Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbuktam töriből és azt...

Megbuktam töriből és azt mondták a szüleim hogy egész nyáron nem mehetek sehova és otthon tanulok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Igen, megbuktam töriből, és nem mehetek sehova, mit csináljak? Nem hiszem hogy bírni fogom. Mit csináljak?

jún. 18. 17:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%
Interneted van ahogy látom, szóval valószínűleg azt csinálod mint egy átlag nyári szünetben, pihenz a lakásban és nyomkodod a telefont😅
jún. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%
Pótvizsgára ne felejts el majd ünneplőben menni!
jún. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
92%
Csinálj egy beosztást, hogy melyik anyagrészt mikor tanulod meg. Az adott napra szólót minden este kérdeztesd ki anyukáddal vagy apukáddal. Legyen benne ismétlés is, mert ciki lenne a pótvizsgára elfelejteni, amit az elején tanultál. Ebből látni fogják, hogy komolyan veszed, és valószínűleg elengednek azért rövidebb időre. Esetleg rögtön az elején a beosztással kapcsolatban is érdemes konzultálni a szüleiddel ("anya, segítesz átnézni, hogy reálisan osztottam-e be a törianyagot a nyárra?"), azért is hogy már itt lássák, komolyan veszed. Tegyél heti 1 ismétlésre szánt napot és 1 szabadnapot, aztán hátha a szabadnapon elengednek. Ha játékoskedvűek a szüleid, akkor készíthetsz minden heti anyagból egy kvízt, amit vasárnap te is kitöltesz meg az is aki kikérdezett, és kiderül, ki emlékszik jobban. Amit így megtanulsz, az érettségin is emlékezni fogsz.
jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%
Rémes dolog, ha az embernek olyan tárgyat kell tanulni, ami nem érdekli (jól gondolom?), de hát az átlagembernél kb. 10 tantárgyból mondjuk 8 éppen ilyen... A jó hír az, hogy a töri igazából érdekes - - - ha erről meg tudod győzni saját magadat, máris sokkal könnyebb lesz. Ajánlom erre a célra pl. a Múlt-kor, a Rubicon és az NFT nevű portálokat; ezek persze inkább színes (és egy kicsit "bulvárízű") "ráadást" jelentenek, de a kötelező tananyag MÓDSZERES elsajátítására már föntebb kaphattál jó tippet.
jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
35%
Ezt úgy hívják: BAJTETÉZÉS. Eleve érte egy kudarc: megbukott. Vigasztalás helyett rálapátolnak, rátetéznek egy megfelelési kényszerre alapuló szankciót. Egy kettesre megtanulni szerintem menni fog úgy, hogy mellette még életed is lehet. Mintha az a kiba...tt törijegy lenne a világ legkardinálisabb dolga. Mondjuk évet ne ismételj, az gáz, de ez, ez semmi.
jún. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

18:18 (10. válasz)

A tanár szerintem meg akart buktatni. :(

3-szor egymas utan en feleltem orakon es igen, 2 felelet rossz volt, bar azok se voltak szerintem egyesek, de egyest kaptam, es volt egy felelet amit viszont elmondtam hibatlanul, és erre azt mondta hogy ez 2-es mert igaz h megtanultam de nem ertem. Mondom mi van? Es most ev vegen 1.79 voltam és megbuktatott ugy, hogy 1.80-tol mar kotelezo megadni.

jún. 18. 19:06
 17/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
jún. 18. 19:09
 18/28 anonim ***** válasza:
61%

Ha 1.79voltál az még mindig nem 1.80 úgy látom a matek se megy🤦🏻‍♀️

Tanulj a pótvizsgára ha látják hogy tanulsz akkor talán 1-1szer elengednek.

jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
93%
Mindig a tanár a hibás. Megakart buktatni.
jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

20. válaszoló

Mivan?

jún. 18. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!