Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka nem fizet gyerektartást...

Apuka nem fizet gyerektartást viszont követeli hogy láthassa a gyereket. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most fogunk menni bíróságra intézni a gyerekelhelyezési pert. Apuka először is elakarná vinni magával a közel 10 hónapos babámat láthatási időben. Egyenlőre ügyvédi megállapodás van, de neki nem felelt meg hogy nálunk láthassa a gyereket. Plusz összevissza írogat, azt írja hogy nem akar velem se beszélni, se találkozni közben meg hívogat meg írja hogy beszélnünk kell. Igazából kiigazodni rajta nem lehet. Illetve fenyegetőzik párom irányába és irányomba is. Tehát jogosan féltem tőle a gyermekem, így nem szeretném elengedni vele. Meghát van párja aki szintén nem különb mint ő. Folyton ocsmány módon beszél velünk és ő is fenyegetőzik.

Sajnos elég nehéz helyzet ez.

Kioktatást nem szeretnék csak értelmes hozzászólást. Köszönöm



júl. 29. 15:47
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

26-os

"24-es, tök mindegy, akkor is volt egy random kapcsolatod, terhes maradtál, mert védekezni azt luxus, aztán már új pasin pörögsz.



Igazából csak a gyereket sajnálom, mert a nemzői gondolkozni sem képesek."



Mi az hogy már új pasin pörgök?

Azért gondolkozz már el hogy miket írsz ide!!


Egyrészt nem fogom csak úgy elvetetni a babámat aki nem tehet semmiről. Belátom nem jó embert választottam apukának de attól még nem kell belémrúgni pluszba!!!


Mondjuk az gondolom nem fordul meg a fejedben hogy tervezett baba volt csak sajnos apukával nem úgy alakultak a dolgok ahogy azt szerettem volna.


Utánna meg nem rohantam senki után.


Igazából fingod sincs az életemről és arról hogy miken mentem keresztül.


Legközelebb inkább olvasd végig a kiírást hogy nem kell kioktatás!

júl. 30. 07:57
 32/40 anonim ***** válasza:
76%

Bírósági végzésig mindkét szülőnek ugyan annyi joga van a gyerekhez(ez eltarthat másfél évig is, páromnak annyi volt)

Addig ha apa megfogja és elviszi a gyereket, akkor az anya semmit nem tehet. A rendőrség se intézkedik ilyen ügyben végzés nélkül.(férjeméknél a nő lépett félre, férjem elköltözött amikor kiderült majd amikor ment a gyerekért az anyja kihívta a rendőröket. 1,5 éves volt akkor és közőlte a rendőr, hogy mutassanak bírósági végzést, ha nincs akkor ők el is mennek, mert az apának ugyan annyi joga van elvinni, ők nem állhatnak az útjába). Ez a bíróságon a te szemszögedből annyit jelent, hogy folyamatosan akadályozod a gyerek és az apja közti normális kapcsolat kialakulását. Őket nem érdekli a kettőtök közötti harc és vita, ők azt nézik, hogy a gyereknek joga van az apjával tartani a kapcsolatot. A gyereknek is vannak jogai. Nem az apa jogait nézik, hanem a gyerekét. Ha nem drogos, alkoholista, beszámithatatlan az apa, akkor részükről semmi nem indokolja, hogy ne vihetné el. Ételt és folyadékot ő is tud adni neki. Ez a valóság a bíróságon. Ott az egymásra köpködést megse hallgatják.


A volt párodat meg akkor jelentgessed, ha van rá bizonyitékod, mert ahogy írtad is addig simán ő jelenthet fel rágalmazásért.(neked nincs bizonyiték, neki pedig ott van amit jegyzőkönyvbe vetetsz. Ha nem tudod alátámasztani csak szóban, akkor neki van nyert ügye)


Gyermekelhelyezésig pedig a gyerektartást se köteles fizetni, de végzésnél kérheted visszamenőleg is.


A nők sokszor azt hiszik, hogy az van amit ők mondanak, mert megszülték a gyereket. Azzal, hogy megszületik a gyerek jogai lesznek ami felett a bíróság dönt.

júl. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
17%

A bejelentett lakhelyerol nem viheti el a babat az apja csak ugy. Az anya feljelentheti ha ezt megteszi.


10 honapos gyerek eseteben a lathatas az anya lakhelyes szokott lenni.

júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
59%

33


Ugyan már miért ne vihetné el? Anyu se szokta elvinni se vásárolni, se a nagyszülőkhöz?

júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

33

A mai világban már nem így működik. Addig van ott a láthatás és nem aludhat a másik szülőnél amég a gyerek szopizik. Máskülönben a másik szülő is eltudja látni.


Elvitelnél meg nem a bejelentett lakcím számit, hanem az, hogy ki gyakorolja a felügyeleti jogot. Ha közösen, akkor oda viszi apa ahova akarja.

júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
26%

32 a lathatas nincs akadalyozva a kerdezo reszerol.

DE a gyerek nem ismeri az apjat mert alig par honapja eset le apukanak h amugy van egy gyereke. Vagyis fel evig ra se nezett.

Az anya ebben a helyzetben a gyerek erdekeit figyelembe veve helyesen jar el ha az otthonaban engedi csak a lathatast. A baba erdeke h biztonsagos szamara ismeros helyen ismerkedjen az apaval.


A baba szamara az apja egy ismeretlen hiszem az anya es az uj parja nevelik. Az apanak ilyen helyzetben a kapcsolatot kellene epiteni a babaval nem elrangatni barhova is az anya nelkul. Ha a baba meg szopik akkor plane nem fogjak engedni a birosagon sem az elvitelt. 10 honaposan 1 nagyon max 2 etkezes valtottal ki meg 2-3x is aludhat napkozban. Az apa nem ismeri a baba napirendjet sem. Raadasul 8-10 honapos kortol jon be a szeparacios szorongas ahol sok baba ordit ha csak 1 percre se latja az anyjat.

Miert gondolod h jo otlet elengedni a babat egy szamara ismeretlen emberrel elengedni egyedul?


A kerdesben nem az volt h lathatja e az apa a gyereket - ezt az anya biztositja - hanem h elengedje e a babat egyedul az apjaval?

Egyfelol zaklatja az anyat fenyegetozik es ennek fenyeben felmerulhet h az apa veglegesen elvinne a gyermeket a lakhelyerol ismeretlen helyre.

júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
69%

36# kérlek írd le, ha végigjártad ezt az utat és milyen tapasztalatokat szereztél + tedd hozzá a törvényi oldalát is és rájössz, hogy nem olyan egyszerű mint amit leírtál ide. A szülők viszonya, ki kire mit mondd és ki kit fenyeget semennyire nem érdekli a bíróságot a gyerekelhelyezésnél és a láthatásnál. Ezt a részét megse hallgatják.

Itt nem az én véleményet számít, azt bele se írtam, hanem a jogi oldalát tártam fel. A bíróságnak az a fontos, hogy a gyerek mindkét szülőjével jó viszonyt ápolhasson és nem a szülők kibékitése a cél.

júl. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
26%

1 éve zárult le hasonló perem...


apuka itt is fenyegetett sőt állandó volt a végrehajtás ellenem csak mert a 1 évest nem engedtem h elvigye egy hétvégére - még szopott, nálam bármikor jöhetett játszhatott vele ha előtte legalább 1 nappal szólt h jönne és mikor. azért mert megjelent még nem jelenti azt h szórakozik a gyerekkel és velem és az időnkkel! ahogy akar. volt/van napirendje a babának ahhoz lett igazítva a láthatás. állandóan nem a megbeszélt időben jött, random váratlan módon csengetett be. képes volt felverni a gyereket alvásból, lehetetlen időben jött hajnali 6 este 22 után, stb... rendőrt hívott rám mert mondtam h nem viheti el mert spec alszik a gyerek és már este van - a rendőr normális volt jkv-t vett fel és elküldte a francba apukát


spec kaptam én is fenyegetést h elveszi a gyereket, rám töri az ajtót és elviszi és ettől durvábbak is, de nekem ezek emailon és sms-ben voltak meg

10 hónapig nem volt kíváncsi a gyerekre, apasági nyilatkozatot sem akart tenni a szülésnél én diktáltam be a nevét. a bíróságon ismerte el az apaságot mikor perre mentem. a bíró (férfi volt) figyelembe vette a fenyegetést, a nem törődöttséget, azt h ott hagyott a fenébe, gyerektartást esze ágában sem volt fizetni. peren kívül nem akart egyezkedni mediátor nem volt jó neki, ahogy a gyámhatóság sem.


8 hónap volt mire pont került a végére: a teljes felügyeleti jog az enyém, havi 95000.- gyerektartás minden évben emeléssel, a láthatás 6 éves korig csak felügyelet mellet havi 2x3óra

amúgy mióta lezárult a per színét se láttuk az apukának, a láthatási időre elviszem a gyereket a megadott helyre (családgondozó) elvagyunk 1 órát (játszószoba) aztán viszem haza. még várok pár hónapot és megszüntetem a láthatáshoz való jogát.

utólag derült ki h az új párja meddő és így akar gyereket maguknak - ezt az új neje vágta hozzám az első tárgyalás végén - még szerencse h a bíró hallotta, bár az egész épület is h milyen szemét vagyok h megfosztom attól h gyerekük legyen mert h el akarták tőlem venni a gyereket és külföldre menni - még szerencse h nem engedtem el vele a picit mert most kereshetném világ szerte a saját gyerekem!


az én esetemben mivel volt írásos bizonyítékom h esetlegesen a veszélyezteti a gyereket így figyelembe vették. ahogy azt is h felmerülhet az hogy ha elengedem nem hozza vissza a lakhelyére a gyereket a megbeszélt időre. kvázi elrabolja.


szóval nem a levegőbe beszélek!


értem én h az apa joga a láthatás és a gyerek érdeke a kapcsolattartás

de egy 1éves vagy 10 hónapos ebből szerinted mint fog fel? pláne ha az apa elhanyagolta a gyereket? tisztában vagyok a törvényekkel ezen a téren, de ettől még a bíróság hozhat olyan ítéletet ami precedens értékű, vagy legalábbis nem szokványos és az adott helyzetre jobb megoldás kínál a gyerek érdekében

júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

38.


Köszönöm hogy mindezt leírtad.

Akkor neked se lehetett könnyű, de végül kitartó voltál ami meghozta a gyümölcsét.

Elég gáz hogy így akartak gyereket szerezni maguknak.


Nekem is szinte minden sms-ben meg emailen van meg amiket írt meg ahogyan írta, de azért akad más bizonyíték is ellene hogy miket művel amiért jogosan féltem.

júl. 31. 00:50
 40/40 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm azoknak akik értelmes választ adtak, látom azért volt akinek sikerült felfognia hogy mi is a valódi probléma.


Egyértelműen ha apuka nem élne olyan életet amilyet meg nem csinálná azokat amiket akkor engedném hogy akár sétálni vigye vagy ilyesmi, de így bennem van a félsz!

júl. 31. 00:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!