Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rávenni erre a...

Hogyan tudnám rávenni erre a szüleimet?

Figyelt kérdés

Eléggé kimaxoltuk a nyarat (nyilván az sem volt ingyen) és az iskolámban sem olcsó minden. 3 tesóm van. Nagyon-nagyon szeretnék elmenni a sítáborba , lassan itt a jelentkezés de nagyon drága

Az én családom sosem volt sielos. Nekem is van X összegen de abból egy olcsóbb nyári tábort tudnék fizetni nem egy 200as tábort. Mit mondjak hogy finoman talaljam nekik ezt?



szept. 3. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajna finoman nem lehet tálalni. Az oké, hogy szépen elmondod hogy miért lenne jó, de amikor meghallják, hogy mennyi akkor éppen szarnak rá a te monológodra.
szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Hány éves vagy kérdező?

Ha már elég idős vagy ahhoz, hogy diákmunkát vállalj, én azt javaslom, mondd el a szüleidnek, hogy nagyon szeretnél elmenni, és ennek érdekében vállalnál hétvégi diákmunkát, hogy egy részét összespórold a díjnak. Emellett felajánlhatnál néhány dolgot, amit rendszerint meg szoktál kapni, de le tudnál mondani róla, egy időre, ha elmehetsz cserében a táborba. (Pl egy lány esetében, ha eddig engedték, hogy sminkelj, mostantól adj lejjebb a kozmetikai szerek listájából, vagy ha amúgy drága cipőt szoktál kérni, elégedj meg kivételesen az olcsóbbal) Biztosan van olyasmi, amin tudnál nekik spórolni. Mondd, hogy idén nem kérsz ajándékot a szülinapodra, karácsonyra stb.. Ha látják, hogy tényleg érdemben tennél is érte valamit, hogy elérd amit szeretnél, akkor esetleg megpróbálják kigazdálkodni neked.

Furcsállom kicsit, hogy mostanában van a jelentkezési határidő egyébként. De a díját is most kell kifizetni? Nem csak akkor amikor majd mentek télen?

szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ha ezt már tudod egy ideje, akkor ezért nyáron dolgozni kellett volna és gyűjteni.

Ha négyen vagytok tesók , nem hiszem hogy fizetik. Nem olcsó.

Kezdj el gyűjteni a következő évire.

szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Megkerdezed, aztan ha nem, akkor nem. Most semmit nem veszithetsz egy kerdessel.


Amugy itt volt a nyar, ha annyira akartad volna, nyugodtan dolgozhattal volna erte 🤷‍♀️

szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Bármilyen finoman is találod nekik ha nincs keret rá akkor nincs keret rá.

Esetleg hétvégi diákmunkával meg tudod keresni rá a pénzt. De akkor elég sok órát kéne menni. Alapból a 200 tábor díj, egy kis költőpénz. Nem tudom mikor van a tábor de addig ha hétvégente dolgozol talán összejöhet a pénz. Mondjuk életed nem lesz mellette.

Miért vágyol ennyire síelni? Mikor tudtad meg? Amúgy ha a nyár nagyon ki volt másolja esélyes hogy a szülők már az idei nyaralásra (egyéni vagy családos) összeget felhasználták.

szept. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha négyen vagytok testvérek, akkor az 800e forint. Akkor is, ha csak te akarsz menni: a testvereidnek is meg kell adni a lehetőséget, vagy ugyanolyan értékben valamit, különben kivitelezés.
szept. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell rávenni. Tudod, hogy anyagilag nem fér bele, ergo meg sem kell kérdezni.


Nekem már 14 évesen sem okozott problémát lemondani pl egy Skóciai kirándulásról (sulis), mert tudtam, hogy nem lesz rá apáéknak elég pénze. Rá sem kérdeztem, mert minek?


Te is tudod, hogy drága a suli, hárman vagytok tesók, nem kell a szüleidet még ezzel is terhelni - mert ugye, hogyha téged befizetnek, illene a másik kettő gyereket is. Ja, nincsen rá pénz.

szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Mellesleg itt lett volna rá egy teljes nyarad, hogy összeszedd a pénz nagy százalékát, mégsem mentél diákmunkára.
szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
*három gyereket, bocs.
szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Elég önző gondolkodásmód ez nálad kérdező.

Tudod hogy nagy eséllyel nemet mondanak az ár miatt erre megkérdezed.

szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!