Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az baj, ha a kutyánkat cukibbn...

Az baj, ha a kutyánkat cukibbnak találom a gyerekünknél? 27F

Figyelt kérdés

Szörnyeteg lennék? 🥺

A gyereket jobban szeretem!



aug. 5. 14:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%
Beteg vagy. Fordulj orvoshoz.
aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%
Mi lesz a következő? Az asszonynál is cukibb és meg is...
aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Szivárvány család vagyunk, szóval nem hinném, hogy egy férfinak cukinak kéne lennie. 😁
aug. 5. 14:46
 4/25 anonim ***** válasza:
33%
Talán nem lett elég cuki a gyerek? Nem tetszik külsőre?
aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem, viszont az már igen, hogy ezt hangosan kimondod/nyilvánosan kiírod.
aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Szerintem teljesen nyilvánosnak az minősülne, ha tudnátok ki vagyok. 🤷

De csak annyit tudok, hogy egy családos ratykó :)

aug. 5. 14:56
 7/25 anonim válasza:
53%

A "cukiság" az egy olyan tulajdonság, amit az ember a saját fejében lát, a valóságban nem is létező tulajdonság. Igazából egy emberi lényre és egy kutyára ránézve belőlem is csak utóbbi vált ki olyat, hogy cukinak találjam, szerintem eleve nem túl esztétikus lény ehhez az ember, se gyerekként, se felnőttként.


A cukiság szerintem is inkább állati tulajdonság, az embereknek viszont más jó tulajdonságaik vannak, nem feltétlenül a cukiságot kell szeretni az emberekben.


Bár az igazat megvallva, én azt vettem észre, hogy az ember általában pszichológiai alapon szeret/talál szépnek valakit vagy valamit.

Például az ember azért szeret egy gyereket, mert a sajátja. Ha más gyereke lenne, de ugyanúgy nézne ki, már nem is szeretné (annyira).


De nem csak gyerekkel, hanem a párjával is így van az ember; lehet, hogy tök ronda párja van, neki mégis ő a legszebb, csupán azért, mert a párja. Tehát az agya így fogja fel.


Még kutyával is, hiszen ott is jobban szereti az ember a saját kutyáját, mint a másét...


A lényeg, hogy pszichológiai oldalról közelítve "baj", hogy a kutyát találod cukibbnak (mert nem úgy fogja fel az agyad, hogy a gyereked a gyereked), viszont ha a gyerek és a kutya megjelenését vesszük alapul, tehát nem "vakít el" a saját agyad, akkor nem baj, hogy a kuytát találod cukibbnak.


Ez az én saját véleményem!

aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem baj. Te dolgod. De ne mondd nekik soha.
aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%

És mégis kit érdekel, hogy meleg vagy? Tipikus buz1, tényleg. Késztetést érzel hogy mindenkinek elmondd. Szerintem tetováld a homlokodra hogy "ratykó"


Amúgy meg szerintem nem baj. Sok embert ismerek, aki cukibbnak tartja az állatokat, mint a kisgyerekeket. A gyereket meg nem te csináltad, annyira nem kötődsz hozzá mint egy momzi aki "szerelmének" gondolja a gyerekét.

Teljesen normális, ahogy érzel.

aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne? A kutyák tudnak cukik lenni, a gyerek inkább aranyos.
aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!