Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért kérdezgeti nagy...

Anyám miért kérdezgeti nagy csodálkozva azt, hogy "akkor felnőtt felügyelet nélkül voltunk/kevés felnőtt volt velünk"? Engem nem tart felnőttnek?

Figyelt kérdés

22 leszek októberben, egyetemista vagyok, anyagilag a szüleim támogatnak, de amúgy dolgozom suli mellett, meg nyaranta.

Idén nyáron kisebb-nagyobb gyerektáborokban dolgozom, nem végig ugyanott, hanem változó. Volt, ahol egyedül énrám volt bízva egy kisebb csoport, volt ahol csapatban voltam másokkal és úgy volt elsősorban ránk.

Az első helyen ahol voltam táboroztatni, az egy kisebb tábor volt, kb 20-22 gyerekkel, 5 fős kiscsoportokra osztva, kb az összes csoportot felügyelő felnőtt velem egyidős volt, a tábor szervezői nem voltak a szálláson, ha gond volt, akkor telefonálni kellett. Így mesélek erről anyámnak, ő meg így teljesen kiakadva kérdezi, hogy "de akkor nem volt veletek felnőtt?" meg ilyenek.

Másik tábor, ott csapatban voltunk beosztva 1-1 gyerekcsoporthoz. Tök jó, vége, itthon vagyok, dumálok itthon anyámnak a táborról, hogy jóba lettem azokkal a munkatársaimmal, akikkel egy csapat voltunk, majd fogunk találkozni, stb. Anyám érdeklődik, hogy ki hány éves volt, mondom hárman 22, egy 18, ketten pedig 44 évesek, erre anyám így totál kiborulva kérdezi, hogy "de akkor két felnőtt volt veletek???".

És még sorolhatnám. Ez most mi nála? Engem nem tart felnőttnek, vagy mi?


aug. 2. 11:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem gondolom, hogy korra értette a felnőttet, inkább csak rosszul fogalmazott. Gondolom, tapasztalt pedagógusra, felügyelőre gondolt, nem hallgatókra, mint te.
aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok szülő nem érzékeli, hogy felnőtt a gyereke. Amíg otthon laksz, addig biztosan gyerek státuszban maradsz anyukádnál. Ha peched van, utána is.
aug. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
#5 Az a kis létszámú tábor speciel úgy volt megvalósítva, hogy egyetem+adott középiskolák közös szervezésében, és csak olyan vehetett részt, aki benne van a mentorprogramban. Gyerekek közül 13-14 éves korosztályról beszélünk, és nem tök random gyerekekről van szó. Aki jött hallgató, az mentorként van jelen a mentorprogramban, a gyerek meg mentoráltként, és mindenki a saját mentoráltjaira figyelt elsősorban, akiket fél-két éve ismer, tanév közben volt már vele pár 1 napos kiránduláson(amit a mentor szervez, és ő az egyetlen kísérő), hetente tartott nekik foglalkozásokat. Annyira azért nem húzós így...
aug. 2. 16:04
 14/20 anonim ***** válasza:
29%

20 fős táborba már millene rakni egy ilyen végzettségű embert (pedagógust), mert ez valóban olyan mintha gyerekek vigyáznának gyerekekre.

Gondolj bele, a szülők mit érezhetnek ilyenkor. Gondolom azért te is tudod, még ha te nem is feltétlen, de ez a korosztály jellemzően betépve fetreng a Plázson, Parkban vagy Soundon.. vagy Azariah koncerten butítja magát


Sztem ezt nem kell felfújni, ennyi kisgyerek mellé felelősségteljes felnőttek kellenek, ami a mostani 22 éves korosztályról messze nem mondható el

aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#12 Tanév közben kollégiumban élek.
aug. 2. 16:04
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
lehet, a 14# értelmezi jól a szitut!
aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%
Tapasztalatból tudom, hogy képesek ennyi idősek táboroztatni. A kérdés nem az, hogy hány éves a legidősebb, hanem az, hogy mit tanultak, hogy képezték őket ilyen feladatokra. Ha felkészültek, akkor még jobb is a gyereknek egy huszonéves táboroztató, mint a negyven éves Katika, aki egyhetes tanfolyam után elhiszi magáról, hogy tud táboroztatni.
aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
55%
5 vagyok. Én nem a képességet kérdőjelezem meg, mondtam hogy nem agyműtét vélhetően. 13-4 évesekkel tényleg nem az. Ettől még a felelősség köre adott, ahogy a tapasztalat hiánya is. Belemehetünk végzettségekbe, meg alapvető dolgokba, mint pl. hogy elsősegélyben tud-e valaki részesíteni blabla, de szerintem nem ez a lényeg. Én csak azt mondom, hogy szerintem anyuka erre célozhatott és nem arra kimondottan, hogy a 22 éves lányát nem tutujgatta hetekig "felnőtt", vagy idősebb, éretebb egyén ha úgy tetszik. Pláne ha ez már a mindennapjaiban sem jellemző. Miért most akadna fenn rajta?
aug. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
31%

Tényleg nem normális az ilyen szülő. A megfogalmazásából kiderül, hogy nem tekinti felnőttnek a 22 évest. Ez biztos másban is megnyilvánul, csak nem lehet ennyibe mindent beleírni.

Aki szerint meg túl fiatal valaki dolgozni ennyi idősen, annak elárulom, vannak ilyen idős, sőt, fiatalabb rendőrök, katonák, ápolók, stb. Másrészt épp manapság kezdenek később dolgozni a fiatalok. A hetvenes-nyolcvanas években sokan már 16 éves kortól munkába álltak. Még régebben meg még elterjedt volt a gyermekmunka is. Manapság meg azt hiszik, dedós egy 22 éves ember. Amúgy írta a kérdező, hogy egy 44 éves, tapasztalt pedagógus is volt velük. Nem tudom, ezzel mi a baj.

Anyuka nem akarja elengedni a gyerekét, ha a kérdező ezt nem tudja jól kezelni, lesznek még bajok.

aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Katona Dius ***** válasza:

A korábbi kommentelőkkel egyetértve (bár tudom, hogy ez nem kapcsolódik a kérdéshez),tényleg nem értem, miért nem volt veletek egy szervező sem. Művelődési házban dolgozok, mi is rendszeresen szervezünk táborokat nyáron és ősszel, az őszi szünet ideje alatt is. Nálunk is 5gyerek/1 felnőtt felállás van, és gyakran mi is egyetelmista diákmunkásokkal töltjük fel a felnőttek sorát, de mindig van legalább 1 szervező is a helyszínen, de inkább 2. Eheti példa, strandra szervezős pancsolós tábor. Semmi témája a tábornak, csak azért van szervezve, hogy a szülők tudják hova tenni a srácokat, míg dolgoznak. 50 gyerek, 9 diákmunkás, 3 szervező. Tíz éves fiú csúszott le egy kicsi, alig 2-2,5 méteres csúszdán, tehát nem egy 10-20 méteres csavart mindenségen. Lábbal csúszott előre, és már csúszás közben, ő úgy gondolta vicces lesz, ha hasra fordul. Mondanom sem kell, mennyire volt "vicces", mikor az álla csattant a csúszda alján és felnyílt az álla, három foga pedig letört. És ott volt vele 12 felnőtt, ebből 3 pedagógus végzettségű személy. De ez egyszerűen olyan szituáció, hogy hiába áll ott a csúszdánál egy felnőtt, az a fél másodperc, ami a fordulás és a csobbanás között van, egyszerűen kevés, hogy reagálj. És annyi ilyen baleseti lehetőség van, ahol tök mindegy, hány felnőtt kíséri a gyereket. És igen, el lett mondva nekik, hogy szabad csúszni a csúzdán, mert mindenhogy máshogy balesetveszélyes. És anyuka sem reklamált, mert belátta, hogy ezt még ő sem tudta volna megakadályozni, ha ketté szakad sem.

És az évek alatt volt már ennél súlyosabb is sajnos, ami szintén hasonlóan "jó ötletekből" adódótt. És ilyenkor kell egy tapasztalt személy, aki tudja, hogy ilyenkor mit kell csinálni, és nemcsak ledermedve áll, hogy "úristen, most miccsiáljak?".

aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!