Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azzal ijesztgetik...

A szüleim azzal ijesztgetik kistesómat hogy nem jövök haza, ezzel zsarolnak engem?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, érettségizek per pillanat. Van egy kistesóm, 4 éves. Amióta megszületett én voltam a "harmadik szülő". Én vittem bölcsibe-oviba, én voltam az ingyenes bébiszitter, amivel alapból nem lett volna bajom ha láttam/éreztem volna azt hogy a szüleim ezt értékelik. Mindig mondogatják hogy "nem a te gyereked", de attól függetlenül ha kell ha nem velem van a gyerek. Ha beteg volt én vigyáztam rá, a suliból kimaradtam. Amikor én voltam beteg, a bal tüdőm hörgött a f*sz tudja miért (orvos se tudta), akkor igenis fel kellett keljek hajnali 5-kor hogy a kistesómat elvigyem oviba. Anyám egyszer nem maradt kistesómmal itthon amikor beteg volt, apám néha-néha (pl amikor nekem vizsgáim voltak vagy szalagavatóra táncpróbám). Szokták azzal ijesztegetni kistesómat hogy elmegyek/nem jövök haza. Mindig azzal jönnek hozzám hogy jaj sosem vagyok itthon/későn érek haza és a kistesóm alig lát engem és ez milyen rossz lehet neki stb stb. Elmondanám max heti 3x ha elmegyek valahova úgy, hogy kistesóm itthon van. Amíg suli volt itt lógott a nyakamon, holott emelt szinten készültem érettségire. Anyámék akkor sem voltak hajlandóak elfoglalni a húgomat (főleg úgy hogy a szobámba vannak a játékai mert az ő szobája kicsi a játékokhoz). Nincsen saját szobám már 3 éve. Vagy anyám fekszik az ágyamon vagy apám. Én elfeküdni sosem tudtam, max este amikor a többiek aludtak már.

A szüleim szoktak azzal zsarolni hogy kistesómnak a távolléteimmel rosszat teszek, pedig én csak próbálnám élni az életem. Van egy párom, nála szoktam lenni, nála van nyugtom, nála tudtam csendben tanulni. Nem járok bulizni, sulin kívül páromhoz és edzeni mentem/megyek. Nagy ritkán szoktam elmenni kávézni egy barátnőmmel és ennyi. Nem hiszem hogy az a napi 3 óra távollét olyan sok lenne. Lehet én fújom fel ezt nagy dobra, nem tudom. Ma is ez fogadott itthon (holnap szóbelizek, szétb*sz az ideg), hogy a kistesóm sosem lát és ezért hisztis (és egyeltalán nem azért mert mindent is megkap amit akar és most pont nem azt kapott amit akart). Mi lesz velük akkor ha esetleg kiköltözöm? Akkor is addig fognak zsarolni míg haza nem állítok?


jún. 26. 20:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
hát igazából azért lett kistesóm mert anyám nagyon akart egyet az "egy gyerek nem gyerek" érv miatt.
jún. 27. 14:37
 12/14 anonim ***** válasza:

(1-es)

Közben mi lett az érettségivel, örülünk? :)

jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
igeen, végül mindenem 4-es vagy 5-s lett. bankett is jól lement. szabad vagyok (nem lol). ma kérdezte meg párom hogy ősszel nem költözünk-e össze. mérföldkő. :)
tegnap 00:16
 14/14 anonim ***** válasza:

:) :) Gratulálok!! Igen, mérföldkő.

Kezdj el a kistesóval - a saját szintjén - beszélni róla, hogy hogyan változik az életed, hogy majd máshol fogsz lakni, stb, így szerintem simán tudja majd kezelni. Ez a szüleid szerepvállalási problémáját persze nem oldja meg, de nekik is új esély az új felállás, remélhetőleg alternatíva hiányában beleállnak.

ma 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!