Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Saját magamnak keresem meg a...

Saját magamnak keresem meg a pénzem és még ebbe is beleszól anyám, ez normális?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetben vagyok ahol hamar rá lettem szorulva a diákmunkára. Amivel alapból nincsen bajom mert legalább önálló keresetem van és a saját kenyerem fogyasztom. De erre azért van szükségem mert nekem sosem volt alap az a dolog ami más családokban, más gyerekeknél alap. Évente kaptam 5 új olcsó ruhát, ennyi volt a "plusz" amit anyám rám költött. Havonta talán 3000 ftot ha adott.


De most hogy van saját keresetem, bele akar szólni hogy mit vegyek belőle, úgy, hogy anyaként ő nem teljesítette az íratlan szabályt.

16 éves vagyok


jún. 26. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne beszélj róla. Amit nem tud, az nem fáj neki.
jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd meg neki, hogy mennyit keresel. Ha tudsz, tegyél félre és ha befejezed a sulit, mihelyt talàlsz munkát, költözz el!
jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzőekkel, sőt mondd neki azt, hogy a keresetedet jótékony célra (mondjuk egy állatmenhelynek) elajándékoztad. Akkor a pénzt se tudja rajtad keresni, maximum kiakad rád és h..lyének néz, de ez ne zavarjon.
jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd el mennyid van!


Jó tanács: később sem kell orrukra kötni mennyi a félre tett pénzed!


Én is hallgatom még 33 évesen is, hogy jaj mire költöm, jaj elverjük a pénzt, miért nem tudunk spórolni jobban? Anyám nagy spórolós. Én se szóróm a pénzt mivel nem azt láttam gyerekkorban sem, de nehogy már semmit se vegyek, csak a létszükség meg minden forintot tegyem félre. Csináltam egy időben, 2 évig. Kevesebbet kerestem akkor, semmit sem vettem magamnak, csak tettem félre folyamatosan. Csak számokat láttam. Gyűlt gyűlt, de azt éreztem, hogy ez így elég sivár mégis, hogy egy csokit nem akartam venni magamnak, mert az kiadás...

Anyának minden felesleges kiadás amúgy. A nyaralás, egy ruha, egy ebéd, akármi is. Egyedül él, megértem hogy spórol meg megnézi az árakat stb, de ő meg már nagyon... túlon túl tudja. De én meg kicsit lazább lettem, mint voltam. Azt szoktam mondani, amíg nem kérek kölcsön senkitől, addig senki nem szólhat, hogy mire költök. Nem vagyok pénz szórós fajta hála nekik.

jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1: ne mondd el, mennyit kerestél.

2: felnőtten szóba se kell állni vele önellátó korodban...

jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4, ilyen voltam én is, dolgoztam heti 6-7 napot, kuporgattam, nem mentem sehova, nem volt senkim. Depressziós lettem, és mivel a pénz miatt szorongtam, nem mertem otthagyni azt a borzalmas munkahelyet ahol nem is kerestem jól. De ugye "munkahelyet meg kell becsülni, munkára nem szabad nemet mondani".


De aztán rájöttem, hogy pénzt mindig lehet keresni, de az életemet nem kapom vissza. Ha van életed, néha bemet mondassz, jobban jársz anyagilag is, meg tisztelnek is mert nem csak csemdben bólogatsz.

Van egy vésztartalékom, de ilyen infláció mellett jobban jár az ember ha emlékekbe, tanulásba fektetni. Már nem félek válatni, vannak hobbijaim, barátaim, párom.

jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!