Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyák miért szeretik...

Az anyák miért szeretik jobban a fiú gyerekeket?

Figyelt kérdés
jún. 1. 23:59
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

Én meg mostanában pont azt látom, hogy kislányokat istenítik.

Több barátnőm is most vár, szült babát és kettő esetben az anyuka csalódott volt, hogy fia lesz. Egy esetben a lány szülei is kifejezték a csalódottságukat, hogy nem kislány, mert hogy "őket lehet igazán szeretni" szöveget nyomtak.

Nekem 2 fiam van, imádom őket, de ha lányom lenne őt is imádnám.

jún. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
81%
Hát, én egyáltalán nem ezt látom. Mindenki kb. kislányt akar az ismerősi körömben, és felnőtt társaságban is azt látom, hogy az anyák a lányaikkal vannak szorosabb kapcsolatban, velük telefonálnak napi szinten, hozzájuk járnak többet unokázni, bár nyilván ennek az is az oka, hogy a menyek nem "tűrik", hogy a férjük szoros kaocsolatban legyen a családjukkal, mert akkor "amyucipicifia", ök is csak a saját anyjukat engedik bevonódni.
jún. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
9%
11-12, Itt az apákról van szó, és amúgy is átlátszó és gyerekes, hogy csakazértis kamu sztorikat írtok.
jún. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
58%

13.

Anyákról van szó, a kérdésben is.

Életszerű volt mindkettő, csak vannak konteós paranoid gondolkodású emberek, akik mindenben titkos hátsó szándékot vélnek felfedezni.

Még amikor nincs is semmi értelme.

Ennek oka, hogy fordítva vannak összerakva: életszerű dolgokat látnak kitalációnak vagy fordítva.

Elhiszik, hogy lapos a Föld, azt csak a háttérhatalom hazudja gömbölyűnek, hogy mindenkit direkt átverjenek. Logikus.

jún. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%

A férjemet azert szereti jobban az anyja, mint a férjem húgát, mert szar a házassága, meg amúgy is egy boldogtalan nő, és úgymond magának szülte, hogy ő legyen a szerelme, elete párja, férje helyett férje, apja helyett apja. Meg is mondta neki rengetegszer, hogy nem költözhet el, nem lehet csaladja, csak ha ő, az anyja már meghalt. Hát elköltözött, alapított velem családot. Az anyja óriási botranyt rendezett, nem ismer sem engem, sem a gyerekeket a biztonságunk erdekében.

A férjem húga simán elköltözhetett, lehettek gyerekei, az nem érdekelte. Igazából a lányát mindig is leszarta, ő meg szerencsétlen 46 eves fejjel is csak az anyja szeretetéért teper, amit soha nem fog megkapni. Borzalmas látni, ahogy szenved.

Nekem 2 fiam van. Nem tudom, milyen az, ha lánya van az embernek, de el nem tudom kepzelni, hogy kevésbé szeretném. De mondjuk nekem nagyon jó a házasságom.

jún. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
23%

[link]

[link]

A narcisztikus anyák 6 rémisztő mondata


5. Szeretet mint eszköz

A narcisztikus anya a szeretete kimutatását szintén a manipuláció eszközeként használja, így feltételhez köti azt. A szeretetmegvonást büntetésként használja, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogyan azt elvárja.


6. Kontrollmánia

A narcisztikus szülő nehezen viseli a gyermek növekedésével, érésével, függetlenedésével járó kontrollvesztést. A gyermek engedetlenségére legtöbbször sértődéssel, szeretetmegvonással reagál. Ha úgy látja, hogy a gyermeke másokat helyez előtérbe, erős féltékenység jelenhet meg.


7. Empátia hiánya

A narcisztikus anya nem lát túl a saját szükségletein és igényein. Nagyon nehéz számára beleérezni gyermeke szükségleteibe, és önzetlenül cselekedni.

jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre, hogy jobban szeretnék
jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
30%

Mert ezek a nők (60+) kihasznált ingyencselédek voltak. Ápolták az öregeket, nem nagyon tanulhattak tovább, nem válhattak el (vagy nem volt hova menniük), ők végeztek minden házimunkát (vagy a nagyját). Ráadásul még meg is csúnyultak.

És látják a lányaikat/unokáikat, akik sportolnak, szórakozni járnak, akik befogják a férfit a házimunkába, továbbtanulnak, külföldre költöznek, elválnak, és szebbek 3 gyerek után, mint ők valaha is voltak. És úgy érzik, hogy ez nem fair

jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
9%
mert a lányaik/unokáik sem feltétlenül szebbek vagy tehetségebbek vagy okosabbak, és tízszer annyi lehetőségük van, mint nekik valaha volt. Azért mert 1980 után születtek. És hiába imádták a kislányaikat és tettek meg mindent értük, felnőve már kikaparnák a szemüket.
jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%

11-es vagyok. Nem kamu. Budai agglomerációban lakunk, itt a környékünkön tényleg lányt akarnak többen az anyukák.

Gender reveal partyk vannak, meg minden amerikai hülyeség is. Szerintem picit sznobok, ha engem kérdezel

jún. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!