Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Első ház vásárlásánál semmifél...

Első ház vásárlásánál semmiféle pozitív visszacsatolás a gyermeke részére?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam azon, hogy ez normális-e vagy sem…Tegnap kaptuk meg a kulcsokat a férjemmel a házunkhoz. Évekig spóroltunk, illetve hitellel és kemény munkával meg tudtuk venni életünk első házát. Az anyósomék másfél millióval beszálltak. Az én szüleim egy “ ügyes vagy lányom”-ot sem ejtettek ki a szájukon. Csak azt hallgatom, hogy majd jól elúszik a ház. Én diplomás vagyok akárcsak a férjem. Elég jól keresünk. Anyám háztartásbeli, apám segédmunkás. 60 évesek mindketten. Sokszor megjegyezték, hogy meg sem érdemeljük a fizetésünket mert nem két kezi munka az amit mi végzünk. Apám állítja ha ő lenne a férjem cégénél, akkor jobban el tudná látni a párom munkáját. ( villamosmérnök a kedvesem)… Csak hát ugye neki nincs végzettsége…😂😂 Sokszor csak nevetünk rajtuk, mert ezen mást nem lehet. Hát nem minta szülők de minek lehet nevezni az ilyen hozzáállást?

35/N


máj. 16. 10:17
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen megkeseredett emberekkel, akik undoksággal leplezik az irigységüket, nem állnék szóba, hiába a szüleim. Sok ilyen ember van, de azért annyi van a legtöbbjükben, hogy a saját gyerekükhöz nem így állnak. Szóval emiatt teljesen menthetetlen a viselkedésük.
máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen intrikus, megkeserítő emberekkel akkor sem vagy köteles kapcsolatot tartani, ha a szüleid, ugye tudod?
máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Érettségi után rögtön szobát béreltem anno, emlékszem azért mert már az érettségire is húzták a szájukat, na de az egyetem miatt én is megkaptam, hogy azért akarok tanulni mert nem akarok dolgozni. Nem tudom ez milyen logika néhány embernél. Ha irodában ülök az nem munka… Az esküvőmre is csak benéztek ettek gyorsan pár falatot aztán mentek is el. Még a nagynénémék is ott maradtak. Kivéve anyám meg apám. Mert ők “ zárkózott” emberek. Valójában rengeteg kollégánk volt ott, meg szellemi munkát végző barátaink, rokonaink akikkel nem tudnak miről beszélni. Hagy ne mondjam, hogy ha belekezdenek, akkor a vége az, hogy politizálnak. Van egy bizonyos párt akiknek a hűtőmágneseit is képkeretben őrzik. A legtöbb ember aki körbe vesz minket ezzel szemben nem jár szavazni meg kiábrándult a politikából. Na mindegy igazából, szóval vagy a Való Világban mi volt, sorozatokban, milyen hülye egy egy celeb, meg ugye amit írtam hogy mi a kedvenc témájuk. Kicsi a kör és hamar bezár. Az anyósomékkal nagyon jól kijövünk, ők próbáltak nyitni a szüleim felé de anyàmék szerint lenézik őket mert szegényebbek. ( Azért szegények mert apám is van, hogy félévig segélyből él, meg lomizik, és ugye olyan emberekkel lóg akik szintén ilyenek, csak hát apám ott csicska mert nem ebbe született ès ugráltatják) Anyám pedig mint írtam, mióta ÉN megszülettem nem dolgozik, csak iszik és cigarettázik a tv előtt. Ami borzasztó szomorú… Sokszor próbáltam kisegíteni őket, de mindig eltapsolják a pénzt, ezért már ha kèregetnek sem adok. Az meg végképp elképzelhetetlen hogy vissza is adják. Szóval van olyan, hogy félévig nem is beszélek velük. Ők nem igazán keresnek. Már én sem szoktam őket. Csak olyan jó lett volna ha velem örülnek hogy megvettem életem első házát. Van egy húgom meg egy öcsém egyébként. Az egyik gyorsétteremben dolgozik, a másik nem dolgozik. 20-25 évesek. Anyámékkal élnek.
máj. 16. 14:43
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit a ,,dögöljön meg a szomszéd tehene is" esetét sejtem a sorok között. Nekik nem jött be az élet abban az értelemben, hogy állandóan a pénz miatt kellett aggódni, és most dúl bennük az irigység amiért te meg tudtad törni ezt a kört. Félreértés ne essék, nem nézem le azokat akik kétkezi munkából élnek vagy nem diplomásak, ezek sem rosszabb szakmák mint a többi. Inkább csak ezt a megkeseredett, 'ha nekem szar másoknak is legyen szar' mentalitást nem bírom.
máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
95%
6: ugyanmar! Talan a szuloknek nem irigykedni kene, hanem orulni, hogy a sajat gyerekuk tobbre vitte, mint ok. Nem igaz? ;-)
máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
15%

15!


Nyilván orulnie kellene. De itt egyértelmű, hogy a kérdező se szereti őket, röhögnek rajtuk a férjével, most a 13. kommentben azt is leirta, hogy van, hogy fél évig nem beszélnek. Konkrétan miért várja, hogy bármit is mondjanak? Mit számít olyan emberek szava bármiben is, akiket nem szeret, akik őt nem érdeklik, akiket ő nevetségesnek tart? Nem mindegy hogy mondanak e valamit?

máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
82%

16.: Te összekevered az okot az okozattal. De tudom, szerinted azért viselkednek a szülők, mert a hátuk mögött kineveti őket, és nyilván nem fordítva.


Amúgy meg ez olyan dolog, hogy van egy Ferrari-d, aztán valaki elkezd trabanttal arcolni, hogy az ő kocsija mennyivel jobb, mennyivel gyorsabb, mennyivel értékesebb, meg hogy az a tragancs semmivel sem rosszabb. Az ilyen hülyét te is kiröhögnéd, lenéznéd, vagy nem?

máj. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
16: mar nem azert, de mit kene szeretni ilyen lumpen figurakon? Csak azert, mert a szulei, az rettento osdi es karos felfogas, szerencsere mar idejetmult. Majd ha szulokent viselkedik valaki, akkor lesz szeretve! Hm? Addig meg ne csodalkozzon senki, ha ilyen, es hasonlo posztok szuletnek. Naponta. Tobb is. ;-)
máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
16%

17


Nem így van. Szimplán nem értem, hogy ha nem szeretsz valakit, márpedig ő nem szereti őket, miért várja, hoyg bármit is mondjanak. Ha én nem szeretek valakit, vagy kirohogom, marhára nem erdekel a véleménye semmiről.


18


Semmit nem kell szeretni rajtuk. Nem írtam olyat, hogy szeretni kellene őket. De ha nem szereti őket, mit érdekli hogy mondanak e valamit?

máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
77%
19.: Pont arról szóltak a válaszaid, hogy az a kétkezi munka, amit a szülei végeznek, az legalább ugyanolyan magas rendű, mint amit egy villamosmérnök csinál, és a kérdező szemére vetetted, hogy ő ugyan miért nézi le azt, akinek semmilyen végzettsége sincsen. Netalántán te is ilyen alak vagy?
máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!