Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleitek várhatóan megtudna...

A szüleitek várhatóan megtudnak majd élni a nyugdíjukból? Ha nem, mi a terv, ha nektek nem fér bele anyagilag támogatni őket?

Figyelt kérdés

aug. 7. 20:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Igen
aug. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
a szüleim felnőtt, értelmes és önálló emberek, így felkészültek a nyugdíjas éveikre, nem másoktól várják el, hogy megoldják a problémáikat.
aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Meg tud. Kisnyugdíjas, özvegy, de kicsi igényű is, mindig is az volt. Így nevelt fel minket is minifizetésből, de ahhoz képest nagyon szépen.
aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

A terv az lett volna, de gondolkodtak elore (=legalis munka, magannyugdijpenztar, ingatlanba fektetes). Igy azert nincs gond.

szoval amig dolgoznak a szulok nyomatni kell, hogy tegyenek felre, ha nem jok penzugyekben, akkor segiteni kell oket mibe fektessenek, biztositasba vagy akarmibe

aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

"megtudnak majd élni"


A megtundni az egészen mást jelent. Pl. én megtudtam, hogy analfabéta vagy.

Az elváló igekötőnél keress tovább:

tudnak + megélni = meg tudnak élni.

aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
nem fognak tudni megélni belőle. nem tervezem segíteni őket ha addig a hozzáállásuk az életemhez nem fog változni.
aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Rég nyugdíjasok már. Nem veti fel őket a pénz, de beosztással azért elvannak.
aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

#4


Ja, persze, tegyen félre, ingatlant is vegyen meg nevelje fel a gyerekeit is.


Az az igazság, hogy a most nyugdíj közeli lakosság totál abban a hitben éltek, hogy majd nyugdíjból megélnek.

De nagyon nem is tudtak volna miből félretenni.


Most teszem azt van 5 millió Ft-juk, mire elég az?


Amúgy nem értem miért kellene támogatni a szülőket?

Mert ha valakinek pl házat vesznek és ezért ők megszorulnak, érthető, de önmagában csak azért támogatni, mert gyereket vállalat a semmire és ezért semmire vitte miért kellene?


Nem a gyerek feladata a szülő öregkorának anyagi fedezése.

aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a szüleim nagyon sokat raknak félre időskorukra és azért, hogy a gyerekeimnek és nekem tudjanak majd segíteni anyagilag ha szükség lenne rá. De természetesen ha nem tudnának félre tenni vagy bármi, én segítenék nekik mindenben. Hiába mondják, hogy nem a gyerek feladata a szülőt anyagilag fedezni, de ha a helyzet úgy adná akkor mégis ki az aki nem segítene?
aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9


Persze, de a többség nem keres annyit, amiből másokat tud támogatni.

Na meg az se mindegy mit kell érte tenni, kényelmesen home officeban otthonról dolgozni vagy 2 munkahelyen dolgozni.

aug. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!