Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha észrevennéd,...

Mit tennél, ha észrevennéd, hogy az otthon elő egyetemista fiad/lányod hazudik a barátainak?

Figyelt kérdés

Úgy derülne ki számodra, hogy a barátai olyan dolgokra kérdeznek rá a jelenlétedben, amikről te pontosan tudod, hogy nem történt meg.

Pl kérdeznék a fiadtól/lányodtól, hogy mi újság a munkahelyén mostanában (csak egy átlag nyári diákmunka, nem is szakmai), miközben nyaranta nem is dolgozik a gyereked, csak tanév közben suli mellett.

Vagy a családi nyaralásról kérdezik, miközben nem is volt családi nyaralás.

Kb ilyenek.


aug. 10. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Semmit. Az ő dolga, hogy mit mond a barátainak.
aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Utólag négyszemközt megkérdezném, miért vannak félreinformálódva a barátai.


Ennyi.

Nem tudom, mit kell ezen agyalni. Ha valamit nem értek, rákérdezek. Nem is értem, hogyan tud fölnevelni valaki egy gyereket, ha ilyen problémáknál már megakad, és nem tudja, mit tegyen.

aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

2, úgy, hogy a gyerek mindenképpen felnő. Úgy is, ha a szülője egyáltalán nem ismeri, fogalma sincs, hogy beteges hazudozó, érdekesebbnek akarja mutatni magát és az életét mint amilyen.

Kérdező, ülj le vele, ha ő sem tudja, miért teszi, ajánlj neki pszichológust mielőtt ez a személyisége részévé válik. Ha még esetleg nincs így.

aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

A fentebb felsoroltakkal nem tudom mi a gáz. A mostanában dolgozik e kérdés irányulhat arra is, hogy az elmúlt néhány hónapban. Azért mert szeptembertől júniusig folyamat dolgozik, nyáron pedig nem, attól még tud róla mesélni.


A családi nyaralás meg lehet náluk került szóba ő meg nem akarta szarul érezni magát, hogy azt mondja, sehol nem volt, ezért inkább lerázta őket annyival, hogy voltatok. Mi se voltunk nagy kirándulósak, szüleim elváltak, anyám annak örült, ha a mindennapokat túléltük, nem még hogy 2 hetes Görögországokat finanszírozzon. De az mellett meg kicseszettül idegesített, hogy iskolában ahogy visszamentünk is folyamat ez volt a téma és úgy néztek rám eleinte, mint egy idiótára, ha őszintén elmondtam, hogy nem voltunk sehol. Vagy egy világ csórójának tartottak. Ilyen esetekben én is inkább a kegyes hazugságot választottam és azt mondtam voltunk valahol belföldön, nagyon jó volt. Ennyivel le is volt zárva a beszélgetés. Nem mindenkinek egyértelmű az, hogy nem mindenki megy nyaralgatni sajnos.

aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Magánügye
aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Nyaralos részt megértem mikor iskolás voltam IS Volt ilyen kérdés szeptember elején és bizony én is mondtam ilyet hogy voltunk mikora igazábol sehol nem voltam. Ami már 40 éve Volt
aug. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Volt ilyen barátnőm.

Mindig és mindenről ferdített, aztán amikor javasoltuk neki, hogy tán kereshetne egy jó szakembert, mert mentálisan nem egészséges mindenről hazudni, megsértődött ránk :D


Megjegyzem azóta sincsenek barátai, mert előbb-utóbb mindenki rájön hogy egy hülye kamus.

aug. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

És aki szerint ezzel nincsen baj, "ő ilyen". De, ezzel rhadt nagy baj van, ugyanis ez a kényszeres ferdítés a személyisége részévé válik és számára már az lesz a természetes hogy mindenről! hazudik.


Ami azért egy pl melóhelyen elég hamar elmehet kirúgásba, de volt barátnőm olyanokat is kitalált, hogy őt xy megerőszakolta egy buliban, ami elég komoly probléma "xy-nak", aki kb két szót váltott amúgy a csajjal.


Ezt minél előbb kezelni kell egy jó pszichológussal vagy orvossal, mert nem csak a hazudósra van kihatással, hanem mindenkire a környezetében.

aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

8 egy megerőszakolási kamuzás ne vegyél már egy kalap alá azzal, hogy azt mondja valaki, hogy elment kirándulni, miközben nem. Ne csinálj bolhából elefántot. Igen, sajna az emberek 90%-ába bele van kódolva, hogy szerintük mindenki megy nyáron nyaralni, pofátlanul rákérdeznek mindenkinél nem arra, hogy volt-e, hanem hogy HOL volt. És ez sok emberben kényelmetlenséget kelt, kegyes hazugsággal lezárják a témát, hogy igen, xy helyen volt, nagyon jó volt. Nem kezd el tovább mesélni, hogy voltak az x libegőn, mentek délután a strandra, ahol ettek egy nagyon finom sajtos-tejfölös lángost ő meg táncolt egy nagyon szép lánnyal/fiúval. Szimplán annyit füllent (igen, füllentésnek hívnak mindent, amivel nem bántod meg egy másik ember érzéseit, hazugság a megerőszakolás kitalálása).


Szóval ne játsz önjelölt pszichológust, mert az általad említett eset köszönő viszonyban sincs a kérdező gyermekével. Köszipuszi.

aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Négyszemközt beszélsz vele erről. Légy empatikus és nyitott. Ne érezze hogy meg/elítéled emiatt.


Szerintem itt a hazugságok gyakoriság és mértéke számít.


Észreveszed hogy ha hazudik? Vagy most pont azért bukott ki mert neked volt előzetes tudásod a témában? Sokszor kaptad már hazugságon?

aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!