Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy Apa mennyire,...

Szerintetek egy Apa mennyire, vagy hány éves korig szólhat bele kamaszlánya fiú ügyeibe?

Figyelt kérdés
Pl abba, hogy mikor adja oda magát először a fiújának..

szept. 3. 13:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 10-es:


"Természetesen olyan korlátokkal, hogy az én házamban én mondom meg, hogy mit lehet és mit nem."


Tehát a ház az teljességgel a tiéd és semennyire sem a gyerekedé?

szept. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%
Hogy akar ebbe beleszólni? A legtöbben nem kérnek engedélyt a szüleiktől..
szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%

#11

"Tehát a ház az teljességgel a tiéd és semennyire sem a gyerekedé?"


Ezt nem mondtam, hogy teljességgel az enyém, és semennyire sem a gyerekemé, annak ellenére, hogy nem rendelkezik jelenleg semmiféle tulajdonjoggal a lakásban.


Természetesen ott lakik, ott étkezik, stb.

De mondjuk nyilván be kell tartania az együtt élés törvényeit. Pl. nem dohányzhat a ház területén, ki kell vennie a részét a házimunkából, és nem hívhat csak úgy oda akárkit vendégségbe akármikor akármennyi időtartamra.


És még nyilvánvalóan van egy csomó olyan íratlan szabály, amit be kell tartania neki is, és nekünk, a szüleinek is.

szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%

Ha jó kapcsolatot akar majd a felnőtt lányával is, akkor semennyire.


Am nekem egyáltalán nem engedte, hogy barátom legyen egészen addig míg el nem költöztem otthonról, ami 20 évesen volt.


De 13 évesen volt egy amolyan gyerekszerelmem, akivel a csókolózást kipróbáltam.


15 évesen volt egy barátom a középsuliban, csak a pettingig jutottunk.


17 évesen volt az első komolyabb barátom, akivel a szüzességem is elvesztettem és 1 évig jártunk.


20 évesen mikor elköltöztem már normális, aktív szexuális életem volt, de otthon azt hitték, hogy még soha szóba sem álltam fiúval.


Egy messzebbi középiskolába jártam, ott minden barátom, iskolatársam tudta mi a helyzet, csak otthon titkolóztam.


Azóta 7 év telt el, apámat pontosan ennyi ideje nem láttam és nem váltottam szót vele. Anyám elvált tőle, vele és a második férjével beszélek, de a szerelmi életem tabu. Egyszerűen nem tudok neki beszélni róla. Pedig visszagondolva nagyon jó lett volna ha otthon megbeszélhetem valakivel az ilyen ügyeimet, ahogy mások.


Szerintem ezzel az ordináré hozzáállással első sorban persze velem, de magukkal is kiszúrtak, mert csomó dologról lemaradtak az életemből.


Ha én belegondolok, hogy ha lesz egy lányom és annyi mindenről lemaradok amiről az én szüleim lemaradtak...Szörnyű, sosem szúrnék így ki magammal.

szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%
Ez korfüggő. Szerintem se kell 18 éves korig a szexelést tiltani, de azt se kellene megengedni, hogy már 12-13 évesen szexeljenek. Arany középút a jó.
szept. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Amikor ferjhez megy 🤷🏽‍♀️

Minek adja oda magat egy olyan fiunak aki nem kepes arra vallalni a felelosseget hogy biztositani tud es akar neki es majd a gyerekeiknek egy eletet?

Mondjuk a tiltas onmagaban nem eleg, jo peldat is kell mutatni meg meg kell vele ertetni hogy egy lany ha csak ugy odadobja magat az szegyen

Nem ertek egyet a kommentekkel hogy "semennyire nem kell beleszolni", "nem az apa tuladjona", mert a vilagtortenelem soran mindigis az apa volt a csaladfo akinek a felelossege volt (es nyilvan az anyae is), hogy a lanyuk erkolcsos maradjon, es ameddig ez igy volt nem is volt ennyi nagyszaju, szabados krva no (vagy ha volt is, tudtak h szegyen, nem adtak ala a lovat a feminizmus neveben).

Szerintem ez a mai napig igy lenne helyes, de sajnos mar csak kevesen tartjak ezeket.

szept. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#16, Akkor a fiú is csak akkor szexeljen ha megnősül, igaz?
szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Hat idealis lenne, de a fiuk masok, egy fiut nem tudsz ugy beszabalyozni fsz felall esz megall 😄
szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%

16-os, leragadtál a középkorban. Attól függetlenül, hogy nem tartom jónak a fűvel-fával való összefekvést, de az is túlzás, hogy a nők szűzen házasodjanak. Persze a férfiakkal megengedőbb vagy, gondolom, a 18-ast is te írtad.

A "családfőnek"-eleve, normális esetben nincs is olyan-nincs joga a családtagjai bugyijában turkálni, a feleségéét kivéve. Ha úgy jár el, ahogy írod, az családi diktatúra.

Úgy beszélsz a szexről, mintha valami bűncselekmény lenne és katasztrófa, ha egy nő házasság előtt nemi életet él. Ez az örömtelen, elfojtásos, karótnyelt mentalitás. De megvan a kettős erkölcs képmutatása is, a férfiak számára szabad pl. prostikhoz járni, akiket gondolom, emberszámba se vesznek.

szept. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Te pedig nagyon liberalis vagy es feminista. Igen a nok es a ferfiak nem egyformak. De nyilvan az lenne az idealis ha mindenki akkor szexelne, amikor mar erett a csaladalapitasra. Csak a fiuk mashogy mukodnek, hiaba nem tetszik ez neked.

Es nyilvan az apanak nincs joga a lanya "bugyijaban turkalni", eleg beteg a gondolkozasmodod ha ilyenekre asszocialsz, ha ilyen traumad van vedd igenybe szakember segitseget.

Viszont az apanak van joga, sot kotelessege, szabalyokat hozni a csaladban, amik igenis vonatkoznak arra, hogy kinek mit szabad.

szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!