Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan ostoba az anyám,...

Miért olyan ostoba az anyám, hogy napi szinten többször szóvá teszi azt, amit marhára nem lehet egy nap alatt megoldani? Miért képtelen felfogni azt, hogy nemhogy napi többször, hanem naponta is felesleges szóvá tennie?

Figyelt kérdés

Csak egy bőrproblémáról van szó. Az ilyen eü részére nem kérek kommentárt, tippeket, voltam vele orvosnál, nem egyszer. A kérdést nem erről szól, hanem anyám idióta hozzáállasáról.

Leginkább csak nyáron jön elő, az izzadás miatt, a nyakam hátuljánál kipirosodik. Én ezt nyáron nem igazán tudom kezelni, mert folyamatosan leizzadok. Ha kezelem, akkor annyi, hogy maximum nem lesz rosszabb, meg nem irritáló érzésre, de ott van. Ősszel, ha már nincs mocsok meleg, akkor egyébként elmúlik, de nyáron konstans meleg van, légkondi sincs se a munkahelyemen, se otthon. Tök rossz, hogy ott van, nagyon zavar, de nem tudok vele mit csinálni.

Anyám meg minden nap, akár többször is, szóvá teszi, ráadásul fintorogva, hogy csináljak vele valamit, kérdezget, hogy kenem-e. Esetleg mondogatja mellé, hogy de mossam meg rendesen, biztos a kosz a baj, stb. Rohadt idegesítő, hogy ezt minden alkalommal eljátsza százszor. Elmondtam neki százszor, szépen is, csúnyán is, hogy nem kell felhívni erre a figyelmemet, van otthon tükör, érzem is, de mintha a falnak mondanám. Mintha debil lenne és nem fogná fel, minden kbszott alkalommal eljátsza újra, ha meg csúnyábban szólok rá, hogy kussoljon már, nem kell naponta ismételgetni, akkor megsértődik.

Már nem élek vele, magamat tartom el, viszont egy kisvárosban lakunk, ha akarom, ha nem, összefutunk, pláne, hogy a mamámat kb ugyanakkor látogatjuk a legtöbb esetben. Elég nonszensz lenne csak azért elköltözni, mert anyámnak okoskodási kényszere van. Azt a hatalmas vörös foltot sehogy sem tudom eltakarni, hogy az jó legyen. Ha lekenem alapozóval, azt leizzadom, ráadásul utána rosszabb, ha olyan ruhát hordok, ami ott takarka a nyakam, vagy a hajammal takarom, akkor jobban beizzad és csak rosszabb lesz. Szóval az lenne a legjobb, és legracionálisabb megoldás, ha a témát illetően anyám befogná a száját.

Ráadásul tényleg rettentően frusztrál a téma, mert ugye nem esztétikus az ott, néha érzésre is kellemetlen. De jó lenne nem tudomást venni arról, hogy ez van, amikor épp nem érzem. Szeretném úgy élni a kis életemet, hogy azt ott kezelem, de amúgy szeretnék nem tudomást venni róla ezen kívül, amikor csak lehet. Erre jön anyám random, és emlékeztet rá minden kbszott véletlen vagy szándékos találkozásnál.


jún. 29. 16:21
1 2
 11/12 lizzi77 ***** válasza:
18%
Nem lehet napallergiád?Nekem is foltos nyáron a nyakam,akkor kezdődik,amikor erősebb a nap.50 faktoros naptejjel kenem be,mielőtt elmegyek itthonról,az segít, esetleg próbáld ki.
jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 Kistelepülésen nem nehéz napi többször összefutni valakivel. A boltok általában a központba vannak az ilyen helyeken, elkerülhetetlen bevásárlás közben találkozni. Akkor ha mész a munkába, és tömegközlekedést használsz, akkor a buszmegállóban összefutsz vele.

És akkor még nem is volt az, hogy pont egyszerre toppantatok be a nagyihoz.


#9 Hát én ezt erősen kétlem. Alapból nem reális, hogy valakinek van egy problémája, ami őt magát is frusztrálja, az majd full nyugodt tud maradni, ha azzal a problémájával cseszegetik. Ebből max az lesz, hogy látszik rajta, hogy kamu nyugodt, ami felbuztítja a cseszegető kis selejtet.

Illetve hát nem tudom ki hogy van vele, de amikor engem gyerekként csesztettek is mindig ezt a ne foglalkozz vele, maradj nyugodt tippeket adták. Na el kell, hogy mondjam, soha semelyik életszakaszban nem használt. Se gyerekként, se tiniként, se felnőttként. Az okos enged hozzáállás azért nem működik, mert az idióta soha nem fogja belátni, hogy ő hülye és csak tojnak a fejére, hanem elkönyveli, hogy ja, ő következmény nélkül megtehet bármit és folytatja. Az ilyet orrba kell verni, mármint csak képletesen, nem szó szerint, a szó szerinti orrba verés gyerekként működik csak. Ilyenkor vissza kell bsztatni a másikat, ha nem hat a szép szó. Biztos anyukának is van valami problémája a külsején, ami miatt rosszul érzi magát és be lehet neki szólni.

tegnap 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!