Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjemmel van egy kozos...

Férjemmel van egy kozos kislányunk, neki az elozo kapcsolatából van egy lánya, férjemnek jelenleg nincs munkahelye, csak a Gyedet kapja a kislányunkra....Ebből nem kötelező a nagy lányának gyerektartást fizetni, ugye??

Figyelt kérdés
Gyerektartás
aug. 8. 06:53
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
97%

Birosagon mondták nekunk amugy.....


Hiszi a piszi.

aug. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
97%

"Birosagon mondták nekunk amugy....."


Biztosan nem mondtak iylet a bíróságon.

aug. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
34%

GYED-en az van, akinek munkahelye van.


Nem biztos. Akár álláskeresőnek is járhat gyed, ha a csed alatt járadékot kapott.

aug. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
92%

Jaj katikám miért akarod a másik gyereket büntetni? Fáj a szivecskédnek, hogy apuci nem csak téged meg a pulyádat szereti, hanem az első gyerekét is?

Voltam ilyen helyzetben, én voltam az első gyerek. Apám új nője nagyon nehezen viselte el hogy apám gyerektartást fizet, sőt még szeret is engem, és néha elvisz fagyizni, vagy játszik velem. Hihetetlenek vagytok hogy képesek vagytok egy gyerekre féltékenyek lenni amúgy :D

aug. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
93%

Aki ki akarja túrni a férje előző házasságából született gyerekét mindenből az normális amúgy?

Már ne haragudj, de attól mert a gyereknek nem fog tartásdíjat fizetni, attól még létezik az a gyerek és ha nyakad töröd is fog létezni, sőt, ő tette a férjedet apává. Szóval jobb lesz ha elfogadod szépen aztán nem teszed tönkre egy kisgyerek életét azzal, hogy elmarod mellőle az apját mert egy önző, kontrollmániás liba vagy.

aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán hogy tud valaki, egy anya így hozzáállni ehhez az egészhez, hogy szerinte rendben van, ha egy apuka nem járul hozzá a saját gyermeke eltartásához? Hogy lehet támogatni ezt a nulla felelősségvállalást, hogy tud valaki gyereket szülni olyannak, aki így áll a másik gyerekéhez?
aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
96%
Ki mondta ezt neked a bíróságon? A takarító? Egyébként tök mindegy, hogy ki mondta, amíg nincs a kezedben PECSÉTES HATÁROZAT arról, hogy pl nem kell fizetni, addig fizetni kell, pontosan annyit, amennyi az előző határozatban szerepel. Annyi, hogyha apuka nem fizet magától, akkor GYED-ből valóban csak meghatározott százalékot vonhatnak.
aug. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
27%
12 én elhiszem, hogy mondták neki. Nálunk bíróságra dolgozni rokoni alapon lehet bekerülni. Vannak olyan általános irodai alkalmazottak, akiknek max az érettségi ha megvan...lehet pl valaki ilyet kérdezett meg, nem pedig egy bírót
aug. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
91%

Kiegészíteném még annyival az előttem írókat, hogy a gyed 33%-a mellett- ha van egy kis eszed és túllátsz az irigységeden, dühödön- érdemes a telejs összeget fizetnie a drága édesapának most is… ugyanis amennyiben a fennmaradó, meg nem fizetett rész elér egy összeghatárt (minimálbérhez van kötve) a gyerek édesanyja teljes joggal kérheti annak pl a drága édesapa egyéb vagyontárgyaira való ráterhelését is és hidd el, menni fog neki.


Mivel hozzámentél ehhez a drága jó mintaapához, így vagyonközösség van… a házatokat terhelő jelzálog meg annyira nem vicces az elmaradt tartási kötelezettség miatt, mint itt a zsák röhögő fejeid.



Ne haragudj, de nőként, anyaként szégyeld magad! Nem nagy pénz a gyed harmada sem, nem lehet belőle tisztességgel ellátni félig sem egy gyereket és már azon jár az eszed, hogy lehetne kibújni alóla?

Ha ez a drága, munkával esetleg hadilábon álló, de gyerekgyártásban azért nem lemaradt urad esetleg gondol egyet és alapít egy harmadik családot is: Akkor kapaszkodj meg, a gyed harmada is 3-4 felé, pontosan egyenlő arányban fog megoszlani az élő gyermekei között.


..és hogy sokkot kapj: az öröksége is :)

Tudod, az esetleges közös ingatlanotok rá eső része, amire szemre rebbenés nélkül terhelnek tartozást… és nem, nem a gonosz első gyerek viszi a tartozás részét, mert meg mert születni….

aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ne akard, hogy kibújjon a gyerektartás fizetése alól! Ha mégis megteszi a férjed, és a volt partner bepereli, igencsak pórul fog járni.


Attól, hogy az exével szétmentek, a gyermek az élete része marad.


Képzeld bele magad a gyermek helyzetébe, neked hogy esett volna, ha az édesapád egy új partner miatt nem gondoskodott volna rólad?

aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!