Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim állandóan azzal...

A szüleim állandóan azzal csesztetnek, hogy kövér vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leszögezném felnőtt 35 éves nő vagyok, férjnél vagyok, és nem vagyok kórosan elhízott sem, 10-12 kg súlyfelesleg van rajtam, tehát azt sem mondhatjuk, hogy a nyakukon ragadtam, és férjhez sem tudtak adni mert olyan kövér ronda lányuk lennék!

Az utóbbi 4-5 évben valóban nem vagyok már olyan csinos, de mivel alacsony vagyok mindíg is vastagabbnak tűntem sosem voltam sajnos nádszál vékony!

Elköltöztem otthonról 20 évesen más városba és évente 2-3szor megszoktam őket látogatni. Az utóbbi években már semmi kedvem nincs hozzájuk elmenni, mert még szinte le sem szállok a vonatról már kritizálnak milyen kövér vagyok. Állandóan ezt kell hallgatnom és már elegem van ebből, unom!

Ami a vicc az egészbem anyám világ életében sokkal kövérebb volt tőlem, rajta konkrétan minimum 30 kiló felesleg van! Természetesen mai napig azt hallgatom tőle, hogy ő fiatal korában milyen vékony volt, 38 kilo blabla.... Ez egy hatalmas nagy kamu ugyanis 20 évesen szült, és már egész kis koromtól mióta az eszemet tudom kövér volt, plusz láttam a fiatalabb kori fényképeit ott is vastag volt!

Ha ő mindig is kövér volt, és apám az anyámat sosem cseszteti miatta, akkor ők engem miért szidnak folyton emiatt? Nem veszik észre, hogy teljesen bántó és már sok a viselkedésük.

Már azt is hozzám vágták, hogy biztos azért nincs gyerekem sem mert kövér vagyok, meg majd jól elhagy a férjem egy csinosabbért.


máj. 24. 12:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
36%
Nem az a baj, hogy nem velük laksz fizikailag. Hanem az, hogy mentálisan még mindig függsz tőlük.
máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Szakítsd meg velük a kapcsolatot.

Mondjuk, azt nem értem, hogy jön ide az, hogy férjnél vagy, pláne hogy “nem maradtál a nyakukon”.

Melyik században élsz?

máj. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Hát ez nem szeretet.

Mért mész hozzájuk, elvárják?

Vagy hogy van ez?

máj. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
52%

De, megy a szövegértelmezés, nem váltál le róluk.

Elköltöztél - az semmit nem jelent.


Költözhetsz te a Holdra is, hogyha meglátogatod ket aztán, meg érzelmeileg függsz tőlük.


Én elköltöztem ÉS ugyanazzal a lendülettel kiirtottam az életemből anyámékat.

Nem látogatom őket - évente 2x sem -, nem kommunikálok velük, mert nem vagyok kíváncsi a degradáló beszólásokra, amiket úgyis megkapnék.


Neked ez még nem megy.

máj. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
*őket
máj. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%

Ha elégedett lennél magaddal, az életeddel, nem tudnának a szavaik felzaklatni, pláne, ha régóta eltávolodtál tőlük érzelmileg és fizikálisan is.

Inkább azt gondold végig, miért tud ez a beszólás ennyire megsebezni.

Ha a súlyoddal nincs bajod (hisz +10 kg tényleg nem a világ vége), akkor mi nincs rendben az életedben?


"Már azt is hozzám vágták, hogy biztos azért nincs gyerekem sem mert kövér vagyok, meg majd jól elhagy a férjem egy csinosabbért."

Pl. ez a rész fogott meg. Esetleg lehet belül valami ilyesmi félelmed? Mivel nem írtad, így közünk sincs hozzá, de van oka, hogy nincs gyereketek? Nem is akartatok? Esetleg nem lehet? Van olyan félelmed, hogy emiatt tényleg el leszel hagyva?

Értékes embernek érzed magad a férjed mellett? Nem azt kérem, hogy nekünk válaszold meg, hisz ezek érzékeny témák, csak valamiféle irányt akarok javasolni.

Mármint én ilyesmi kérdéseket tennék fel magamnak, hogy megtudjam, honnan fújhat a szél.

Mert általában az ilyen fájó megjegyzések mögött van valami nyomósabb probléma.

máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

#16 feleslegesen írtál ennyit, és próbálsz pszichológust játszani!

A férjem szeret, sosem csalt neg, és sosem félnék tőle, együtt vagyunk 10 éve, egyszer nem volt balhé, a világ legjobb embere, ezért is b@sz fel hogy a szüleim ilyen hülyeséget beszélnek róla!!!!!

Fogamzásgátlót szedek direkt, nem akarok gyereket egyenlőre!

Szerinted csak akkor zavarhat egy bántás ha full valóságalapúak????

máj. 26. 07:03
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
17-es, a toxic anyádékkal legyél ilyen határozott, ne egy névtelen fórumon a gép mögül.
máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
18-as ne pattogjál már mint a gumi labda kora reggel, a toxic anyámékkal szóba se állok már fél éve, előtte se álltam velük szóba sűrűn pont a fentiek miatt.
máj. 26. 07:51
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

#17


Nem állt szándékomban ezt játszani, de megdöbbentő, milyen stílusban kommunikálsz itt segítő szándékú kommentelőknek.

Egy igazi pszichológust tényleg őszintén ajánlanék, de úgy érzem, teljes tagadásban élsz a lehetséges problémákkal szemben, azért reagálsz ilyen offenzíven.


Érdekes, mennyire kirohantál most is. Nem céloztam a férjed hűtlenségére, mégis fontosnak érezted ezt a védőbeszédet.

A férjed jó ember, rendben. Te magadról mit gondolsz? Értékes embernek tartod magad?

máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!