Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elítélendő, ha...

Szerintetek elítélendő, ha valaki nem tart szoros kapcsolatot a szüleivel?

Figyelt kérdés

Én ebben a helyzetben vagyok, messzire is kerültem a származási családomtól, apám már nem él, anyámmal havi egy-két alkalommal beszélek, van egy testvérem, de vele csak max karácsonykor találkozom. Egyszerűen ilyen hűvös a kapcsolat, ők sem keresnek, nem nagyon érdeklődnek felőlem és én sem erőltetem a dolgokat, mindenki éli a saját életét, ahogy akarja. Az az igazság, hogy diszfunkcionális család volt a miénk, egyénileg mindenki ügyes a maga módján, de az együttműködés sosem ment, mindenki kint kereste az útját, nem bent.

Azt figyeltem meg az emberek többsége nagyon furcsállja, ha valaki nem tartja a kapcsolatot a szüleivel, persze nem mindenkinek kell beszélni erről részletesen, de azért munkahelyen is megszokták kérdezni honnan származom, mikor megyek haza és mikor mondom nem tervezek, nagyot néznek. Vagy ha ismerkedek valakivel, aki szinte mindennap beszél a szüleivel és sok hétvégén közös programja van velük, meg van botránkozva, hogy én nem teszem ezt, negatív pont a szemében így látom.



aug. 3. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélendő, senkinek nincs köze hozzá. Senki nem lát bele az életedbe, nem tudják, hogy mért nem olyan szoros a kapcsolatod velük. Ha van párod és ez a téma előjön, akkor nyugodtan mondd el, hogy ez és ez miatt nem tartom velük rendszeresen a kapcsolatot, ez van.
aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kérdés,hogy neked jó ez az állapot?Ne a külső tényezőkkel foglalkozzál soha! Azzal foglalkozzál,ami neked megfelelő!Zavar téged alapvetően,hogy ilyen a viszony vagy csak a külső tényezők, beszólások miatt zavar?
aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Én konkrétan nem is tartom a kapcsolatot a diszfunkcionális, sz*r családommal, és nyilván nem tartom elítélendőnek, tudva mi ennek az oka.


De egyébként szintén tapasztalom azt, hogy ha ez valahol szóba kerül, akkor csodálkoznak, furcsállják, magukban talán azr gondolják, hálátlan gyerek lehetek, ami nekem annyira érthetetlen tekintve, hogy a csapból is az folyik, milyen mérgező, bántalmazó szülők vannak. És nem értem, miért csodálkozik ezen mindenki, mintha nem tudnál, hogy létezik ez a jelenség.

aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem.

Az sokkal inkább elítélendő, ha valaki huszonévesen is azért dobja a barátnőjét, mert anyucinak nem tetszik, és engedélyt kér apucitól, hogy huszonévesen megihat-e egy sört este 10-kor a haverjaival.

Szoros kapcsolatot mindig azzal (azokkal) tarts fenn, akikkel jól érzed magad, akikben megbízol, akikre számíthatsz, és akik számíthatnak rád. Ezek az amberek legtöbbször nem a vér szerinti rokonok, szóval ne lepődj meg ezen.

A kollégáknak pedig a kérdéseikre ilyesmi válaszpkat adj: Miért akarod tudni a hétvégi programomat? Miért akarod tudni a privát, személyes dolgaimat? Te mikor b+sztad meg utoljára a feleséged?

Ha valakivel randizol, és őt zavarja, hogy neked "nincs" családod, akkor ejtsd - mert a közös jövőtök csak arról szólna, hogy az anyósékat kell látogatni, és nem csak egy kéthetes nyaralás, de még egy szabad, közös, romantikus hétvége sem lehetséges anyósék nélkül.

aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell idióta kollegákat beavatni ennyire.

Kamuzd be, hogy az ország másik végén laknak. Ennyi.

aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem furcsa, amúgy meg mindenkiek van olyan periódusa az életben, amikor a háta közepére nem kívánja a szüleit. Nem kell elmondani senkinek.
aug. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el, megvan az oka, hogy nem közelít feléjük. A rokonainkat nem válogathatjuk meg
aug. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én nem mondom senkinek, mert nincs közük hozzá. Okkal nem tartom velük a kapcsolatot, legyen elég mindenkinek ennyi.
aug. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ítélem el, ha valaki nem tart szoros kapcsolatot a szülőkkel. Közéjük tartozom én is, és oka van, velem így bántak, így viselkedtek.

Teljes kapcsolat megszakítást nem akartam, de bőven elég havi egyszer beszélni anyámmal telefonon, és egy évben egyszer elmenni hozzá.

Amúgy ez nem a gyereket minősíti. Kívülálló szemében nyilván én vagyok a hálátlan, tesóm meg az aranyos simulékony gyerek. (ő 2500 kilométerről is kéthavonta hazarepül anyuhoz pár napra). De hát ő volt a tündérkirálylány, én meg az elviselt gyerek, tehát logikus volt, hogy ez így fog alakulni, ahogy alakult.

Nekem amúgy csak a legközelebbiek tudják, hogy miért van így (két legjobb barátnőm, férjem, és a felnőtt lányom).

aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Maguknak "keresték a bajt(?)",ha rossz szülők voltak, folyton szapultak pl. Lehet, hogy valahol örülnek is, hogy megszabadultak tőled, bár, ha szeretnek fikázódni, lehet, hogy most unatkoznak nélküled. Lehet, hogy ha most megint visszamennél hozzájuk, megint csak bántanának. Ezt jószívű ember nem kívánná neked.
aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!