Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A felnőtt gyerek nem akar...

A felnőtt gyerek nem akar menni dolgozni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A kiéheztetés jó módszer?

Biztos, hogy ha nem lesz ennivalója, jobban keres munkát, mint eddig?

De ha valaki nem eszik, napról napra fogy az energiája, nem? Nemhogy munkat keresni, palyazatokat beadni, nulla kaloriaval még felkelni se lesz energiaja, nem?


51 eves no, 1 eve nem dolgozik, neha-neha jelentkezik allasokra, de sehova nem hivjak be, ha evi 1-2-szer behivjak, nem ot valasztjak. Hetente, havonta egyszer bead palyazatot 1-5-10 allasra, mikor mennyit talal. 80 eves szulei es felnott testvere tartjak el. Egyedul él, kulon haztartasban, felnott tesvere a varos masik feleben, szulei 100 km-re tole.



#munkanélküli #Eltartják
júl. 9. 15:07
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
91%
#18 azt mi sose fogjuk megtudni. 🙃
júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
78%
El kell küldeni közmunkára. Oda felvesznek bármilyen selejtest, napi 4-5 órát szokták dolgozni.
júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
91%
És te kije vagy kérdező? Te tartod el? Valami rokon?
júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
86%

Ne írja be az önéletrajzába hogy hány éves... Simán azért nem veszik fel.


Én amúgy elhiszem ezt a kérdést. Volt egy pasim akinek volt egy tesója. Az említett szemely évekig nem dolgozott, vagy csak néha. Mindig valaki eltartotta. Vagy a partnerei vagy az anyja vagy az öccse.

Ha nem adtak neki pénzt akkor elvette, ellopta vagy eladott valamit a lakásból. Neki sem volt semmiféle függősége, de még csak nem is dohányzott. Simán csak eljött látogatóba és lába kelt egy drága ruhanak vagy egy pár drága cipőnek vagy valami kisebb műszaki cikknek. Gondolom eladta vagy elhordta mintha neki ez járna. Hiába szóltunk neki, leszarta.

Aztán egyszer az anyja gondolt egy nagyot és elzárkózott tőle.. (ez egy özvegy nő volt amúgy) Összejött aztán (ex, majdbem)anyosom egy pasival, elcuccolt egy idő után és eladta a lakását. Ezzel végleg elvágta az utolso szálat is, mert az "új" pasi nem hagyta hogy a 40+-os gyerek lopkodjon. A tesója (az én exem) is ekkortájt külföldre költözött, szóval nem maradt senki akitől lumpolhatott volna.


Nem hiszitek el... A tag azóta talált munkát és dolgozik.


Szóval JA, ADDIG CSINALJAK EZEK AZ EMBEREK EZT, AMIG VAN AKI AD NEKIK

júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
89%
Hja és nem, a kiéheztetése total felesleges. Nem kell adni pénzt és ennyike. Majd elmegy dolgozni.
júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
22%

A kérdező egy irigy rokon vagy szomszéd lehet, biztosan nem azok, akik eltartják.


Kérdező!Foglalkozz a saját életeddel!

júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
80%

A legirigyebb az, aki a saját bőrét félti a munkától és inkább mások életét szipolyozza.

Ők azok akik mások pénzére irigykednek de önmagukat többre tartják mint hogy elvégezzék azt az "alja" munkát amivel azt a pénzt megkeresték.

Ha annyira kellene neki az a pénz akkor felemeli a seggét és megkeresi magának. Ha pedig nem akkor lakjon jól az irigységgel.

júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
92%

Szabadidős tevékenysége vagy érdeklődése mi? Kerttel, növényekkel,állatokkal, nyelvekkel, irodalomal vagy bármi egyébbel kapcsolatban milyen az érdeklődése? Néha ehhez kötődően lehet motivációt találni neki. A suliban volt érdeklődési köre?


Ha mélyebb depressziója vagy poszttraumás tünete van, akkor azt érdemes kezelni, még ha nem is kifejezetten mentális jellegű. Volt valami a munkája elvesztésekor, azt hogyan vesztette el?

júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
91%
Minek menne dolgozni, ha eltartják? Külön él, tehát fenntart egy házat/lakást/albérletet, rezsit kifizeti, étkezés megoldva... Ügyes.
júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
81%

Az lehet esetleg hogy olyan mint én, nem igazán tud emberek közt mozogni, ma is matematikai jellegű munkám van, 30 éve hobbiból kezdtem foglalkozni valami elvadult matemtikai területtel, programoztam mellette amit még 1986-ban kezdtem, és szerencsémre pont az most a 20-as évekre az az eredetileg hobbiból űzött matematikai terület is piaci, valós ipari alkalmazású nőtte ki magát, amit bele tudtam emelni a szakmámba. Ez szerencse is volt, nem is veszem magam érdemének, sajnos sok sorstársnak nem lehetett szerencséje. Sok hasonló emberrel próbáltam ismerkedni.


Elég köcsög korban élünk amúgy, főleg itt, szerintem megfelelő közegben ezek az emberek is dolgoznának.


Nehéz feladat, mert nagyon jól kell ismerni a lány hajlamait, készségeit.


Hogy jön ki az emberekkel, ilyen visszahúzódobb passzív típusú? Lehet tudni, voltak traumái, esetleg kisebb bántalmazás élmnyei?

júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!