Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azzal ijesztgetik...

A szüleim azzal ijesztgetik kistesómat hogy nem jövök haza, ezzel zsarolnak engem?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, érettségizek per pillanat. Van egy kistesóm, 4 éves. Amióta megszületett én voltam a "harmadik szülő". Én vittem bölcsibe-oviba, én voltam az ingyenes bébiszitter, amivel alapból nem lett volna bajom ha láttam/éreztem volna azt hogy a szüleim ezt értékelik. Mindig mondogatják hogy "nem a te gyereked", de attól függetlenül ha kell ha nem velem van a gyerek. Ha beteg volt én vigyáztam rá, a suliból kimaradtam. Amikor én voltam beteg, a bal tüdőm hörgött a f*sz tudja miért (orvos se tudta), akkor igenis fel kellett keljek hajnali 5-kor hogy a kistesómat elvigyem oviba. Anyám egyszer nem maradt kistesómmal itthon amikor beteg volt, apám néha-néha (pl amikor nekem vizsgáim voltak vagy szalagavatóra táncpróbám). Szokták azzal ijesztegetni kistesómat hogy elmegyek/nem jövök haza. Mindig azzal jönnek hozzám hogy jaj sosem vagyok itthon/későn érek haza és a kistesóm alig lát engem és ez milyen rossz lehet neki stb stb. Elmondanám max heti 3x ha elmegyek valahova úgy, hogy kistesóm itthon van. Amíg suli volt itt lógott a nyakamon, holott emelt szinten készültem érettségire. Anyámék akkor sem voltak hajlandóak elfoglalni a húgomat (főleg úgy hogy a szobámba vannak a játékai mert az ő szobája kicsi a játékokhoz). Nincsen saját szobám már 3 éve. Vagy anyám fekszik az ágyamon vagy apám. Én elfeküdni sosem tudtam, max este amikor a többiek aludtak már.

A szüleim szoktak azzal zsarolni hogy kistesómnak a távolléteimmel rosszat teszek, pedig én csak próbálnám élni az életem. Van egy párom, nála szoktam lenni, nála van nyugtom, nála tudtam csendben tanulni. Nem járok bulizni, sulin kívül páromhoz és edzeni mentem/megyek. Nagy ritkán szoktam elmenni kávézni egy barátnőmmel és ennyi. Nem hiszem hogy az a napi 3 óra távollét olyan sok lenne. Lehet én fújom fel ezt nagy dobra, nem tudom. Ma is ez fogadott itthon (holnap szóbelizek, szétb*sz az ideg), hogy a kistesóm sosem lát és ezért hisztis (és egyeltalán nem azért mert mindent is megkap amit akar és most pont nem azt kapott amit akart). Mi lesz velük akkor ha esetleg kiköltözöm? Akkor is addig fognak zsarolni míg haza nem állítok?


jún. 26. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem járok bulizni, sulin kívül páromhoz és edzeni mentem/megyek. Nagy ritkán szoktam elmenni kávézni egy barátnőmmel és ennyi." - ideje, hogy ez változzon!


A kistesódat nem dolgod és nem is volt dolgod harmadik szülőként nevelni, ezt a szüleid elrontották. Bármelyik kisgyerek életében normális kell legyen, hogy a testvéreinek saját életük van, amit saját életszakaszuknak megfelelően élnek. Tudom, hogy szereted a kistesód, de az életed egészét nem hagyhatod ki miatta. Keress valamiféle egyensúlyt ebben, remélem, sikerül.


Hajrá a szóbelire! Feküdj le korán előtte.

jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid brutál módon kihasználnak. Rengeteg pszichológiai cikk van erről a témáról, hogy mennyire hosszútávú negatív hatása van, ha a szülő a nagyobb gyerekre testálja a gyereknevelés problémáit, vagy próbálja a kisebb tesókból adódó szülői felelősséget rátolni a nagyra. Tudnod kell, hogy nem helyes, hogy a szüleid erre használnak téged (akkor sem, ha volt, hogy szívesen segítettél), az meg főleg kifejezetten aljas, hogy még érzelmileg zsarolnak is. Sajnálom.

Azt hozzá kell tennem, hogy a tesód NEM fog sérülni attól, hogy te elmész vagy nem vagy otthon. Ha van benned egy kis hang, ami próbálja veled elhitetni, hogy talán a szüleidnek igaza van... hát tudd, hogy nincs. A tesódnak nyilván hiányozni fogsz, ha szoros köztetek a kapcsolat meg sokat vigyáztál rá, de nem fogja földhöz vágni egyáltalán, és örömmel fog veled találkozni később is.

Én a helyedben több időt töltenék házon kívül. Ha a párodnak és a párod szüleinek (mert gondolom velük lakik) megfelel és örömmel látnak, akkor akár tölts több időt ott. Ne hagyd, hogy a szüleid befolyásoljanak ezzel.

Sok sikert az érettségihez!

jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

(1-es)

Érthető; nem a te hibád volt ez sosem.


DE nem jó felé figyelsz! Mostani feladataid: 1. aludj, 2. érettségi! 3. holnap érettségi után osztálytársakkal ünnepelni. :) Komolyan, próbáld ki.

Ezt egyébként a szüleidnek kellene mondani, de már tisztáztuk, hogy "nem hagyományosan állnak a szülő szerepükben".

jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a holnapi nap letelik, pénteken odaadják az érettségi bizonyítványt és utána ünnepelünk. megyünk közösen étterembe. alig várom már. pihenni is fogok azért (ismét korán kelek szóval muszáj lesz). köszönöm a jó tanácsokat!
jún. 26. 21:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus esete annak, mikor a szülő a gyerekének szül egy gyereket. A legalja. Igen testvérek vagytok, jó ha a nagyobb néha besegít a kicsinek, de nem a saját élete árán rendeltetésszerűen. De nyilván ezt is lesz, aki bevédi, hogy már pedig a tesók ezért vannak, megkönnyíteni a szülők rengeteeeeeg feladatait.. az ilyen megelégedhetett volna 1 gyerekkel. Mondom ezt úgy, hogy nyilván nem a tesód tehet róla, meg szereted szóval ne vedd személyesnek.
jún. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nívós kis családod van hallod-e. Gondolom vm egyszerű emberek. Tesóddal is nagy a kor.kül, gondolom becsúszott, de kedvük már nem sok van hozzá, lepasszolták neked.


Igazi vadparasztok.


De azért emiatt ne álljon meg az életed, tesód majd kiheveri, amikor "elmész".

tegnapelőtt 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is ez volt. Rhadtul nem érdekelt, elmentem egyetemre és háromhetente hazaestem.


Ja, hogy megszűnt az ingyen bébiszitter? Ez már nem az én problémám :D, oldják meg, én örültem, hogy végre nem kell a tesómat pesztrálni.


Sírt? Igen, de túlélte, nekem viszont végre lett normális életem, ami nem egy kisgyerek neveléséből állt.

tegnapelőtt 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt elérték vele, hogy az életben nem akarok gyereket és nem is fogok szülni. Minek? Egyet már neveltem 4 éven át.
tegnapelőtt 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem a te feladatod a húgodat pesztrálni. Nem neked szülték azt a gyereket, hanem maguknak, hát neveljék is, ha már megcsinálni volt eszük. Amit művelnek, az meg színtiszta érzelmi zsarolás, ne hagyd magad. Kistesód előbb-utóbb megérti majd, hogy te idősebb vagy, más életszakaszban jársz már, mint ő, és nem mindig érsz rá vele foglalkozni. Elfogadja majd, hidd el.

A szüleid meg... én is nővér vagyok, nekem is van egy kishúgom, szeretem is őt nagyon, a szüleimnek mégsem jutott eszükbe rám sózni soha. A nagyobbik gyerek nem ingyen bébiszitter. Oldják meg. Ja, hogy nincs rá idejük/kedvük? Bocs, de ez nem a te problémád. Hamarabb kellett volna gondolkozniuk.

tegnapelőtt 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy annyira rád építették a kistesó körüli teendőket, hogy innen nehéz lesz kimozdítani a helyzetet. Az sem segít, hogy nem tiltakoztál elég erősen, így továbbra is zsarolnak, hátha megtörsz.

Mondj nemet, és hagyd rájuk, el fogsz költözni, és igen, a kistesód nélkül. Meg kell tudniuk oldani a felvigyázást, a táppénzt, a házi feladatot a suliban. Egyik sem a te dolgod. Már akkor ellenkezned kellett volna, mikor a suliból kimaradtál a kicsi betegsége miatt. Nem vagy elkésve, kezdd el most és gyakorold: ha sír a kicsi vigasztalja meg az anyja!

Egyetemről is haza rángatnának, ha beteg lesz? Vizsgaidőszakban is rád hagyják, hogy tanulás helyett végre vele legyél, úgyis olyan sokat nem lát? Ha szerinted megtennék, akkor készítsd fel őket előre, hogy ez nem így fog működni.

tegnapelőtt 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!