Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Első ház vásárlásánál semmifél...

Első ház vásárlásánál semmiféle pozitív visszacsatolás a gyermeke részére?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam azon, hogy ez normális-e vagy sem…Tegnap kaptuk meg a kulcsokat a férjemmel a házunkhoz. Évekig spóroltunk, illetve hitellel és kemény munkával meg tudtuk venni életünk első házát. Az anyósomék másfél millióval beszálltak. Az én szüleim egy “ ügyes vagy lányom”-ot sem ejtettek ki a szájukon. Csak azt hallgatom, hogy majd jól elúszik a ház. Én diplomás vagyok akárcsak a férjem. Elég jól keresünk. Anyám háztartásbeli, apám segédmunkás. 60 évesek mindketten. Sokszor megjegyezték, hogy meg sem érdemeljük a fizetésünket mert nem két kezi munka az amit mi végzünk. Apám állítja ha ő lenne a férjem cégénél, akkor jobban el tudná látni a párom munkáját. ( villamosmérnök a kedvesem)… Csak hát ugye neki nincs végzettsége…😂😂 Sokszor csak nevetünk rajtuk, mert ezen mást nem lehet. Hát nem minta szülők de minek lehet nevezni az ilyen hozzáállást?

35/N


máj. 16. 10:17
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
14%

"Pont arról szóltak a válaszaid, hogy az a kétkezi munka, amit a szülei végeznek, az legalább ugyanolyan magas rendű, mint amit egy villamosmérnök csinál, és a kérdező szemére vetetted, hogy ő ugyan miért nézi le azt, akinek semmilyen végzettsége sincsen"


Ugyan idézd már szó szerint mikor írtam ilyet. Nehéz lesz, mert egyszer sem.

máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
90%
19: azert erdekli, mert alapjaban veve, ha mar a szulei, senki nem azt varja toluk, hogy irigyek legyenek a sajat gyerekuk sikereire, vagyonara, lehetosegeire, stb., foleg ugy, hogy ok soha nem segitenek, de fikaznak mindent, lehuznak es hatramozditanak. Az ilyen szulok nem ertik, miert fordit hatat es rohog rajtuk a sajat gyerekuk. Amugy nagyon helyesen. ;-)
máj. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
79%
21: nem kell ahhoz szo szerint leirni azt, amit, boven eleg, ha a mondanivalod tartalmazza. ;-)
máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
73%
21.: Ok, de előbb te idézd akkor, hogy a kérdező mikor írta azt, hogy ő lenézi a szüleit.
máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

Na erre mit válaszolsz (24.-es vagyok)?

Biztos voltam benne, hogy elsunnyogsz, és csendben leszel, na de kérlek! Ha már arra akarod rákényszeríteni a másikat, hogy a te szabályaid szerint játsszon, akkor legalább tartsd be a saját szabályaidat először. Ezt a pofátlanságot...

máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
4%

25!


Bocsáss meg, de nem lógok itt egész nap.

"Ok, de előbb te idézd akkor, hogy a kérdező mikor írta azt, hogy ő lenézi a szüleit."


Tessék:

"Én diplomás vagyok akárcsak a férjem. Elég jól keresünk. Anyám háztartásbeli, apám segédmunkás."

"Csak hát ugye neki nincs végzettsége…😂😂 "


Téma részemről lezarva, szia.

máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
13%

26.: "Téma részemről lezarva, szia."


Ne félj, nekem nem kell ahhoz a te engedélyed, hogy válaszolhassak :)


"Bocsáss meg, de nem lógok itt egész nap."


Számítottam erre a kifogásra, persze azelőtt 10 percbe sem telt, amíg reagáltál. De valahogy ilyenkor mindenki felszívódik. Jó sokáig tartott gondolkoznod, mire valamit összetudtál dobni! Ennél már csak az a jellemesebb, hogy hirtelen lepontoztad az összes válaszaimat. Ez aztán szép volt, egy igazán gerinces ember vagy! ;) Ennyire megsértettelek, ennyire támadásnak vetted?


Egyébként itt "Ok, de előbb te idézd akkor, hogy a kérdező mikor írta azt, hogy ő lenézi a szüleit." sehol sem írja a kérdező, hogy lenézi a szüleit, te bohóc!

máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
24%

Gratulálok a házhoz. De nyilván pont ezért is kéne politikával foglalkozni, hogy legyen olyan párt, amelyik foglalkozik pl a fiatalok lakhatásával. Én szégyellem, hogy ezek a nagy intellektuell emberek inkább sírnak, minthogy tegyenek valamit a hazájukért. Pedig nem nehéz egy olyan pártot megválasztani, akiknek pl olyan hülyeség szerepel a programjában, mint az önkormányzati bérlakás program, amivel az alacsonyabb jövedelmű emberek is saját ingatlanhoz juthatnának... de hát ja... aki nem szavaz, az pont annyit ér, mint a hűtőmágnesek a szüleidnél.


Bocs, ez így erős volt. De remélem érted a lényeget, amire ki akarok lyukadni.


Amúgy meg nem értem a kiakadást. Tudod, tudjátok, hogy a szüleid ilyenek. Nem is fognak változni. Hát igen... jelenleg olyan rendszerben élünk, ami azoknak kedvez, akik hülye kétkezi munkások akarnak maradni. Amivel semmi gond nincsen, csak lehet lennének páran, akik jobban érzik magukat ha magasabb hozzáadott értéket tudnak előállítani. És ez is politika... a mai rendszerben, kérdező, lehet te is egy gyari munkásnak lennél nevelve, nem karolna fel téged egy tanár se, meg az önszorgalmad se, mert már minden el van lehetetlenítve....

máj. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos vannak ilyen csóró proli szemléletű szülők, akik még a saját gyermeküktől is sajnálják a jó életet.


Apámtól gyerekkoromban azt hallgattam, hogy nekem soha nem lesz olyan házam mint neki. Nem is lett, csak egy panelom. Szerencsére nem érte meg az öreg, mert tuti azt hallgatnám még így sok év után is, hogy nekem csak egy szaros kis lyuk van.

máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom miért irigykednek, ha irigykednek is...Gondolom ők is meg tudták tenni fiatalon.

Szakmunkás ként

Én is vettem 35éves koromra önerőből és egyedül egy lakást.

Igaz nem egy 50millás családi házat, csak egy 1,5 szobás lakást 15 millióért de akkor is.

máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!