Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire jó egy szülőnek,hogy a...

Mire jó egy szülőnek,hogy a gyerekei összevesznek?

Figyelt kérdés
Anyám addig hergelt egy bizonyos témában,ami miatt a testvéremmel összevesztünk,ha ő nem hozza elő a témát,akkor nem veszünk össze.Direkt generálta a veszekedést,ezt abból gondolom,hogy utána hozzá vágta a fejemhez, hogy úgy tudja milyen vagy.Holott nekem a testvéremmel jó kapcsolatom volt,nem mondom párszor összevesztünk,de utána pár nap múlva mindig beszéltünk, kibékültünk,most már hónapok óta nem és ez mind anyám miatt történt.Erre ő azt mondja nekem,hogy én kérjek bocsánatot,mert őt úgy bántja! Mondom mivan???Én nekem kellene bocsánatot kérnem azért,mert osszeugrasztottál minket??Mondtam neki,hogy neki kellene egy közös ebédre invitálni minket,hogy elássuk a "csatabárdot".Nekem csak az kérdésem,hogy ez mire jó egy szülőnek,hogy összevesztünk?
aug. 3. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Unatkozik.
aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Ha ilyen tartós harag lett belőle, az már nem anyukád hibája, hanem a tiétek.
aug. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Anyósom is ilyen szarkeverő.
aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Szereted a tesódat? Akkor anyád nélkül is kibékültök. Vitát generálni tud, de ekkora éket nem lehet 2 ember közé verni, ha egyébként szeretik egymást, felszín alatt amúgy is lehetett köztetek valami. Ha bocsánatot kérni nem is fogsz, érdemes megbeszélni a testvéreddel, de nem az anyád kedvéért, hanem magatokért.
aug. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Egyrészt az a véleményem, hogy a nárcisztikus személyiségzavarra, vagy skizoid személyiségzavarra is jellemző lehet az, ha másokat összeugraszt, a lényeg, hogy legyen műsor, és legyen bűnbak. Az a baj, hogy a két áldozat nagyon könnyen belecsúszik ebbe. Ha ez történt, ha nem, ha fontos neked a testvéred, akkor is gondolkozz el, mert lehet, hogy volt valami, amivel te is megbántottad őt. Én megkeresném, írnék neki egy pár sort. Viszont arra figyelj, hogy csak higgadtan lehet megbeszélni a dolgokat. Ne ronts rá, és ne kezdj el semmiképp vádaskodni. Ha te akarsz lépni felé, tedd meg. Inkább kérdezd meg, hogy mi a baj, írd meg neki, hogy ő fontos neked és szereted, és szeretnéd megbeszélni a dolgokat, hátha találtok egy köztes megoldást. Ezzel egyáltalán se nem hódolsz be, és nem is alázod meg magad. Egyszerűen csak lépsz, mert szereted őt, és meg akarod oldani a dolgokat. Anyátokkal pedig ezentúl feltételesen óvatosan bánnék...
aug. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Fogalmam sincs, hogy ez mire jó, de sajnos vannak ilyen típusú szülők. Anyósom is ilyen volt, nála mondjuk az volt az alap, hogy mindhárom gyerek pénzelte, de úgy, hogy mindegyiknak azt mondta, a másik 3 carik rá, nem ad és ehen fog halni. A pénz meg cigire ép piára lett költve. Apósom alkesz volt, de ő sem vetette meg az italt. Sajnos ez az egész odáig fajult, hogy mikor beteg lett, akkor sem tudott a 3 gyerek megfelelően együttműködni. Egyszerűen szinte zsigeri útálat alakult ki közöttük, mert egyik sem tudta feldolgozni, hogy az anyjuknilyen szinten kijátszotta őket egymás ellen. Később anyósom meghalt és azóta a gyerekei szóba sem állnak egymással. Ez az ellentét valószínűleg soha nem fog változni.

Szerintem anyósom végig sem gondolta, hogy mit okoz ezzel. Ő valahogy mindig úgy gondolta, pontosabban elvakultan hinni akart benne, hogy a harag csak ideiglenes és majd kibékülnek, meg majd ő is helyrebillen anyagilag és szuper tökéletes lesz mindenki élete, de ez nem jött be. Ő nem tudatosan akart rosszat a gyerekeinek, inkább csak túlélt és nem akarta látni a következményeket, nem akart az eredménnyel szembenézni.

aug. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Az én anyósom is ilyen, ott elég átlátszó oka van, az egyik fiát sokkal jobban szereti, de kvára fáj neki, hogy a másiknak megy jobban. A férjem az, akinek jobban megy, mert tovább tanult, jó munkája van, családot alapítottunk stb. A sógorom nyolc általános után teng leng a világban, van egy szeretője, de annak férje van, akit nem akar elhagyni, úgyhogy nincs élete. Iszik is. Az anyós meg állandóan hergeli a férjem, hogy jaj Andriskának olyan rosszul esik, hogy vettetek autót. Jaj Andriskának olyan rosszul esik, hogy elmentetek nyaralni. Jaj Andriska látta Facebookon, hogy kirándulni voltatok, nem jó neki ezt látni... Hát elhiheted, hogy a hócipő tele van velük.
aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Benyovszky Oszkár válasza:
36%
egy szó jut az eszembe, pedig nem szoktam ilyen szavakat használni, de ez most pont egy ilyen alkalom. KÖCSÖG !!
aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
5ös a mai világban minden szülőre ráhúzzátok azt hogy nárcisztikus aki nem ugrál úgy ahogy a szent gyermek fütyül.
aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
a fő értelme az, hogyha a két teső nem egymással foglalkozik, akkor anyucival fog. Ő ezt szeretné.
aug. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!