Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elítélendő, ha...

Szerintetek elítélendő, ha valaki nem tart szoros kapcsolatot a szüleivel?

Figyelt kérdés

Én ebben a helyzetben vagyok, messzire is kerültem a származási családomtól, apám már nem él, anyámmal havi egy-két alkalommal beszélek, van egy testvérem, de vele csak max karácsonykor találkozom. Egyszerűen ilyen hűvös a kapcsolat, ők sem keresnek, nem nagyon érdeklődnek felőlem és én sem erőltetem a dolgokat, mindenki éli a saját életét, ahogy akarja. Az az igazság, hogy diszfunkcionális család volt a miénk, egyénileg mindenki ügyes a maga módján, de az együttműködés sosem ment, mindenki kint kereste az útját, nem bent.

Azt figyeltem meg az emberek többsége nagyon furcsállja, ha valaki nem tartja a kapcsolatot a szüleivel, persze nem mindenkinek kell beszélni erről részletesen, de azért munkahelyen is megszokták kérdezni honnan származom, mikor megyek haza és mikor mondom nem tervezek, nagyot néznek. Vagy ha ismerkedek valakivel, aki szinte mindennap beszél a szüleivel és sok hétvégén közös programja van velük, meg van botránkozva, hogy én nem teszem ezt, negatív pont a szemében így látom.



aug. 3. 21:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha anyáddal beszélsz néha, akkor azért van kapcsolat közöttetek, csak lazább, mint általában.

Tapasztalatból tudom, valóban negatív pont, ha nem tartod a kapcsolatot a családoddal. Az oka sem számít.

Szomszédasszonyt halála elótt a gyerekei hosszú évekig nem keresték, ha kérdezték mindig azt mondta: sok a dolguk, nem érnek rá. Pedig nagyon komoly viszály volt közöttük, de az nem tartozott másra. Te is találj ki valamit, amivel lerázod a kiváncsiskodókat, akkor elkerülheted a rossz pontot.

aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!