Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden szülő így reagált...

Minden szülő így reagált volna, én voltam túl sok?

Figyelt kérdés

18 vagyok, otthon eddig nem nagyon beszéltem “szerelmi ügyekről”, mert nem igazán volt miről. Tegnap randim volt egy sráccal, már a harmadik, és hozott nekem virágot, egy nagyon nagyon szép csokrot. Elképesztően örültem neki. Ahogy hazaértem, boldogan mutattam otthon mindenkinek. Igazából még nem kaptam virágot és meg szerettem volna osztani ezt az örömöt egy kicsit. Apu annyit nyögött oda, hogy “nagy szám” ilyen unott hangon, anyunak mutattam, ő meg azt mondta, hogy a szobámba tegyem, ne az asztalra, ami egyébként érthető, de nem kérdeztek semmit, nem dicsérték meg, vagy nem tudom. A húgomnak tetszett, de ő 8 éves, minden színes és szép dolgot imád.:D

Én nagyon szívesen meséltem volna, de a szüleim mind a ketten inkább a meccset nézték (még csak a tegnapi ismétlését…), és észrevettem, hogy feleslegesen beszélek, mert lényegében nem is hallják. Biztosan soknak tartották a viselkedésem, de azt hittem ők is örülni fognak, és szívesen hallanának a srácról. Az este folyamán később sem lett téma, én meg nem akartam megint felhozni, mert láttam, hogy nem érdekli őket a dolog.



júl. 11. 01:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
91%
Na,én az ellenkezője vagyok, múltkori pokoli migrénem volt, amikor hazajött a 15 éves lányom és leült mellém elmesélni a napját, bár a fejemet is alig bírtam tartani, mosolyogva hallgattam végig mert úgy örültem, hogy mesél :)
júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
87%
Anyánk csinálta ezt állandóan. Idegenek előtt hangoztatta, hogy ő meghallgat engem, figyelmes velem, szereti, ha mesélek neki, de bármikor odamentem hozzá, mindig csak elhajtott, hogy nem érdekli, nem ér rá. Amit egy részről meg is értek, kétgyerekes anyuka, dolgozik stb de mégis minden alkalommal rosszul érintett az elutasítása. És hiába próbáltam segíteni neki a házimunkában, átvenni a feladataiból, hogy egyszer végre legyen ideje mindenre, sosem hagyta, onnan is elküldött, mondván zavarom. Most meg már sopánkodik, hogy soha semmit nem mondok el neki, inkább a húgommal beszélem meg, ha van valami. Minek mondjak neki bármit is? Évekig nem érdekelte.
júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem, normális szülő nem így reagál.


Egyrészt bunkóság, hogy leszarják az örömödet, nem osztoznak veled benne.


Másrészt oké, 18 vagy, de számomra (szülőként mondom) furcsa, hogy ennyire ne érdekeljen valakit, mégis kivel randizgat a gyereke.

És ezt nem a mindent is ellenőrző szülői szemszögből mondom, mert az a másik véglet, de nekem ha a lányom találkozik valakivel, igenis meg szoktam kérdezni, ki az, honnan ismeri, pár szót mondjon már róla.

júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
86%
Mire lenne időm, igényem, energiám, ha nem a gyerekemre? A porszívózás, a meccs ismétlése, a bármi - mi lehetne fontosabb annál, amit meg akar velem osztani?
júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
21%

Én vagyok a 11., azt hiszem, félreértettetek. Mindenkinek van olyan, hogy valamire (vagy abban a pillanatban pont semmire) épp nem kíváncsi, nekem is. Sajnos ez olyankor is előfordul, ha a lányom valamit el akar mesélni, mert amúgy be nem áll a szája.


Tudom, hogy nagyon fontos, hogy elmondhassa, amit akar, ezért próbálok olyankor is figyelni rá. Nem akarok elszalasztani egy alkalmat sem, amikor mesél. De ő meg nem hülye, látja, valahogy érzékeli, hogy nem vagyok ott fejben.


Alapvetően az ilyen alkalmak nem szokták őt megrázni, pláne, hogy van heti egy délután, amikor tényleg csak mi ketten elmegyünk fagyizni/cukrászdába/akárhová, és ott teljesen az övé vagyok. Remélem, ez még sokáig így lesz, hiszen még csak 13.

júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem baj kérdező, majd egyszer megkérdezik tőled, hogy ugyan miért nem láttak már évek óta, nem is tudták, hogy házas vagy meg gyerekeid vannak, meg a húgodat se látták évek óta, mitől van ez? Majd te is csak tekerd fel a tv hangerejét…

Tipikus megkeseredett proli “szülők”, akiknek derogál a gyerek öröme. Sajnálom, hogy ennyire lelombozott ez téged, de hidd el, a húgoddal viszont érdemes erről beszélgetni, mert később őt sem fogja senki meghallgatni. Legalább azt tudja majd szegényke, hogy rád számíthat.

júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
82%

25-ös, nem kell szépíteni. Világosan leírtad a 11-ben, mit gondolsz erről.


Csak az a szomorú, hogy már egy 12-13 éves gyereknek is úgy kell léteznie, hogy anyukának nincs rá tíz perce, és ha baja van, mondja máskor, vagy másnap.

A gyerek sem hülye, megtanulja, hogy anyának "már megint" nincs rám tizenöt perce.

júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
93%

"Mindenkinek van olyan, hogy valamire (vagy abban a pillanatban pont semmire) épp nem kíváncsi, nekem is."


Én max arra nem, mikor arról van szó, hogy xy lányosztálytárs milyen ruhában jött, vagy milyen körmöt, hajat csináltatott. Lehet, szemét vagyok, de volt, hogy megmondtam a lányomnak, hogy ez nem érdekel (ahogy bizonyos dolgokon való filozofálgatások sem, sajnálom.)


Viszont a kérdésben szereplő dolog pont olyan, ami konkrétan a kérdezővel kapcsolatos.


És ha a gyerek olyan dolgokról kezd beszélni, ami VELE kapcsolatos, akkor mondjuk nálam nincs olyan, hogy nem érdekel/nem vagyok rá kíváncsi.

Max olyan, hogy éppen csinálok valamit, megkérem, várjon pár percet, míg befejezem, hogy tényleg tudjak rá figyelni.

júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
74%

Anyámék is ezt csinálták mindig

Semmit nem lehetett velük megbeszélni

Bezzeg 20 évesen elkezdtek volna parancsolni, hogy nem aludhatok a pasimnal, mert nem is ismerik szinte.(Nem is ismerhették, ha sosem voltak rá kíváncsiak.).

Szartam a fejükre

Elmentem hétvégére, és haza sem mentem többet csak a ruháimért.

Ennek már 15 éve, már a férjem az alany, és két gyerekem apja

júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!