Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg tiszteletlen lennék a...

Tényleg tiszteletlen lennék a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Idősek, betegek, veszítik el a hallásukat, így nehezebb a kommunikáció. E miatt inkább hosszabb szavakkal fejezem ki magam, hogy legalább ha egy részét hallják jobban összetudják rakni, más különben megy az értetlenkedés.

Példák erre:

-Megcsinálom.->Elfogom készíteni az [aktuális feladat]-ot.

-Megyek.->Megyek oda hozzád, Anyu/Apu. (Ezt főleg akkor ha szólnak én meg a ház másik végén vagyok, ha nem hallanak választ lekiabálnak hogy ignoráns vagy süket vagyok.)

-Főzök.->Készítem a [aktuális étel]-t.

Ugyan olyan szépen és tiszteletteljesen beszélek velük mint eddig, de szerintük bolondként kezelem őket, pedig nincs így. Szimplán így egyszerűbb a kommunikáció. A rövid szavakat sosem értik meg szinte. Mindig félteértés van belőle, és kiabálás. Pl. "Anyu, főzök. MI GŐZÖL? Főzök! MENŐZÖL? UGYAN KINEK? FŐZÖK! GYERE MÁR [apám neve] NEM ÉRTEM MIT MOND!" Aztán ugyan ez megy tovább mert apám talán még süketebb. :'DD Bennem tényleg nincs rossz indulat. Mindent megteszek az idős szüleimért. Visszaköltöztem hozzájuk mióta nehezen látják el magukat, pedig már már kialakulóban volt a saját életem. Tényleg rossz és tiszteletlen lennék vagy csak nyűgösek az időskor miatt? 23f



aug. 26. 10:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

10


A gyerekem is azt hiszi, érthetően beszél. Mással valóban, velem viszont nem. Ha nekem, beszel, senki nem érti.

aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%

#11

Ha mással valóban érthetően, hallhatóan beszél csak veled nem akkor esélyes hogy te vagy a probléma

Miért pont neked motyogna, hadarna a máskor egyébként tiszta beszédű gyereked?

aug. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

12


Nem tudom, még nem sikerült kideríteni. De mondom, akkor is csinálja, ha van más is a közelben. Ha nekem beszél, akkor motyog

aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
jaj te szegeny nekem ez van anyammal. idegbe rak rendesen es nem akar hallasvizsgalatot se. nem vagy tiszteletlen veluk. ok nem tisztelik magukat, az egeszseguket es teged, azzal hogy a mai modern technologia mellett nem fogallkoznak a hallasuk javitasaval segedeszkoz hasznalattal. Ha egyszer beragsz akkor mondhatod, hogy ok teged nem erdekel hogy szarjak le a sajat hallasukat vagy hogy nem ertik meg egymast, de teged megtisztelhetnenek azzal hogy halokeszuleket hordanak.:-)
aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!