Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez manipuláció lehet, vagy...

Ez manipuláció lehet, vagy őszintén csinálja ezt?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és a szüleim már régóta nincsenek együtt. Azóta anyámnak sok élettársa volt, de mostanival már huzamosabb ideje együtt vannak, viszont minden 2-3 naponta összevesznek. Szerintem ez a férfi jól bánik egyébként vele egyébként, mindig vesz neki valami ajándékot vagy virágot, és kedves vele. Először én is nagyon kedveltem, mert mindig udvarias volt velem, de nincs vele szorosabb kapcsolatom. Aztán egyszer mikor nagyon csúnyán összevesztek, kitálalt anyukám, hogy a pasi (aki amúgy max. látásból ismer, meg amit hallott rólam) mindenfélét összehordott rólam, hogy szerinte semmirekellő vagyok, és ez nagyon rosszul esett, mivel sokat küzdök azért hogy a jövőm jó legyen. Ez az eset folyamatosan megismétlődik, és folyamatosan kibeszél viszont soha nem szóltam rá, vagy szembesítettem vele, hogy tudom miket hord össze rólam, mert nem akartam elrontani anyám kapcsolatát, a szemembe pedig mindig kedves volt, és semmi rosszat nem mondott. Nemrég viszont már betelt a pohár és nem bírtam tovább hogy ilyeneket mond, és egy rosszabb pillanatomban telefonon elmondtam neki, hogy semmi köze nincsen ahhoz, hogy én milyen vagyok. Erre később anyukám hívott, hogy konkrétan sír (hozzáteszem egy 50 éves férfiről van szó), mert én olyat szavakat vágtam hozzá, és hogy szégyelljem magam mert hogy nekem miért kell balhéznom folyamatosan, meg hogy én öntelt vagyok. Így most már nem tudom mit gondoljak, lehet tényleg én vagyok itt a rossz? Csak nem tudom megérteni hogy akkor miért nem gondolt erre amikor ő beszélt rólam mindenfélét, meg azt sem, hogy miért nem bírja megvédeni magát és uszítja rám a saját szülőmet felnőtt emberként. Lehet tényleg ennyire érzelmileg gyenge, vagy csak próbál engem feltüntetni rossz emberként?

#mostoha #gazlangolas
aug. 20. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Tipikus gyermeki erettsegi, narcisztikus pasi. Bar az nem sajatossag, hogy ffi, nekem nagymamam ugyanilyen... csodalkozik, hogy mar senki nem all vele szoba a rokonsagbol, miutan uszitgatott minket egymas ellen, meg kibeszelte egymasnak a csaladtagokat.
aug. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem zavarja, hogy anyukádnak vagy te. Próbálja ellened fordítani, hogy anyukádnak ő legyen az egyetlen ember, és hogy vesszetek össze csúfúl, és anyukád még azért se hagyja el őt. Nem vagy rossz, ez az ember egy sunyi féreg, aki már megunt egyedül lenni, és mindent meglesz annak érdekében, hogy többet ne kelljen egyedül legyen.
aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
#2es vagyok. Bocsánat az elírásokért, autocorrectet használok és mostanában még a jó szavakat is elírja hülye felé ha nem veszem észre.
aug. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Akármelyik is, nagy gondban vagy, mert elmérgesíti a kapcsolatodat édesanyáddal. Próbálj meg nem "balhézni", ne adj neki fogást, lehetőleg minél kevesebbet kommunikálj az illetővel, ignoráld (a jómodor határain belül, tehát köszönsz, ha szól hozzád, válaszolsz, de ha lehet, kerülöd). Minél kevesebb dologba tudjon belekötni.

Meglátod, erre mit lép.

aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
És vajon anyukád miért tartotta fontosnak, hogy mindent azonnal visszamondjon neked? És annyira tuti, hogy anyukád igazat mond?
aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Miért hazudna az anyja? #5 ezt gondold át megegyszer..
aug. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Tehát anyád visszamondta neked.

És megvédeni nem állt szándékában? Kiállni érted?

Vagy csak odament hozzád, hogy ezt és ezt mondta a pasim rólad, bibibí?

"Ne azt mondd, hogy mit mondtak rólam. Azt mondd, mit mondtál a védelmemben."

Anyád sem lehet egy érzelmileg elérhető nő, mert akkor ezt a pasit kivágta volna már.

Ismét egy család, ahol nincs szeretet, teljesen diszfunkcionális.

aug. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

6-os, te gondolkozz.

"Miért hazudna az anyja?".

Attól, hogy neked egyetlen út létezik (kognitív disszonancia), hogy egy anya nem hazudhat, attól még ez nem igaz.

Szétnéztél már mennyi nyomorult család van, csak itt ezen az oldalon? És akkor a való életről nem is beszélek.

aug. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5# vagyok. Írja a kérdező, hogy az anyja folyamatosan veszekszik a férjével, míg a kérdező elvileg jó viszonyban van vele. Lehet, hogy az anyját ez bosszantja, jobban szeretné, ha együtt szidnák a férjét. Vagy a férjét akarja bántani ezzel a húzással. Sok minden lehet.
aug. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért uszít felnőttként más felnőtteket ellened, mert így próbál elszigetelni. Az írásod alapján talpraesett, jó arc lánynak tűnsz, ugyanakkor megvan az alap éleslátásod is, na ez utóbbi szúrja a manipulatív szerencsétlenek szemét mindig.

A megoldás az, hogy megpróbálsz amennyire csak lehet, függetlenedni (érzelmileg, anyagilag, mindenhogy), különösen azért, mert amikor kiálltál magadért, azt úgy írtad, hogy ,,rosszabb pillanatomban", pedig az a normális. Illetve sajnos van, hogy tudomásul kell venni, hogy ha egy szülő főz magának valami szrságot, azt van, hogy meg is eszi (napokig veszekednek, a saját gyereke ellen hangolja egy kívülálló, stb), ha nem esik le neki, hogy mi ezzel a probléma, akkor megint csak nem benned van a hiba.


A világ azért tart ott, ahol, mert sok élesen látó ember inkább eljátssza a hülyét, mert a valóban hülyék elhitetik velük, hogy bennük van a hiba.

Pedig valójában az idióták vannak kevesebben.

aug. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!