Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted baj, ha egy szülő...

Szerinted baj, ha egy szülő támogatja a gyerekét ?

Figyelt kérdés
Az ismerősi körömben van egy testvérpár akiknek van egy eléggé nagy családi cégük vagyis az apjuknak. Közel 300 embert foglalkoztatnak. Így azért ők jóval a magyar átlag felett élnek. Vadi új Audi meg Mercedes, már egyetem alatt saját lakás, magán iskola meg magán tanár, évi minimum 2 hónap külföldön. Én ebben semmi kivetni valót nem látok. Szerencsések. De nagyon sokan ismeretlenül is elítélik őket hogy anyuci meg apuci alápakolt mindent . Meg ugye családi cégben “dolgoznak” marketing és mérnöki területen. Sokan erre is azt mondják ez nem munka nekik. Ti mit gondoltok erről ? Baj ha egy szülő akinek telik rá megad a gyerekének ilyeneket ? Sokan az ilyet elítélik és vannak ezek az amerikai filmes klísék hogy hajléktalanból a világ leggazdagabb embere csak a jó.
aug. 5. 13:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Sok múlik a "gyerekek" természetén és a neveltetésen. Ha a szüleik nyakán élnek, mint felelőtlen gyerekek, akkor szerintem nem szolgálja a javukat, ha mindent alájuk tolnak, de ettől még ez a szülők dolga. De ha a maguk szintjén kiveszik a részüket a családi(!) cégből és látják, hogy az új merci nem a fán terem, hanem akkor van, ha felelősen foglalkoznak a céggel, akkor azt is megértem, ha a szülő - a lehetőségekhez mérten - mindent megad. De ebben az esetben sem árt a gyerekeikben tudatosítani, hogy ezek addig vannak, amíg jól fut a szekér. Van a tágabb rokonságban olyan, hogy nagyon megszokták a jólétet és amikor kellett volna, már nem tudták lejjebb adni.
aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ezzel semmi baj, az emberek akik elítélik irigyek. Ha csak saját erőböl a semmiből teremtették volna elő maguknak, akkor is lenne aki beleköt valamibe. Nincs azzal semmi baj, ha szülők minden téren amiben tehetik támogatják a gyereket. A baj akkor van ha a gyerek visszaél vele nem dolgozik lusta és nagy az arca melé.. De a leírásból nem erről van szó, hiszen rendesen dolgoznak.
aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Metionin ***** válasza:
88%
Bizonyos mértékben ez lenne az alap, tanulmányok támogatása, későbbi életkezdéshez valamennyi támogatás, ha a gyerek valamilyen sportban tehetségesnek bizonyul, akkor ne kelljen amiatt lemondania erről, mert a szülő nem tudja támogatni. Nem kell nyilván egyből ilyen mértékű dolgokra gondolni, hogy azonnal lakás meg magániskola, fizetős egyetemi szak, hiszen nem mindenki ilyen színvonalon él de tartom magam ahhoz, hogy akinek csak arra telik, hogy pucér seggel indítsa el az utódját az életbe, az inkább ne vállaljon gyereket. Senki lesz attól életképtelen, mert a szülei kifizették a koliját vagy hogy nem kellett dolgoznia egyetem alatt vagy hogy járhatott különórára.
aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Aki irigykedik rájuk, nem ugyanígy tenne, ha lenne rá lehetősége? - Dehogynem!


Az, hogy dolgoznak a gyerekek a vállalkozásban külön pozitívum számomra, hogy nemcsak otthon ülnek és úgy tolnak alájuk mindent. Ha megtehetik, miért ne, reméljük a gyerekek is továbbviszik a vagyont és nem szállnak el tőle, nem herdálják el később.

aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Miert lenne baj? A baj a rengeteg irigy ember. Utanuk lehet csinalni a csodat. Nem is ertem...! Mit kene csinalniuk? Elmenni utcasepronek? ;-)
aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

A tehetném én is alájuk pakolnék kocsit, házat..

Lehet szívatni is, vegyen fel hitelt 35 évre, és akkor jobb lesz? Abból mit tanul?

Ha munkát kapott, akkor nyilván fizetést is, abból kell gazdálkodnia neki is,mint másnak.

A Merci nem fizet csekkeket.

aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
55 éves vagyok, szüleim máig támogatnak, mert nem tudnak mit kezdeni a sok nyugdíjjal, én meg a gyerekeimet támogatom, mert megtehetem.
aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%
Nincs semmi baj ezzel. Én csak azt rühellem, amikor az ilyen emberek előadják, hogy önerőből értek el mindent. Megnézném, hogyan építenének fel a semmiből egy akármilyen picike vállalkozást.
aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi vagyonom lenne én is a gyerekekre fordítanám.
aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nincs ezzel baj, de azt sem értem, hogy miért kell megsértődni azon, ha azt mondják alájuk pakoltak mindent? Hiszen alájuk pakoltak mindent.

Nekem azzal van bajom, ha egy fiatal saját érdemként tekint a vagyontárgyaira és úgy tesz, mintha ez mindenkinek megadatna. Ha normális értékrenddel rendelkezik egy fiatal és hálás a sorsának, a szüleinek, hogy úgy élhet, ahogy, azzal semmi bajom nincs.

aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!