Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan ostoba az anyám,...

Miért olyan ostoba az anyám, hogy napi szinten többször szóvá teszi azt, amit marhára nem lehet egy nap alatt megoldani? Miért képtelen felfogni azt, hogy nemhogy napi többször, hanem naponta is felesleges szóvá tennie?

Figyelt kérdés

Csak egy bőrproblémáról van szó. Az ilyen eü részére nem kérek kommentárt, tippeket, voltam vele orvosnál, nem egyszer. A kérdést nem erről szól, hanem anyám idióta hozzáállasáról.

Leginkább csak nyáron jön elő, az izzadás miatt, a nyakam hátuljánál kipirosodik. Én ezt nyáron nem igazán tudom kezelni, mert folyamatosan leizzadok. Ha kezelem, akkor annyi, hogy maximum nem lesz rosszabb, meg nem irritáló érzésre, de ott van. Ősszel, ha már nincs mocsok meleg, akkor egyébként elmúlik, de nyáron konstans meleg van, légkondi sincs se a munkahelyemen, se otthon. Tök rossz, hogy ott van, nagyon zavar, de nem tudok vele mit csinálni.

Anyám meg minden nap, akár többször is, szóvá teszi, ráadásul fintorogva, hogy csináljak vele valamit, kérdezget, hogy kenem-e. Esetleg mondogatja mellé, hogy de mossam meg rendesen, biztos a kosz a baj, stb. Rohadt idegesítő, hogy ezt minden alkalommal eljátsza százszor. Elmondtam neki százszor, szépen is, csúnyán is, hogy nem kell felhívni erre a figyelmemet, van otthon tükör, érzem is, de mintha a falnak mondanám. Mintha debil lenne és nem fogná fel, minden kbszott alkalommal eljátsza újra, ha meg csúnyábban szólok rá, hogy kussoljon már, nem kell naponta ismételgetni, akkor megsértődik.

Már nem élek vele, magamat tartom el, viszont egy kisvárosban lakunk, ha akarom, ha nem, összefutunk, pláne, hogy a mamámat kb ugyanakkor látogatjuk a legtöbb esetben. Elég nonszensz lenne csak azért elköltözni, mert anyámnak okoskodási kényszere van. Azt a hatalmas vörös foltot sehogy sem tudom eltakarni, hogy az jó legyen. Ha lekenem alapozóval, azt leizzadom, ráadásul utána rosszabb, ha olyan ruhát hordok, ami ott takarka a nyakam, vagy a hajammal takarom, akkor jobban beizzad és csak rosszabb lesz. Szóval az lenne a legjobb, és legracionálisabb megoldás, ha a témát illetően anyám befogná a száját.

Ráadásul tényleg rettentően frusztrál a téma, mert ugye nem esztétikus az ott, néha érzésre is kellemetlen. De jó lenne nem tudomást venni arról, hogy ez van, amikor épp nem érzem. Szeretném úgy élni a kis életemet, hogy azt ott kezelem, de amúgy szeretnék nem tudomást venni róla ezen kívül, amikor csak lehet. Erre jön anyám random, és emlékeztet rá minden kbszott véletlen vagy szándékos találkozásnál.


tegnapelőtt 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Redukálni kell a találkozásokat és ignorálni a barom kérdéseit. A mamát látogasd máskor.

Viszont tényleg jobb lenne elköltöznöd onnan, mert később meg másba fog belekötni és nem hagy majd élni.

tegnapelőtt 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez az a helyzet, amikor - mivel a szép szó nem használt - a következő szintre kell lépni. Mondd meg neki kerek-perec hogy nem kívánsz vele a bőrproblémádról beszélni. Ha felhozza, akkor "senmi közöd hozzá" majd témát váltasz. Ha ismét felhozza, akkor faképnél hagyod, azonnal.


Vagy valami ilyesmi. Szerintem nincs más megoldás. Legyél fokozatos, amennyire lehet, de ne törődj vele, ha megsértődik. Az az ő dolga. Kis kitartással sikerül majd leszoktatni.

tegnapelőtt 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk eleve azt nem értem, hogy ha nem élsz vele, hogy tudja naponta többször is szóvá tenni? Amúgy meg oké, anyu és téma váltás. Nem pattogsz, nem bunkozol, nem mondod neki hogy kussoljon, stb, csak oké anyu és témát váltasz.
tegnapelőtt 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Kit érdekel, miért ilyen. Lehetne tippelgetni de felesleges. Az a fontos, hogy neked fáj az okoskodása és hiába szólsz, nem hagyja abba. Amikor valaki bánt, nem kell azzal foglalkoznod, hogy mért. Nyugodt hangon közöld vele, ha még egyszer szóba hozza nagyon durván fogod elküldeni melegebb éghajlatra. Aztán oda sértődik ahova akar, téged pont nem érdekel. Ha megoldást nem tud rá, a hülyeségét hajtogassa másnak, nem vagy te egy balf.sz, hogy ezredszer s végighallgasd a dumáját, hogy ő okosnak érezhesse magát.
tegnapelőtt 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
3: minden tiszteleten a tied, ha te ilyen nyugodtan kezelned ezt. En mar biztos leugattam volna.
tegnapelőtt 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Mondd meg neki, hogy nem akarsz a bőrproblémáidról beszélni. H afolytatja, otthagyod. Szerintem.
tegnapelőtt 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
*Ha folytatja
tegnapelőtt 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, sajnos mutterod az a típus, ha ért is az emberi szóból, max. abból ért, ha elküldöd a Kajmán-szigetekre, de nem nyaralni, hanem kajmán eleségnek... Hogy hová küldd el, azt ugye ide nem írhatom, cenzúra nélkül...
tegnapelőtt 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

5


Átlag embert hamarabb kiboritja az, ha nyugodt maradsz és nem szólsz vissza. Hamar abba is hagyja így a piszkalodast, hiszen nincs reakcio

tegnapelőtt 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha még nem tetted volna, akkor keress fel egy bőrgyógyászt. A fokozott izzadást szokták botox kezeléssel redukálni, a hatás állítólag hónapokig tart.
tegnapelőtt 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!