Válás után, amíg nem zajlik le a gyermekelhelyezési per, az anyának jogában áll megtagadni az apától a gyermek láthatását?
Esetleg tudnátok ehhez valami forrást csatolni? Sehol nem találok a neten.
De saját tapasztalatokat is szívesen fogadok.
Mi történik, ha az anya mégis megvadul és sértettségében nem akarja engedni addig a láthatást, amíg törvény nem kötelezi rá? Mi ilyenkor a protokoll?
Hát kikre jellemző?
Én nőként is látom, hogy ilyenkor a legtöbb anya sértettségében a gyerekkel akarja bántani az apát. A saját anyám is ezt csinálta.
Szerintem mindenki tudja, hogy ez egy elég jellemző dolog.
Nem tehet ilyet az anya.
Amíg nincs döntés a gyerekelhelyezésről, addig mindkét félnek pont ugyanannyi joga van a gyerekéhez. Ha a kérdést fordítva tennéd föl (az apa nem engedné hetekig-hónapokig, hogy az anya lássa a gyerekét), akkor látszana igazán, mennyire abszurd és jogellenes ez a viselkedés.
Sőt, ilyenkor az sincs, hogy heti egy napot tölthet vele vagy más módon korlátozza valamelyik szülő a másiknak a gyerekkel való kapcsolattartását. Mindegyik szülőnek egyenlő joga van a gyerekkel lenni, amíg a bíróság nem hoz döntést.
Nem tudom, mennyire leterheltek most a bíróságok (ill. gondolom ez területfüggő is), de ilyenkor lenne célszerű a bíróságnak ideiglenes döntést hoznia a gyerekelhelyezésről pont azért, hogy a válás végleges lezárásáig, ami hónapokig vagy akár évekig elhúzódhat, ne tudja az egyik szülő a másikat elzárni a gyerekétől.
A férjnek azt tanácsolom, forduljon ügyvédhez, aki segít abban, hogyan tudja a bíróságot rábírni, hogy mihamarabb ideiglenes döntést hozzon a gyermekelhelyezésről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!