Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisbaba gyermekelhelyezését,...

Kisbaba gyermekelhelyezését, hogyan oldjuk meg?

Figyelt kérdés
Hosszú idő után végre összejött a kisbabánk és a feleségem úgy döntött, hogy másik f**szra vágyik. Már el is költözött és vitte is a babát, mert még nagyon pici, egy éves kor alatti. A világ omlott bennem össze, mert mindig arra vágytam, hogy legyen egy boldog családom. Be fogjuk adni a válópert, de Ő egyenlőre azt szeretné, hogy 3 éves koráig szögezzük le, hogy csak nála aludhat, és ha betölti a 3 éves kort utána beszéljük meg, hogy hogyan lesz a felügyelet. Közös felügyeletbe bele menne, de én szeretném a váltott gondoskodást is, amitől Ő nem zárkózik el. De attól félek, hogy két év múlva mást fog gondolni és akár el is a költözik a vársoból. Akkor hogy oldjuk meg a váltott gondoskodást? Jelenleg egy városban élünk, de ki tudja, hogy nem-e akar a kani után majd elköltözni. Az ügyvédje annyit mondott neki, hogy egy szerencsétlen ügyvéd is elintézi, hogyha elköltözik, akkor nem tudom a váltott gondoskodást igényelni, mert a gyereknek nem érdeke a korán kelés stb. Már gyomor idegem van, mert ha egy napot nem látom, akkor otthon otthon gubbasztok magamba roskadva és bele sem merek gondolni, mivan, hogyha elköltözik. Vagy válás után, hogyan tudom érvényesíteni majd, hogy még is szeretném a váltott gondoskodást? Annyira össze vagyok zavarodva. Én is voltam ügyvédnél, de csak a paragrafusokat hajtotta, sokra nem mentem vele. Kérlek írjatok tapasztalatot.

júl. 10. 10:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Biztos hogy a tiéd a gyerek?
júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik ügyvédet.

Ne írj alá semmit, amit az ex ügyvédje ír és a tiéd nem nézte át.

Sokan szeretik azt hangoztatni, hogy a gyerek 3 éves koráig nem viheti el a különélő szülő ottalvásra a gyereket, de ez nem igaz.

Valószínűleg nálatok nem lesz közös megegyezés a gyerekelhelyezés tekintetében. A bíróságon kérheted a váltott gondoskodást

júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy valóban jó ügyvédet és sajtoljatok ki mindent a helyzetből, amit csak lehet. Még ha nem is akarsz mindennel élni most, mint amit ki lehet eszközölni, legyen írásban rögzítve minél nagyobb mozgástér. Abból szóban és időlegesen engedhetsz, ha a gyerek érdeke valóban úgy kívánja meg.
júl. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Én először egy apaságit intéznék - csak biztos ami biztos alapon
júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Nem bántásból -és nyilván a sértettség is szól belőled-, de ha vele is olyan minőségben bántál, mint ahogyan itt írsz róla, nem csodálom, hogy "más f@szra vágyott".


A gyerek érdekében jobb, hogyha kis korában fix helyen van, és nem kell állandóan itt-ott laknia. Én olyan 8-10 éves korától mondanám, hogy jobb a váltott felügyelet (amennyiben az megoldható az iskola mellett).

júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%

"Én először egy apaságit intéznék - csak biztos ami biztos alapon"


Totál felesleges. Felesegrol beszél, ergo házasok voltak: a férj az apa.


Amúgy meg a második leirt mindent, ami lényeges

júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a gyerek szemszögéből a váltott a legrosszabb, sehol nincs otthon, hetente költözhet oda-vissza...
júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Szükséged lesz egy nagyon jó ügyvédre, ilyen fiatalon nem szokták engedeni, hogy két helyen legyen a kicsi(sokszor nem is tenne jót a kicsinek, nagyobb szükségük van az állandóságra).

Az, hogy később meggondolja magát nem jelent sokat. Nővérem és a párja nem voltak házasok és a kicsi elhelyezésénél így is mindent előre rögzítettek(látogatási idő, hány éves kortól lehet az apával huzamosabb ideig, hány éves kortól alhat ott stb.), ha ezzel akarna szivatni sok kört meg kellene tennie érte.

júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

3 éves kor alatt nem is fogják engedni, hogy elvidd láthatáskor. Ez teljesen normális, nem tesz jót egy kisbabának, ha folyamatosan ide-oda rángatják. Azért fontos a napirend is egy babánál, mert az állandóság ad nekik biztonságérzetet.

Hogy később mi lesz, addig még sok víz lefolyik a Dunán. Két év múlva lehet már te is tök mást fogsz gondolni, lesz új csajod, aki valószínűbb, hogy nem fogja tolerálni az előző kapcsolatból lett gyereket minden második héten, mint hogy igen.

Aki meg kitalálta ezt a váltott felügyeletet, az éljen egy k_rva bőröndből élete végéig. Biztos jó a szülőknek, mert így mindkettőnek több szabadideje van és kisebb a bűntudat, de hogy a gyereknek a lehető legszarabb, az biztos.

júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Nyolc hónapos volt a kislányom, amikor apuka lelépett. Onnantól fogva, hogy nem szoptattam elvitte az apja hétvégére kéthetente. Soha nem tiltottam a gyerektől, mert attól, hogy nekünk nem jött össze, attól még ő az apja. A lányom most már gimibe jár, hullámzó a kapcsolata az apjával, de ezt ketten alakítják, nem szólok bele.

A váltott gondoskodásba nem mentem volna bele, mert azt a gyerek szemszögéből nem tartom jónak semmilyen életkorban.

júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!