Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen ragaszkodtak az egyetemi...

Régen ragaszkodtak az egyetemisták jobban a szüleikhez/szülővárosukhoz, vagy most?

Figyelt kérdés

Beszélgettem 40-60 közötti emberrel, és amikor ez szóba került, hogy milyen gyakran jártak haza, azt mondták, hogy ők 19-20 évesen felnőtt emberek voltak, magát a fogalmat nem értették, hogy nyáron otthon vannak vagy hétvégente hazájárnak.

A mostani generáció viszont (ha normális a háttér) sokkal

"anyásabb", még ha jól is tanulnak vagy dolgoznak a nyáron. Nekik az egyetem egy hosszabbított gimi.

Miért lett ez a váltás, hogy egy 19-20 évesen "menekült" otthonról, míg most olyanok mint a húsleves tinik?


júl. 27. 21:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Viszont régen sokkal gyakoribb volt a szülővárosba költözés, most mindenki Pestre megy.
júl. 27. 21:33
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Embere is válogatja. Az én idősebb szüleim a saját szüleiknél éltek az egyetem alatt.
júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
79%
Mert most nehezebb anyagilag egyedul megelni
júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem volt ilyen jó közlekedés. Péntek délután még gyakorlataink voltak.

Ha nagyon ráértem, kéthetente mentem haza, de sokszor csak havonta.

A kolihoz kaja is járt, nemigen cuccoltunk " hazait". Néha némi sütit, kertben termett gyümölcsöt, vagy egy üveg lekvárt vittünk csak.

júl. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Régen nem az volt az “alap”, hogy albiba mennek, amit anyuka/apuka fizet, hanem kollégiumokban laktak már a gimnazisták is.

Sokkal önállóbbak voltak, nem kellett a szülőnek kinyalni a popsijukat, nem csak a jogaikat ismerték. Mivel nem volt mindenhol tv meg mindenféle okosszar, ezért foglalkoztak a gyerekkel, a szülők és a nagyszülők is. Megtanulták a háztartásvezetést, ügyintézést.

A mostaniak meg a google találatokat sem tudják értelmezni…

júl. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. 50-hez közeledve az évfolyamtársaim körében úgy volt, hogy általában hetente-kéthetente jártunk haza hétvégére és mindig vittünk vissza a koliba hazait, és nyáron otthon voltunk.
júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!