Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy költöztetek el otthonról,...

Hogy költöztetek el otthonról, akiket a szüleik semmiben se támogattak?

Figyelt kérdés

Tehát van egy nagyon rossz családi háttér, amiben nem neveltek, nem tanítottak meg szocializálódni, lehetőséget nem adtak hogy tovább tanulj, fizikailag és pszichésen is ment a cirkusz veled szemben. Szóval a fizetésed épp hogy eléri az átlagot, barátaid, kapcsolataid nincsenek. Tettem félre pénzt, dolgoztam, de az kevés egy lakáshoz. Őszintén én barkivel beszélgettem szinte kivétel nélkül kaptak bármilyen támogatást a családjuktól. Esküvőre, lakásra, tovább tanulásra, közös családi programokra vagy bármire. Egyedül az albérlet drága a fizetésem fele rámenne. Amugyse merek pénzt költeni semmire, nyaralni se voltam évek óta. Lehet én vagyok életképtelen, de egyszerűen nem értem mások hogy élnek meg hogy vesznek lakást és hogy utazgatnak stb. Egyáltalán van esély ebből valaha is kijutni pénzügyileg/ mentálisan? Úgy érzem hogy teljesen megakadtam és nincs tovább és nem 17 éves vagyok sajnos. Amúgy anyámmal lakom egy ,, putriban’’.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm! Őszintén nem tudom hol rontottam el .


júl. 4. 00:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%
Dolgozz. Sokat!
júl. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%
Mit kell a tovább tanuláson a szüleidnek segíteni? Levelezőn is lehet munka mellett tanulni. Ki lehet menni külföldre mosogatni. Munkasszallos helyen dolgozni. Annyi lehetőség van... Csak inkább kifogásokkal jössz.
júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%
A helyedben keresnék külföldi munkát szállással (pl hotelekben stb.). Otthon se lennél, meg pénzt is gyűjthetnél.
júl. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
48%

Nem volt rossz gyerekkorom, tanultam némi pénzügyi kultúrát és támogattak (otthon lakhattam, eltartottak), amíg egyetemre jártam, államilag támogatott szakra. A kezdő fizetésem nevetséges volt, de még otthon laktam és félretettem pár hónapig, aztán felköltöztem Budapestre egy lapattant albérleti SZOBÁBA, amire kb. elment a teljes megtakarításom. :)

Oké, volt egy hónap átmenet kb. amíg haveroknál laktam és onnan jártam már Pestre dolgozni (a szüleim vidékiek), ezzel párhuzamosan kerestem kiadó szobát.

2 évig éltem így kb. napról napra, aztán lett egy párom, idővel ő lett a "lakótársam", a fizetésem is szép ütemben növekedett, másodállást is vállaltunk mindketten. 1,5 év után beleugrottunk egy közös lakáshitelbe még viszonylag jókor. Azóta azt a lakást eladtuk és vettünk egy családi házat az agglomerációban, lassan ez is tehermentes.

Nyilván könnyebb lett volna segítséggel, de ígysem panaszkodom. Az nagyon sokat dobott rajtunk, hogy párban kezdtünk boldogulni, tudatosan és már nem külön-külön.

júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem a kérdést.


Általában azok szoktak legelőször elmenni otthonról, ahol egy bántalmazó kiálhatatlan nem támogató családi háttér van.


Dolgoznak, van munkájuk, kivesznek egy albit vagy szobát.

júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Az exemhez költöztem, akinek volt saját lakása. Volt egy jól fizető munkahelyem, sokat tudtam félretenni. Utána szakítottunk és a mostani férjemnek is volt egy lakása, amit eladtunk és közösen vettük meg a mostani lakásunkat, fele-fele arányban tettük bele az önerőt.
júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sokan vagyunk így, hogy segitség nélkül indultunk el. Ne foglalkozz azokkal, akiknek segítettek a szülei, semmit nem segít, ha hasonlítgatod magad hozzájuk. És az utazgatás, nyaralás sem alapszükséglet, felejtsd el egy időre. Ha átlagfizetésed van, tudtál félretenni, azért nem olyan rossz a helyzet. Lakásod rögtön nem lesz, bérelj másokkal közösen és dolgozz sokat. Még jo par év, amíg sikerül egyenesbe jutnod, de ha elköltözöl a lehúzó környezetből, könnyebb lesz.
júl. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Metionin ***** válasza:
81%
Én tanultam, hogy felvegyenek egyetemre és elmehessek koliba. Más esélyem nem nagyon lett volna, a szülőhelyemen kb. csak közmunka van. Már általános iskolában ezért tepertem és tanultam ezerrel, mert tudtam, hogy másképp nem fogok tudni elmenni onnan.
júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

Elmentem dolgozni és amikor összegyűlt x összeg, betársultam két másik lány mellé egy albérletbe (külön szoba).


Bárhol jobb volt, mint otthon :)

júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
77%
amikor en fiatal voltam konnyen lehetett munkat is talalni es szallast is. 15 evesen kimaradtam a gimibol elmentem egy fonodaba dolgozni elobb egy utana 3 muszakban es munkasszallon laktam. a nagyim nevelt fel anyam sosem akart gyereket csak akkor tilos volt az ab@rtusz. aztan 18 evesen ferjhez mentem es egy nagyon rossz hazassagom volt 3 evig abbol szuletett egy gyerekem. aztan elvaltam es megismertem a mostani ferjemet akivel tobb evtizede vagyunk egyutt. kettonknek volt 2 borond ruhaja es a hasznalt piacon vettunk agynemut ket szeket meg egy agyat. alberletben laktunk nem volt viz se konyha se furdoszoba mert ez egy kerti sufni volt csak a tulaj kiadta lakasnak. aztan a ferjem nagyijanal laktunk egyetlen szobaban videken 25 negyztmeteren. viz a kutrol kezzel mostam es egy villanyrezson foztem meg melegitettem a vizet mindenhez. 5 ev utan kolcsonnel vettunk egy hazat Pesttol 60 km re. mind a ketten dolgoztunk kozben en befejeztem az iskolaimat es gepiroi szaklevelet szereztem elmentem titkarnonek dolgozni. a ferjem munka mellett diplomazott le. 1987 ben titokban eladtuk a hazat es eljottunk Mo rol. akkor ez meg buntetendo cselekmeny volt . azota egyszer voltunk Mo on 2000 ben es Europaban 6 hetig. megkaptuk az allampolgarsagot es vettunk bankkolcsonnel egy hazat amit kesobb haszonnal adtunk el es most van egy szep nagy birtokunk egy turista frekventalt helyen sok szep allatunk van imadunk itt elni. soha senkitol nem kaptunk semmit egyedul az eskuvoi ebedunket fizette ki az anyam akkori ferje egy vendegloi ebed volt 9 en voltunk. mindig mindent kolcsonre vettunk es fizettunk ki. nem jarunk nyaralni a tobb mint 40 eves hazassagunk alatt kb 5 alkalommalvoltunk nyaralni. van viszont 2 autonk szepen berendezett hazunk es egy kulon vendeghaz es 13 hold terulet a farmhoz. mindig alberletben laktunk amig nem tudtunk kolcsonnel Moon hazat venni es itt is berelt lakasunk volt amig a bank nem adott kolcsont. itt nagyon keves onero kellet 5 % es se kezes se mas nem kell a kolcsonhoz. nekunk igy sikerult. sose kellett senkinek halasnak lennia segitsegert. a fiam meghalt 19 eves koraban en elotte egy evvel mellrakos lettem amibol szerencsesen felepultem. Ketten vagyunk a parommal szeretjuk megbecsuljuk egymast es sosem felejtettuk el honnet indultunk egy kerti sufnibol 40 sok evvel ezelott. talan ezert is tudunk a mai napig minden szep kis dolognak is orulni. remelem te is megtalalod a boldogsagot bar az ut gyakran eleg rogos odaig.
júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!