Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan költöztetek el otthonró...

Hogyan költöztetek el otthonról 18 évesen?

Figyelt kérdés

Hogy csináltátok? Merre mentetek? Honnan volt pénz?

Nekem sajnos nincsen senkim, akihez mehetnék. Egy mamám van, de hogy vele se élnék egy fedél alatt soha, az is biztos.

Testvéremhez sem mehetek.

Jelenleg az tűnik legélhetőbbnek, hogy 19 évesen érettségizem, aztán egyetemi kollégiumba megyek. Viszont oda sajnos lehet nem vesznek fel.



2019. júl. 27. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Miért nem vesznek fel? Én is az egyetemi kolit várom, hogy kicsit elszakadjak itthonról. Ha pesti egyetemre mennél, de ott, vagy a környékén laksz, akkor jelentkezz vidéki egyetemre! Szeged szimpatikus, élhető város, az egyeteme is jó. Amúgy diákmunka, veszel egy lakókocsit, és megvan a különköltözés. Ennél olcsóbb alternatívát nem tudok
2019. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Akiket ismerek egy putrit béreltek, a lehető legolcsóbban hogy a havi 120ezerből még maradjon wc papírra a seggüket kitörölni. Az egyik hülye lakhatott volna otthon is, békében volt a családjával de Ő játszotta a felnőttet és most úgy él mint egy hajléktalan, csak épp van a feje fölött valami.


Én nem tudok elköltözni 8 millió forint megtakarítással, bár mondjuk én nem is hajléktalan módjára szeretnék mást gazdagítani. Hitelt meg vegyen fel az aki akar. Nekem sok évembe került ez az összeg, gyanítom neked sem lesz könnyebb.

27F

2019. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
95%
Én úgy ahogy írtad. 19 évesen érettségiztem, felvettek egyetemre, költöztem koliba. Közben a szülők tájékoztattak hogy nem költözhetek többet vissza. Mondtam hogy oké. A pénzem éjszakai diákmunkából volt és 2. félévtől ösztöndíjakból, benne voltam szakkolikban és pályáztam Bursát meg ilyesmiket. Ajánlom neked is hogy nyálazd át az emet pályázatkezelő oldalát mert van amit már gimisként is pályázhatsz, jól jön majd ha el kell költöznöd.
2019. júl. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
17 evesen kulfoldon vallaltam munkat, ahol a munkaltatom segitett apartmant szerezni.
2019. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy. Megvártam, míg apám meghalt, és enyém lett a háza.
2019. júl. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Szegeden voltam kollégista gimiben, nagyon szerettem ott lenni, aztán egyetemre is odajártam, első 2 fél évben még kollégiumba laktam, de akkor már dolgoztam is, és mentem albérletbe pár csoporttársammal közösen. Aztán amikor már gyakornokként dolgoztam egy cégnél akkor már igényeltem hogy egyedül lakhassak, így kivettem egy kis garzon lakást és ott éltem egyedül, mert akkor közel 23 évesen már egyedül akartam lenni teljesen.
2019. júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

15 éves koromtól nyaranta diákmunkáztam, 18 évesen kivettem egy albérletet, 19 évesen hajóra mentem dolgozni.

De akkoriban másak voltak az árak mint most.

Azért ennek már lassan 20 éve.

2019. júl. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után 2 évig koli,nyáron is,és diakmunka egyetem mellett. Aztán 1 évig albi többekkel együtt majd egyedül mert már annyit dolgoztam hogy futotta rá. Aztán összeköltöztünk a most már férjemmel (ekkor 24 voltam),28 amikor sajatot vettunk,agyreszt hitelből
2019. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!