Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rávenni erre a...

Hogyan tudnám rávenni erre a szüleimet?

Figyelt kérdés

Eléggé kimaxoltuk a nyarat (nyilván az sem volt ingyen) és az iskolámban sem olcsó minden. 3 tesóm van. Nagyon-nagyon szeretnék elmenni a sítáborba , lassan itt a jelentkezés de nagyon drága

Az én családom sosem volt sielos. Nekem is van X összegen de abból egy olcsóbb nyári tábort tudnék fizetni nem egy 200as tábort. Mit mondjak hogy finoman talaljam nekik ezt?



szept. 3. 20:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj részben értem a kérdezőt, de részben nem. Kellenek a táborok, barátokkal minden, rosszul esne ha nem mennél el, és a többiek igen. Én is voltam gyerek, én is voltam hasonló cipőben.

De én nem tudtam volna soha úgy elmenni, hogy tudom otthon a szülők kidolgozzák a belüket a 4 gyerekért, és ha ennyi erővel téged elengednek akkor a többieket is ugyan úgy el kéne, ami majdnem 1 millióba kerül. Ami lássuk be 4 gyerek mellett 2 szülőnek ez sok.

szept. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném őket egy jobb pillanatukban.

Alap esetben a gyerekvállalás felnőtt emberek átgondolt döntése, nem pedig a gólya pottyantgatja az ajtó elé a babákat random és váratlanul. Valószínű a szüleid is fel vannak készülve a döntésük anyagi vonzatával, én biztos, hogy megkérdezném őket. Persze, ha nemet mondanak, akkor utána nem illik miatta hisztizni, de egy kérdést mindenképp megér.

Én egyke vagyok és több olyan nagycsaládost ismerek, ahol a gyerek hiába hordták egymás kinőt ruháit és nem volt mindenkinek külön szobája, de valahogy mindig több helyre eljutottak és az egyéb szabadidős dologokban is több lehetőségük volt, mint nekem.

szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg az első 4 ofőórán. Nem tudok diakmunkázni. A tesóim voltak nyáron táborba, mert a cserkészet miatt kötelező volt. Jó nyilvan nem kötelező, de erosen ajánlott aki volt cserkész érti miért. En nem vagyok ez is egy kulon sztori. Tavaly is szerettem volna menni azt beszéltük meg, hogy majd máskor. Igazából ram költenek a legkevesebbet. Annyira igaz nem keveset de azért na. Viszont ez most olyan helyen lesz, ahova nem megyunk mindig. (Nem mondanám hova ha nem baj)
szept. 4. 20:26
 14/16 A kérdező kommentje:
Ja és közben nyáron elég sokx meghallgattul, hogy nem mindenre van pénz, nem fer bele minden. Gyűjtenek még, de reszletekbe kell fizetni. És lassan el kell kezdeni.
szept. 4. 20:28
 15/16 NPeti11 ***** válasza:
Beszélj velük egyenesen, mond meg nekik vágysz rá és megpróbálsz később diákmunkával visszafizetni nekik.
szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem engedték el:( de azerz köszi mindenkinek ❤️
szept. 12. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!