Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyák miért szeretik...

Az anyák miért szeretik jobban a fiú gyerekeket?

Figyelt kérdés
jún. 1. 23:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem szeretik jobban.
jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%
Szimplán így alakul
jún. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
20%
Transzgeneracios mucsai hagyomanyok...
jún. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Honnan szeded ezt?
jún. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos ennek van hagyománya évtizedekre, évszázadokra visszamenőleg...


Eleve az a tradicionális szakzsargon, hogy van az ember (férfi), van a gyerek (fiú gyerek), van az asszony és van a lány. Mintha a lány az nem lenne teljes értékű gyerek, a nő meg nem lenne teljes értékű ember.


Nőgyűlölő társadalmakban arra vannak kondicionálva az emberek, hogy a férfi az evolúció csúcsa.

Tehát anyaként te már eleve egy vesztes vagy, mert nő vagy. Akkor tudsz valamit letenni az asztalra, hogyha adsz a világnak egy újabb férfit, azaz fiú gyereket szülsz.

A lány gyerek az meg egy ugyanolyan vesztes és selejt, akiből sose lehet férfi, mint amilyen az anya. Így a lánygyerek nem kívánatos és figyelmet se érdemel; nem viszi tovább a családi nevet, nem teremt hírnevet és pénzt, csak elviszi a pénzt és mindent bele fektetett figyelmet, ameddig rá nem sózzák a jövendőbelijére, hogy utána ahhoz a családhoz tartozva szülje a fiúkat, hogy megbocsájtást nyerjen, amiért nem f@sza van... Viszont arra selejt mivolta ellenére jó, hogy ingyencseléd és ingyen dada, ingyen idősgondozó legyen először a szülői háznál, aztán a férje szülői házánál.

Ellenben a fiúból férfi lesz, aki viszi a nevet, örökli a vagyont és a földet, aki hozza a hírnevet és a pénzt, aki már azáltal értékes tagja a családnak és a társadalomnak, hogy megszületett. Ergo a fiúba kell fektetni minden javat, energiát és szeretetet, hogy rajta keresztül valamiféle siker és megbecsülés lecsöpögjön az anyjának is.

Az erre kondicionált anyák azt hiszik, hogy a fiú által értékesek lesznek, hogy a fiú majd hálás lesz nekik, ő lesz a "kis szerelmük", akitől megkapják azt a figyelmet és megbecsülést, amit se az apjuktól, se a férjüktől nem lehetett kicsikarni.


Ez egy idióta és idejét múlt látásmód, amit a gyakorlat már minimum 60 éve nem indokol, mert a társadalmi viszonyok nagyot változtak, de sokak fejébe bele vannak meszesedve a fentebb részletezett minták, és nem tudnak/akarnak szakítani vele. Rengeteg olyan - mielőtt valaki kijátssza a rasszista kártyát, nem csak cigány családoknál módi ez - családról, ahol a lány gyerekek és a nők nem ülhetnek a férfiakkal egy étkező asztalhoz, vagy ahol először a felnőtt férfiaknak kell ételt szedni, utánuk a fiú gyerekeknek, a felnőtt nőknek, és ami marad, azt kapják a lány gyerekek.

jún. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
* Rengeteg olyan családról tudok
jún. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
64%
Attól mert te így látod ez nem az általános igazság
jún. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem általános igazság szerencsére, de azért ne csináljunk úgy, mintha a kérdező készülékében lenne a hiba, és csak valamilyen egyedi aberrációt tapasztalna. A legtöbb kultúrában megvan annak a történelmi háttere, hogy miért a fiú gyerek a "jobb" a status quo szerint. Ettől függetlenül sok anya szereti egyformán a gyerekeit, sok anya kedvence a lánygyerek, és sok olyan fiú gyerek van, akit nem szeretnek úgy, mint ahogy kéne, de ezek a hagyományos normával szakító minták, nem a normatívak. Sok helyen meghaladták már ezt a felfogást, ami remek, de pl. alföldi kisvárosokban, falvakban még durván nagy számban előfordul.
jún. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
28%

Ki?

Én pl egyáltalán nem akartam fiú gyereket.

jún. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom miért van így, de MINDENKINÉL kivétel nélkül tapasztalom, csak épp eltérő mértékben...


Nálunk pl.engem apám engem vert, a bátyámat nem gyerekként. Kamaszként én 1 forint zsebpénzt nem kaptam, anyuval veszekedett ha ruhára adott pénzt. Bátyámnak volt, hogy ő ment fűért a saját pénzén, alkoholt korlátlan mennyiségben kapott a család pénzéből.


Engem megvert és minden kůrvának elhordott ha híre jött,hogy pl.beszélgetni láttak a buszmegállóban egy fiúval (amúg otthon laktam 22 éves koromig egyáltalán nem lehetett párom, nem is mertem volna).

A bátyám együtt beszélték meg a prostizós sztorikat, és volt hogy az egész fizuját prostikra költötte, mégis kapott pénzt mindenre, fű, alkohol,ruhák,cigi,buli.

Én ha elmentem a boltba ebédre valót vásárolni haza kellett vinni bemutatni a blokkot hogy mit vettem.


Van egy barátom, aki az egyik legjobb apa, akit ismerek, tényleg látszik,hogy imádja a gyerekeit, a lányait is. 2 lánya és 1 fia van. Viszont 2 ingatlanja van, és mindkettő a fia nevén van. Egy tetoválása van a fia nevével. A fiáról 2-szer annyit beszél, 2szer olyan büszkeséggel. A fiáról 2szer gyakrabban mutat képet mint a lányairól. 3 éves a fia, de már msot tervezgeti, hogy kifizeti neki a jogsit és milyen autót vesz neki. A kérdésre, hogy "És a lányaidnak is fizeted a jogsit és veszel autót?" Azt felelte,hogy "háát, ha ők leakarják majd tenni, akkor igen". A lányait is nagyon szereti és jól bánik velük, de érződik,hogy a fia kedvenc.


Ez a két véglet kb. És sok minden van ezen kettő között, de olyannal még nem találkoztam, hogy teljesen egyformán viszonyult volna valaki a fiához és a lányához.

jún. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!