Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel lehetne motiválni a...

Mivel lehetne motiválni a kamaszaimat a közös programokra?

Figyelt kérdés

3 fős család vagyunk (én vagyok az anya és van 2 kamaszom, 13/15 évesek) de sajnos az elmúlt időszakban egyszerűen már nem tudok közös programot csinálni a gyerekeimmel. Semmi sem köti le őket, én pedig nem tudok kikapcsolni, mert nekik nem jó semmi.

Ki hogyan csinálja ezt?


júl. 5. 07:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha a gyerekeiden múlik a kikapcsolódásod, akkor veled van a baj.
júl. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Nehezen tudom elképzelni, hogy szülőként valakinek fogalma se legyen a gyerekei érdeklődési köréről. Amúgy pedig: kommunikáció. Beszélgess velük, hogy őket mi érdekli (ha már magadtól nem tudsz rájönni), mi lenne az a program, amin szívesen részt vennének. Van-e olyan hely, amit nagyon szeretnének látni, ahová szívesen mennének (nem feltétlenül múzeumokat és templomokat nézegetni). Hol nyaralnának szívesen? Kérdezd meg tőlük. Mi honnan tudjuk ismeretlenül, hisz a jelek szerint te sem ismered a saját gyerekeidet, epdig együtt éltek.
júl. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Abban a korban vannak, amikor mindenre magasról tesznek és ciki nekik a szülővel menni programokra. Mondd meg nekik, hogy adjanak ők ötleteket, mihez lenne kedvük, mit szeretnének csinálni. Nélkülük is próbálj kikapcsolódni, biztos vannak barátaid, akikkel szívesen beülnétek moziba, kávézni, pizzázni, elmennétek valamit sportolni, kisebb kirándulásra, ilyesmik.
júl. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Vidd el őket moziba, étterembe,strandra, élményfürdőbe/csúszdaparkba. Én oda szívesen mentem 13-15 évesen máshova várostnézni stb nem igazán. Vagy csak szimplán nem akarnak menni sehova hát menj nélkülük.
júl. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Kamaszok, oszinten, lehet hogy szinte sehogy.

Nekem meg pici a gyerekem, de ha visszagondolok a sajat kamaszkoromra, akkor en se akartam a szuleimmel lenni,annyira se, hogy elmenjunk fagyizni. De meg a kozos nyaralasokra is huztam a szam, most pedig mit nem adnek erte, ha elvinnenek :D


Egyszeruen akkor fontosabbak voltak a barataim,a sajat kis eletem.

Nem azert, mert nem szerettem oket, csak en ilyen voltam. De ez kesobb elmult, csak hogy valami biztatot is irjak :)

júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
14/16, bárhova viszem őket oda vannak meg vissza, kicsattannak a boldogságtól. Valamit nagyon elszúrtál a nevelésben.
júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

A kamaszgyerek kemény dió, főleg kettő, nem irigyellek, nekem egyelőre egy kamaszom van :D

Ebben a korban szívesen vannak egyedül, de a strand jó ötlet, főleg, hogy jövő héten kánikula lesz.

Esetleg, ha meg tudod oldani, 2-3 napra menjetek el valahova hárman, más város, más környezet, kicsit kiszálltok a napi mókuskerékből. Ott ha vannak látnivalók, szívesen barangolnak ők is, séta, fagyi, állatkert, együtt felfedezni más várost szerintem jó kis közös program, delelőtt séta, délután strand :)


Kitartás! :)

júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Aquapark, csúszdapark vagy hasonló dolgokra talán vevők lennének.

De valóban olyan korban vannak, hogy kb. semmi nem jó nekik. Engedd, hadd csináljanak amit akarnak, te meg végre lazíts kicsit, és élvezd, hogy nincsenek állandóan a popódban, mert már fel tudják találni magukat.

Olvass, nézz filmet/sorozatot, kezdj egy új hobbiba, találd fel magad.

Ha meg elkezdenek nyúzni valamivel, hogy menjetek ide vagy oda, akkor legalább nem kell ötletelned.

De egyébként meg kérdezd meg őket, hogy vevők-e veled bármilyen programra, vagy elfoglalják magukat nélküled? Aztán a többi majd alakul.

júl. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

most jön az a korszak, hogy hagyd kicsit békén...

ha kicsit leszállnál róluk, csinálnának maguknak programot, és te is elkezdheted a leválási folyamatot, kitalálhatod, ki leszel amikor kiköltöznek végül. próbálj meg visszaemlékezni, ki voltál a gyerekek előtt, vagy próbálj ki teljesen új hobbikat/érdeklődéseket, tanulj meg újra kortárs közegben mozogni.

júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Ebben a korban a legutolsó, amit akar a gyerek, hogy a szülővel kelljen töltenie a szabadidejét. Pláne, ha a barátai ezt meglátják! Kínos vagy nekik, és ez normális. Hagyd őket önállósodni.
júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!