Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adtak a szülei valakinek...

Adtak a szülei valakinek füzetet/naplót, melybe a gondolataikat vagy életbeli tapasztalataikat, tanácsaikat jegyezték le? És még egészen fiatal korukban írták ezt, húszas éveikben?

Figyelt kérdés
Mennyire tudná értékelni ezt egy tini, lehet feleslegesnek tartaná? Egyáltalán ti elolvasnátok/elolvastatok volna ilyet vagy örülnétek neki?

jún. 3. 01:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Én szeretem a naplókat, írtam és írok is, de mai fejjel sosem adnám a gyerekeim kezébe a tini, vagy fiatal felnőttkori írásaimat. :D Ez nekem szól inkább, nem a gyerekeimnek.

Egyébként a 40-hez közeledve, idősödő szülőkkel nekem ez most kezdene felértékelődni, de valószínű a haláluk után lenne igazán jelentős.

jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

teljesen elhiszem hogy ezt is valami tiktokanyuci találta ki, akinek az új kontentje a gyerek lett... jó persze őket is megértem, ipari mennyiségben kell mindenféle nyálas baromságot gyártani, ha egyszer képtelenek bármi valóban hasznos munkát végezni.

amúgy szerinted melyik épeszű kamasz szeretné az anyja egyetemista korában megszült choelcho-idéezeteit olvasgatni?

belegondolok anyám milyen fantasztikus tanácsokkal tudott volna nekem szolgálni, ha valahogy a húszéves énje kapcsolatba kerül velem az én kamaszkoromban... kislányom, MINDIG babos kendőben lépj az utcára, mint az igazi rockerek, és ne felejtsd el, hogy a kiegyensúlyozott, pénztárcabarát étkezés napi háromszor tíz pieroghiból áll a téren lévő büfében XD

jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Én tavaly dobtam ki a naplómat amit 18 évesen kezdtem el írni. Akkor lettem szerelmes és ismertem meg a gyerekeim apját.

Nagyon személyes volt, csapongó és persze megmosolyogtatóan naiv, sokat töprengtem rajta, hogy mi történjen vele, aztán egyszer hirtelen felindulásból mégis kidobtam, pedig már volt, hogy a kukából is visszahalásztam. Kicsit sajnálom, de úgysem értenék azt hiszem.

jún. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Ez igazán szép gondolat, biztosan van/lenne néhány olyan napló, aminek van irodalmi, szociológiai, filózófiai értéke, de általában az emberek a naplókat maguknak írják és cseppet sem irodalmi szinten, ezért a legkevésbé se szeretnék az utókornak átadni.
jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
33%
Hát én biztos nem lennék kíváncsi szüleim baromságaira 😅 35 év alatt megtanultam, hogy mennyire korlátolt gondolkodásúak. Meg nekem ne adjon olyan életmódtanácsadást, aki a saját életébe se tud rendet rakni.
jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
93%
10 és 22 éves korom között ìrt naplóim a padláson vannak. Nagyon őszinte írások, nem csak arról írtam, hogy mi volt az ebéd. Hatalmas dilemmám, hogy mi legyen velük. Nem szeretném, hogy életemben a gyerekeim vagy unokáim kezébe kerüljenek, viszont kídobni is sajnálom őket, mert egyfajta korrajz is a 80-as, 90-es évekről.
jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!