Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg tiszteletlenség vagy...

Tényleg tiszteletlenség vagy ennyire maga alá rendel?

Figyelt kérdés

Én írtam ki a kérdést, hogy anyám beleordít a beszédembe telefonálás közben. Ekkor mondtam neki, hogy már x-szer játssza el velem (sokadik figyelmeztetés ellenére és csak velem) és nem vesz emberszámba. Nem vagyok már az a gyerek, akivel kénye kedve szerint "játszhat" (elég sok nárcisztikus jegye van - mindig a figyelem kell). Nem tartja tiszteletben a határaimat. Nem az én tisztem eldönteni, hogy direkt csinálja vagy nem tud viselkedni. (Tudom, hogy direkt csinálja)


Erre ő rám ordított, hogy tiszteletlen vagyok vele és innentől kezdve ő befejezte velem és soha többé nem szól hozzám. (És szó szerint nem szólt hozzám, el se köszönt tőlem, csak csapkodott, ordítozott és k. anyázott / egész gyerekkorom egy folyt le, két hetente mindig volt ilyen műsor, ha valami nem úgy ment ahogy ő akarta)


Elmentem pár nap múlva meglátogatni. Nem szólt hozzám semmilyen szinten. Csak ment a csapkolódás, ordítozás és anyázás. Apámmal beszélgettem egy jót. Tőle annyit kérdeztem, hogy bejelentették-e a villanyóra állást. Akkor úgy rám ordított és olyan dühvel egy két szóval, hogy azt hittem, ott halok meg. (Apám se szól neki, mert ő inkább csendbe marad a "béke" miatt.)


Tudni kell, hogy egyik rokonnal se tartják a kapcsolatot. Két féltesóm van anyai részről, senki nem látogatja anyámat. Valahol ez szomorú. Látom a dolgot, hogy mi lesz ennek a vége. Ha megyek azért megy a hiszti, ha nem megyek azért. Mikor elköltöztem, sokáig a telefont se vette fel nekem. (Apósom később elmondta, hogy neki azt mondta, hogy ő megharagudott rám, hogy az ő szava nélkül költöztem el.) Azóta se tudja, hol lakom. Ő sosem hív fel. Folyton gyanakszik, keveri a szart. Arra vár, hogy úgy tegyek mindent ahogy ő akarja, de közbe meg ott rúg belém ahol tud (érzelmileg). Múltkor a férjemnek kb. kijelentette, hogy az elvégzett munkájáért nem fizet, mert "család" vagyunk. Anyagra és úgy adta a pénzt - amit mi kajtattunk össze - , mintha a fogát húzták volna. (Anyagias nagyon. Előadja, hogy nincs pénze és jobban él, mint mi.) Férjem meg úgy volt vele, hogy apámnak segít.


Azt is megkaptam, hogy engem azért szült meg, mert apám akarta. Illetve én azért vagyok, hogy majd gardírozzam öregségére, mert ez egy gyerek dolga. Értelmesen nem lehet beszélgetni, mert úgy csinál mintha hatalmi harc lenne (ő neki mindenben igaza kell hogy legyen), és állandóan csak panaszkodik, hogy szar az élet és hogy nekünk rossz a felfogásunk. (Arcán is látszik a lelki világa...)


Már én is azon vagyok, hogy nem érdekel, mert én vagyok, aki "mindig megy a pofonért". Belefáradtam. Amíg a férjem meg nem ismertem (köztünk is ment a keverés, egyszer szét is mentünk a hazugsága miatt - bizonyított hazugság volt, mert ő ilyet nem mondott... később másnál is rajta kaptam, hogy hazudott), azt sem tudtam mi a szeretet és hogy lehet normálisan harmóniában élni. És ezek után lelkileg teljesen üresnek érzem magam. Kimerítő, hogy rám vetíti a mocskát és a hülyeségeit azért mert...


32N


2023. márc. 9. 20:26
A kérdező szavazást indított:
Igen, tiszteletlenség
Nem, nem tiszteletlenség
Játszmázik
9 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Mi függ attól, hogy mi lesz a szavazás eredménye, mi függ attól, hogy milyen válaszokat kapsz?


Rajtad múlik, hogy hogyan viszonyulsz hozzá, akár tiszteletlenségnek nevezzük, akár másnak.

2023. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Két dologra lenne szükséged szerintem: távolságtartásra anyádtól, és egy normális pszichoterápiára, hogy le tudj válni érzelmileg a bántalmazóról. Ha ez utóbbi valóban sikerül, akkor még az sem borít meg, ha fizikailag összefutsz vele, mert teljes lelki nyugalommal tojod le a hülyeségét, vagy küldöd el a fenébe.
2023. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
A leírás alapján anyádnál súlyos pszichés zavarról lehet szó.
2023. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tiszteletlenség.
2023. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz elhinni és felfogni, hogy anyám nem szeret és nem akarja, hogy ott legyek. Ez nagyon kegyetlen és fáj.
2023. márc. 9. 22:54
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Felnőtt vagy. Be kéne látnod hogy nem kell mindenkivel tartanod a kapcsolatot a családból.


Anyádat letiltod mindenhol és éled az életed.

2023. márc. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon nehéz elhinni és felfogni, hogy anyám nem szeret és nem akarja, hogy ott legyek. Ez nagyon kegyetlen és fáj."

Csak annyira tartsd vele a kapcsolatot, hogy azzal ne okozz magadnak még több fájdalmat.

2023. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ma beugrottam, mert apám megkért, hogy vigyek el valami fontosat a munkahelyére. Anyám ugyan úgy viselkedett. Arcán a gyűlölet és a " minek jött ez ide fej ". Köszönni is véletlen köszönt, mert meglepődött, hogy mentem. ( Tegnap még köszönni se volt képes és ma is levegőnek nézett. )


Szülőként ez normális? Vagy itt is arról van szó ( mint gyerekkorom óta) arra vár hogy nyalizni kezdjek neki? Vagy most jön az eldobás? Tudom hogy nem fogja kimondani, de mégis ráutaló magatartása van... Bezzeg ilyen viselkedés után várja hogy intézzük a dolgaikat... ( Férjem apám műszaki dolgait.. ami így nekik eddig ingyen volt... )


Ha vége mindennek vége vagy pénzért. Tudom hogy gáz de elegem van az egészből...

2023. márc. 10. 22:30
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ma beugrottam, mert apám megkért, hogy vigyek el valami fontosat a munkahelyére."

Jól tetted. Vele tartsd a kapcsolatot továbbra is, hiszen vele nincs gond, ha jól értem.


"Anyám ugyan úgy viselkedett."

Most őszintén, az eddigiek alapján mi mást vártál? Értelmes, felnőtt ember vagy, használd az agyadat: ő ilyen. Mondjuk olyan 6, de legfeljebb 16 éves kor felett senkit sem fogsz tudni megváltoztatni - főleg nem azt, aki egy idősebb generáció tagja. Ez van.


"Szülőként ez normális?"

Tőle igen. Megszokhattad már.

Vagy szerinted az lett volna "normális", ha a nyakadba ugrik?


"Vagy itt is arról van szó ( mint gyerekkorom óta) arra vár hogy nyalizni kezdjek neki?"

Nem tudom, mit értesz "nyalizás" alatt... Ha sose szeretted őt, lehet, hogy azt várja, hogy végre szeresd, igen...


"Vagy most jön az eldobás?"

Mintha te is eldobtad volna őt...


"Bezzeg ilyen viselkedés után várja hogy intézzük a dolgaikat..."

És? Ez téged semmire sem köteleznek az ő elvárásai, szabadon mondhatsz nemet bármikor.


"Férjem apám műszaki dolgait.. ami így nekik eddig ingyen volt..."

A férjed meg az apád kapcsolatát ne akard tönkretenni azért, mert neked az anyáddal nincs jó kapcsolatod! Az ő dolgaikat majd ők intézik egymás között, te ne folyjál bele - és ne várd el a férjedtől, hogy ne segíthessen nekik, ha szívesen teszi.


"Ha vége mindennek vége vagy pénzért. "

A férjednek ne írd elő, hogy pénzt kérjen, ha ő maga nem akar!


"Tudom hogy gáz de elegem van az egészből..."

Megint kiborítottad magad, mert tudhattad, hogy mire számítasz, mégis odamentél.

Máskor ne menj, ha tudod előre, hogy rosszul fog esni, ha megint csak a szokásos módon viselkedik. Csak akkor menj, amikor elég jó passzban vagy, és előre tudod, hogy le fogod tudni szarni a reakcióját, ha megjelensz.

2023. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!