Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka nem fizet gyerektartást...

Apuka nem fizet gyerektartást viszont követeli hogy láthassa a gyereket. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most fogunk menni bíróságra intézni a gyerekelhelyezési pert. Apuka először is elakarná vinni magával a közel 10 hónapos babámat láthatási időben. Egyenlőre ügyvédi megállapodás van, de neki nem felelt meg hogy nálunk láthassa a gyereket. Plusz összevissza írogat, azt írja hogy nem akar velem se beszélni, se találkozni közben meg hívogat meg írja hogy beszélnünk kell. Igazából kiigazodni rajta nem lehet. Illetve fenyegetőzik párom irányába és irányomba is. Tehát jogosan féltem tőle a gyermekem, így nem szeretném elengedni vele. Meghát van párja aki szintén nem különb mint ő. Folyton ocsmány módon beszél velünk és ő is fenyegetőzik.

Sajnos elég nehéz helyzet ez.

Kioktatást nem szeretnék csak értelmes hozzászólást. Köszönöm



júl. 29. 15:47
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Érdekes hogy mindenki(tisztelet a kivételnek) csak azon ragadt le hogy már új párom van nekem is. Ahelyett hogy inkább a tényleges problémáról szólna a dolog.


Apukával nem éltem együtt, nem voltunk házasok de már a várandósságom elején szétmentünk és egyedül vállaltam a picit. Akkoriban apuka azt gondolta hogy nem az övé a gyerek mert ilyen a gondolkodása, de néha még a mai nap is ezt fújja.

A gyerek 6 hónapos koráig apuka nem volt jelen utánna jött a képbe hogy ő szeretné látni a gyereket és támogatni. Ez működött kb 2 hónapig onnantól kezdve nem fizet meg nem is beszél velem normálisan csak vádaskosik.


Abba éppenséggel senki sem gondol bele hogy már a várandósságom előtt lett meg az új párom.

Alapból nekem nem a pasizás volt a fontos, de időközben megismertem egy férfit ennyi.


Inkább azon kellene lovagolni hogy apuka párja szintén fenyegetőzik és hogy ezért nem is engedném oda a gyermekem.

júl. 30. 01:30
 22/40 A kérdező kommentje:

Addig oké hogy apukának vannak jogai hogy láthassa a gyerekét, de joga lenne normálisan is voselkedni, nem pedig hogy elkezd fenyegetőzni.

Apukának az a sérelme hogy nem mentem vissza hozzá azáltal hogy meglett az ügyvédi megállapodás.

Elsőkörben nyilván szerettem volna békén úton rendezni a dolgokat mert nem hiányzott volna a felesleges stressz.


De ott a mondás hogy ameddig nem jártál a cipőmben ne ítélj el!!

júl. 30. 01:34
 23/40 anonim ***** válasza:
81%

"Abba éppenséggel senki sem gondol bele hogy már a várandósságom előtt lett meg az új párom."


Oké, belegondolok: tehát félre léptél. Az se jobb, de mindegy.


"Ahelyett hogy inkább a tényleges problémáról szólna a dolog.'


A lenyeges problema: ha van apai elismero nyilatkozat, akkor az apának ugyanolyan jogai vannak a gyerekkel kapcsolatban, mint neked. Az, hogy valaki fenyegetőzik, az a te allitasod, amíg erről nincs bizonyíték, hivatalos feljelentés, addig nem több ennél. Még mindig nem köteles tartasdijat fizetni, ha nem volt gyermekelhelyezesi per és nem állapította az meg a bíróság. Ugyanez igaz a lathatasra is: amíg arról nincs ítélet, addig ugyanolyan joga van hozni vinni a gyereket, mint neked.

júl. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Kedves 23-as.. éjszaka folyamán írtam és csak félre írtam..

A gyerek előtt lett meg a párom..

A várandósságom alatt.


Ja persze jogai vannak csak kötelezettségei nem.


Próbáltam feljelenteni de a rendőrőkkel jóban van így nem tehetek fejlentést.

júl. 30. 07:14
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, mit akarsz, amíg nincs gy elhelyezési per és végzés, addig apuka el is viheti a gyereket magával, ha biztosítja, hogy szoptatási időre hazahozza.


A gyt pedig kötelezettség, DE míg arról sincsen végzés, nem kell fizetnie.

júl. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
56%

24-es, tök mindegy, akkor is volt egy random kapcsolatod, terhes maradtál, mert védekezni azt luxus, aztán már új pasin pörögsz.


Igazából csak a gyereket sajnálom, mert a nemzői gondolkozni sem képesek.

júl. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
72%
Próbáltam feljelenteni de a rendőrőkkel jóban van így nem tehetek fejlentést. - ja, persze :D Jobbat találj már ki.
júl. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
45%

Kotelezetsege is van. Hiszen fizetnie kell majd gyerektartast.


A birosag majd megallapitja h mennyi. Ezt 6 honapra visszamenoleg kerheted. Kerd az inflacio kovetest akkor minden evben wmelkedik a gyt osszege. Erdemes a gyerek koltsegeirol egy tablazatot vezetni. Rezsi ra eso resze, kaja pelenka ruhazat tapazer srb... Ennyit kerj a birosagon. 2 evente kerheted a felulbizsgalatot.


Amit tehetsz h innentol csak es kizarolag irasban kommunikalaz vele. Vagyis telefont nem veszed fel neki, megirod h vagy emailban vagy sms ben kommunikalsz innentol vele. A exed parjat tiltsd le a fenebe. Semmi kozod hozza.


A lathatas megallapitasanal kerd a felugyelt lathatast a fenyegetozesek miatt. Ha zaklat jelentsd fel nyugodtan ragaszkodj a jegyzokonyv felvetelehez akarmit is mind a rendor. A fenyegetozest is jelentsd ! Tokmindegy h joba van e a rendorokkel. Jelezd h a felettesehez fordulaz jogorvoslatert ha nem jar el megfeleloen a rendor.


10 honapos babat nem fognak elengedni ezek fenyeben. Gyamhivatal vagy csaladsegito tud meg segiteni neked.

júl. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

28-as egy igazán rendes, jól megfogalmazott válasz köszönöm.


A gyámhivatal egyenlőre nem segít, a család segítő max annyiban hogy közvetítenek köztünk.

júl. 30. 07:43
 30/40 A kérdező kommentje:

27-eske..

"Próbáltam feljelenteni de a rendőrőkkel jóban van így nem tehetek fejlentést. - ja, persze :D Jobbat találj már ki."


Ha nem hiszed el akkor mi a fenéért szólsz hozzá?


Amúgy is ha végig olvastad volna amit kiírtam akkor tudnád hogy leírtam benne hogy nem kell kioktatás.


Szerinted amikor bemegyek a rendőrségre és elmondom hogy mit tett a nyomozó csak meghallgat de nem csinál semmit majd 1 órával később emailt kapok hogy tudja hogy voltam a rendőrségen és hogy szerinte megrágalmaztam.

júl. 30. 07:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!