Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjemmel van egy kozos...

Férjemmel van egy kozos kislányunk, neki az elozo kapcsolatából van egy lánya, férjemnek jelenleg nincs munkahelye, csak a Gyedet kapja a kislányunkra....Ebből nem kötelező a nagy lányának gyerektartást fizetni, ugye??

Figyelt kérdés
Gyerektartás
aug. 8. 06:53
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
82%

"Szégyellheti itt magát az összes a kérdezőt támadó, toxikus válaszoló. Persze ha ők lennének a helyében, akkor ők is a saját gyereküknek akarnák elsősorban a legjobbat."

Ha veled csinálnák ugyanezt,akkor jó nagy lenne a pofád,hogy mi az,hogy a te gyereked nem kap pénzt az apjától, mert az új punci haragszik miatta!

aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a 33%-ot meg a GYOD-bol nem lehet levonni dolgot nem kell ide keverni. Ezek altalanos hitelezesre vonatkoznak. A gyermektartasdij ezeket megelőzi. Tehat elsokent azt kell kifizetni, meghozza a teljes osszeget, aztan a maradékot lehet a tobbi tartozassal terhelni
aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
16%
33, a gyod-ból nem vonhatnak gyerektartást, az mentesül.
aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
88%

29-es, öhm... hát én pl nagyon örültem volna, hogyha apám nekem a saját gyerekének akarja a legjobbat, nem a második kettőnek :D


Igen, nagyon jól esett volna, hogyha velem is foglalkozik, segít és számíthatok rá, nem pedig leszr magasról, mert "jaj a másik két kicsi". Oké, de nekem hozzájuk mi közöm?


Hahó én is élek - ja, hogy amúgy tökre nem érdekelte mi van velem - így jártam.

aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
89%

"Szégyellheti itt magát az összes a kérdezőt támadó, toxikus válaszoló."


Ahan, és ha annak a nagyobb gyereknek az anyja vesztette volna el az állását és ezért az utcára rakná a gyereket az már persze nem lenne természetes, de hogy most apuka nem tud fizetni azt mindenki értse meg.


Miért is lenne kevesebb kötelezettsége a külön élő szülőnek? Megjegyzem amúgy így is kevesebb van, hiszen a mindennapokbol nem veszi ki a részét. És akkor még az anyagi gondjaival is legyenek megertoek az emberek.


És mi szegyeljuk magunkat? Nem!

Az szégyellje magát akiben csak felmerül hogy apukának csak mert külön él és van egy másik gyereke azt gondolja hogy kevesebb kötelezettsége van az első gyereke iránt. Azt is ugyanúgy el kell tartania. A törvény (nagyon helyesen) leszarja hogy az új vagy a régi nő a gyerek anyja.

És a kérdező is szégyellje magát amiért azt gondolja hogy az ő gyerekének többet kell adnia a férjének mint az elsőnek.

aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
89%

Masodik feleseg vagyok, masodik gyerekkel. Ahogy megjon a fizetes, ferjem mar utalja is a gyt-t az exenek, ez alapveto dolog.

A te ferjed hogy meri megtenni, hogy nincs munkaja ket gyerek mellett? Neked egyaltalan van munkad?

aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
95%

Nem szégyenlem magam én sem és a válaszom sem toxikus… akármennyire trendyyykeee most mindenre ezt használni.


A szülőnek, az apának kutya kötelessége a SAJÁT TARTÁSA KÁRÁRA IS a gyerekeiről gondoskodni- meg kellene nézni a jogszabályt, benne van… magyarul tehát ez azt jelenti, hogy akkor is oda kellene adni az utolsó falatot, ha az tényleg az utolsó falatról van szó…



Tudom, most sokan felhördülnek meg háborognak, hogy neeee mááááá meg oldja meg az anyja, akire maradt… csak azt nem kellene elfelejteni, hogy egy felnőtt ember, aki képes volt gyereket csinálni az az esetek túlnyomó részében képes dolgozni is vagy jövedelemre, vagyonra szert tenni, cselekvőképes, jogképes stb… egy gyereknek meg még ez az elvi esélye sincs, de legalább ki van szolgáltatva az olyan rinyáknak, hogy de méééé nekem is drága az albiiii…


Szánalmasak az ilyen felfogású szülők nemtől függetlenül és nem pártolni kellene az ilyen felfogást, hanem a jelenleginél is jobban szankcionálni, ha már a párválasztás, gyerekvállalás, anyagi előrehaladás nem sikerült a múltban valami fényesen ebben a példában sem.


19-es válaszoló voltam, egyébként anya is.

aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
90%
De az!Nem is tudom kérdező ezt hogy gondolod! Ugyan úgy a gyereke! Ha nem lett volna pénze 2 gyerekre, akkor Veled ne vállalt volna.Azért legyen az elsőnek kevesebb, mert Te úgy gondolod?Az, hogy tetszene, hogy az első gyermek költségeit fizeti annak az anyukájával, a közöset meg old meg egyedül.
aug. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:

"a gyod-ból nem vonhatnak gyerektartást, az mentesül"


Nem, nem mentesül. Ha szerinted igen, másold be ide a törvényt, a linkkel egyutt

aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:

Lehet apuka gyed-en úgy, hogy most nem dolgozik. Ha az igényléskor megvoltak a feltételek, elötte dolgozott. Gyed-alatt felmondhat, megszűnhet a munakhely... (Én pl passzív jogon kaptam, 5hónapos volt a gyerekem amikor jogutód nélkül megszűnt a munkahelyem. A gyed járt tovább, de munkahelyem nem volt, ahova visszamehetteh volna).

A gyed-ből vonhatnak tartásdíjat, ha nem utalja el, nincs munkahelye, még a gyed-et is átadja neked, akkor is kérheti az ex a megelőlegezést az államtól egy idő után. Ő megkapja a pénzt, apukának meg gyűlik a tartozása amit behajthatnak, ha eléri a határt. A tartásdíj fizetés nem kegy, kötelessége. A gyerek közös, az ellátását is közösen kell fedezni.

aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!