Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki hogyan szakította meg a...

Ki hogyan szakította meg a kapcsolatot a szüleivel (esetleg családjával)? Milyen események sorozata követte egymást?

Figyelt kérdés

Már elmúltam 30, de most telt be a pohár a sok sérelemért, hazugságért, elvárásért, hibáztatásért és irányítgatásért, amiket az elmúlt években kaptam a családomtól. Viszont nem volt könnyű a kapcsolatok leépítése. Már csak azért sem, mert anyám, bár változtatni nem akar, és továbbra is szerinte én vagyok a szemétláda és a rossz gyerek, mégis jön a sajnáltatással, hogy mi lesz így vele. Jön az érzelmi zsarolás, a manipuláció, és a további hibáztatás még azért is, mert végre ki merek állni magamért. Írtam neki egy hosszú üzenetet, ahol pontokba szedve leírtam, hogy mi a bajom velük. Olyanokat írtam, mint hogy nem tudok bennük megbízni, mert visszaélnek a bizalmammal, vagy mert folyton elárulnak. Írtam, hogy állandóan irányítani akarnak, hogy mikor hova menjek és hogyan viselkedjek. Vagy Írtam, hogy folyamatosan kritizálnak és hibáztatnak olyan dolgok miatt, amikért a család többi tagját meg se szólják. De akkora tagadásban él, hogy fel sem akarta fogni ezeket. Már nem reménykedem abban, hogy valaha is megértenek és elismernek. De az dühít, hogy a saját hazugságaikat adják tovább egymásnak a családban, és családon kívül is. A leveleimre is úgy válaszol, hogy olyan dolgokat ír rólam, amiket pont ellenkezőleg irtam benne. Hogy pl azt írtam, hogy kék az ég, de a válaszban csak azt irja, hogy nem érti, miért mondom még mindig, hogy zöld az ég... Olyan, mintha valami kódolt üzenetet írtam volna, amit nem akar és nem tud megérteni, és emellé csak folyamatosan azokat a mondatokat hajtogatja, amiket el akar hinni.

Másnak is volt ilyen? Hogyan lehet érzelmileg leválni teljesen erről? Magáról a családról és arról, hogy valószínűleg sok más embernek is rossz dolgokat terjesztenek rólam, és nem tudom megvédeni magam.


júl. 24. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebből csak úgy, hogy messzire mész és vissza sem nézel. Mondják majd, hogy ne törődj vele, meg minden csoda három napig tart, nem így van. Az ilyeneknek hisz mindenki, bármit teszel csak magyarázkodásnak tűnne.
júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy nap fogtam és letiltottam mindenkit mindenhonnan. Face, telefon, minden.


Oké, mondjuk annyi "szerencsém" volt, hogy tudtam, anyám az az igazi mártírhisztisönsajnáló típus, aki úgysem fog eljönni a lakásomhoz (amúgy se járt nálam sosem, csak a címem tudta), de ja ide jött volna, nem nyitok ajtót egyszerűen, ennyi.


Azt, hogy ki mit gondol rólad, le kell sz*rni. Én a tágabb családból is csak 1-2 emberrel beszélek, akikvel tudták ezt fogadni, amúgy hogy mit gondol a gyerekkkori szomszédom, meg általános iskolás tanárnőm, azt letojom.


Egyedül azon izgultam, az anyósél mit fognak ehhez szólni, mert ők tök más, összetartó család, de nem szóltak semmit akkor sem, ha gondoltak is valamit. Mármint, nem akartam, hogy ők rosszat gondoljanak rólam, mert szeretem őket, lehet, magukban megvan a véleményük, de szerencsére nem tolják a "csakaszüleid" mantrát. Mindenki más meg nem érdkel, megvan a sajàt családom, baráti köröm, aki szeret, más véleménye irreleváns.


Nem mindegy, mit gondolnak rólad mások, akikkel nem is tal@lkozol?

júl. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Én hasonló helyzetben vagyok egyedül a testvéreimmel beszélgetek (kiskorúak 13 évesek) meg talán apámmal de hogy lehet anyámat ignorálni úgy hogy közbe mindenkivel megvagyok?
júl. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Elköltöztem 21 évesen, és azóta nem beszélek anyámmal.


Amúgy nem olyan nehéz, csak akarni kell, de mivel tök megéri, hogy nincs többé az életemben, még szép, hogy megléptem. Azonnal, hogy elköszöntem tőle.


Néha találkozunk pl családi eseményeken - akkor beszólogat nekem, a barátomnak, mert mást nem tud -, ez évente max. egy alkalom, de magamtól nem keresem soha.

Nem tudja a tel.számomat, hogy hol lakok és ez jól van így.

júl. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem azért nehéz, mert megy egy hullámvasút, és folyton elbizonytalanítottak anyám és apám is. Főleg anyám részéről folyton megy a hibáztatás, a kritika, a sértegetés, majd utána megy a sajnálkozás, hogy de ő annyira szeret engem, és vár haza. Sose kér bocsánatot, és mindig a fejemhez vágja, hogy neki nincs miért bocsánatot kérnie. De aztán meg sír, manipulál, hogy ő milyen szomorú, hogy haragszom rá, és ilyeneket mondok neki (amikor kiállok magamért, vagy megvédem magam)... és általában elbizonytalanodom, hogy lehet, hogy mégis velem volt a baj? Lehet, hogy mégis kellene egy új esélyt adnom megint? Viszont mostanában kezdem látni, hogy hiába adok ezer esélyt, mindig ugyanaz lesz a vége. Soha semmi nem változik.

De az igaz, hogy tényleg nem kellene foglalkozni azzal, hogy mit gondolnak majd a szomszédok, vagy bárki.

júl. 25. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A mártirkodás és a vérszívás a két legfontosabb ok, ami miatt megszakadnak az ilyen kapcsolatok. Én ezzel szemben sosem voltam semmilyen kapcsolatban anyámmal, nem érdekeltem. Ezért nem tartok vele kapcsolatot. Ő sem, mert nem érdeklem. Így telik az élet.
júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Iriome ***** válasza:
100%
Anyum meghalt 10 éve, azóta nincs semmi kontakt az "apámmal" meg a két "bátyámmal", bar nem vesztettem semmit, sőt. Csak a szarkavarás ment meg a pletyka mindig. Az "apám" intézetis, meg is látszik rajta. Életképtelen játékfüggő csődtömeg. Szó szerint egy senkiházi. Az idősebb bátyám szimplán indulatkezelési problémákkal küzd, a fiatalabbik meg egy szarevő, mindenkinek tartozik, elhagyta a csaladjat is egy leveleki ótvar "nő" miatt, akin a fél Flextronics végigment anno... Most attol van ket oatkanykepu lánya, és mindenkit kibeszelnek. Ez az életük...45+ korúak, és ez az élet nekik ott, a tanyán....hát egészségükre...
aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!