Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg tiszteletlen lennék a...

Tényleg tiszteletlen lennék a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Idősek, betegek, veszítik el a hallásukat, így nehezebb a kommunikáció. E miatt inkább hosszabb szavakkal fejezem ki magam, hogy legalább ha egy részét hallják jobban összetudják rakni, más különben megy az értetlenkedés.

Példák erre:

-Megcsinálom.->Elfogom készíteni az [aktuális feladat]-ot.

-Megyek.->Megyek oda hozzád, Anyu/Apu. (Ezt főleg akkor ha szólnak én meg a ház másik végén vagyok, ha nem hallanak választ lekiabálnak hogy ignoráns vagy süket vagyok.)

-Főzök.->Készítem a [aktuális étel]-t.

Ugyan olyan szépen és tiszteletteljesen beszélek velük mint eddig, de szerintük bolondként kezelem őket, pedig nincs így. Szimplán így egyszerűbb a kommunikáció. A rövid szavakat sosem értik meg szinte. Mindig félteértés van belőle, és kiabálás. Pl. "Anyu, főzök. MI GŐZÖL? Főzök! MENŐZÖL? UGYAN KINEK? FŐZÖK! GYERE MÁR [apám neve] NEM ÉRTEM MIT MOND!" Aztán ugyan ez megy tovább mert apám talán még süketebb. :'DD Bennem tényleg nincs rossz indulat. Mindent megteszek az idős szüleimért. Visszaköltöztem hozzájuk mióta nehezen látják el magukat, pedig már már kialakulóban volt a saját életem. Tényleg rossz és tiszteletlen lennék vagy csak nyűgösek az időskor miatt? 23f



aug. 26. 10:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos tényleg nehéz olyannal beszélni, aki már nem hall jól.

Idegesítő és kellemetlen mindkét félnek.

Miért nem használnak valamilyen hallásjavító vagy hallókészüléket? Nem kell szenvedni, meg kellemetlen helyzetekbe kerülni.

aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
1es, mert gondolom nem akarják maguknak sem beismerni, hogy már süketek.
aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
2: Ezért kéne jelezni nekik, hogy nem ártana egy hallókészülék. Nekik lenne jó.
aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Először is nem, nem vagy tiszteletlen, sőt.

Másodszor pedig jó lenne nekik hallókészülék.

Harmadszor meg ne őrülj meg, remélem keresel nekik szakintézményt, nem áldozod fel a fiatalkorodat, mert lassanként majd ápolnod is kellene őket és akkor soha nem szabadulsz.

aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Apunak volt hallókészüléke de mindig kivette, eldugta, kidobta a benti szemetesbe amikor nem figyeltem, mert idézem, ő nem fogyatékos vagy bolond, nem szorul rá. Anyu hallani sem akar róla.
aug. 26. 11:56
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Mennyi idősek a szüleid, hogy nehezen látják el magukat, miközben van egy 23 éves gyerekük?

Szerintem a nagyothallás nem okoz semmiféle nehézséget az önellátásban, ezért felesleges volt feladni a saját életedet.

aug. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy tiszteletlen, sőt inkabb segítőkész és figyelmes. Az a gond hogy q szüleid a saját állapotukkal sincsenek kibékülve és rajtad vezetik le a feszültséget.

Én továbbra is úgy mondanám ahogy eddig. Megszokják majd. Egy idő után nem tiszteletlenségnek fogják érezni hanem ez lesz a normális, általános kommunikáció.

aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, én pl rosszul hallok újabban-tervezem a hallásvizsgalatot- de a veled egykorú gyerekemet akkor sem értettem, amikor még nem volt hallás problémám. Motyog, háttal állva halkan mond valamit, hadar, hasonlók
aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Nagyapámnak olyan hallókészüléke volt huszonakárhány éve ami egy kamu szemüveg volt (lencse nem volt benne de a vastag szára ami a fülénél volt segítette a hallását). Bár nem tudom minek hiú valaki öregen, hisz már úgysem lesz egyéjszakás kalandja hamvas partnerrel
aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#6 Anyukám 52, apukám 65.

Anyukám tartós beteg. Apám meg... Ő igazából képes lenne tartani magát, csak nem hajlandó rá.

#8 Köszönöm de teljesen érthetően beszélek.

aug. 26. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!