Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Első ház vásárlásánál semmifél...

Első ház vásárlásánál semmiféle pozitív visszacsatolás a gyermeke részére?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam azon, hogy ez normális-e vagy sem…Tegnap kaptuk meg a kulcsokat a férjemmel a házunkhoz. Évekig spóroltunk, illetve hitellel és kemény munkával meg tudtuk venni életünk első házát. Az anyósomék másfél millióval beszálltak. Az én szüleim egy “ ügyes vagy lányom”-ot sem ejtettek ki a szájukon. Csak azt hallgatom, hogy majd jól elúszik a ház. Én diplomás vagyok akárcsak a férjem. Elég jól keresünk. Anyám háztartásbeli, apám segédmunkás. 60 évesek mindketten. Sokszor megjegyezték, hogy meg sem érdemeljük a fizetésünket mert nem két kezi munka az amit mi végzünk. Apám állítja ha ő lenne a férjem cégénél, akkor jobban el tudná látni a párom munkáját. ( villamosmérnök a kedvesem)… Csak hát ugye neki nincs végzettsége…😂😂 Sokszor csak nevetünk rajtuk, mert ezen mást nem lehet. Hát nem minta szülők de minek lehet nevezni az ilyen hozzáállást?

35/N


máj. 16. 10:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%

Irigyek, rosszindulatúak.

Amiket leírtál, azok alapján ne is várd, hogy változni fognak. Csak csalódni fogsz mindig.

máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
90%

Nem érdemes velük egyáltalán még beszélni sem, hiába a szüleid.

Előttetek pedig le a kalappal, hogy a mai világban így tudtok haladni, így ismeretlenül is gratulálok!

máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
29%
Akár le is ülhetsz velük őszintén megbeszélni, hogy milyen nevetséges a viselkedésük. Minden necces dolgukat kitárgyalhatod, hátha észbe kapnak.
máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Duke81 ***** válasza:
89%
Me haragudj de a szüleid rettentően buta emberek.
máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos rengeteg ilyen van, próbáld őket kerülni. Férjem is már kerüli a saját szüleit sajnos, oda jutottunk...Szüleimtől kaptunk egy nagyobb összeget a házunk hitelének kifizetéséhez + egy lakást, hogy adjuk ki. Anyósék egyből azon csámcsogtak, hogy szüleim biztosan készülnek válni, azért osztják szét a pénzt. Anyóstól megkérdeztük, hogy érdekli-e a lakás, megnézi-e? egyből rávágta, hogy nem! Megnézni sem akarja...

Sógoromnak a tesói ilyenek, vett egy kertes házat, testvére 5 év alatt nem ment el megnézni, csak fikázta messziről, hogy mekkora szar, átköltöztek sógoromék lakásba, most meg azt fikázzák, bár még ott sem voltak. Anyja bérelt lakásban lakik, mégis a fia saját tulajdonú lakását fikázza,hogy milyen.. Mindig mindenből az övék a jobb, jobban tudják, okosabbak.

máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
23%
Nem igazan értem mi a problémád. Nem szereted a szüleidet, lenézed es kineveted őket. Miert kellene hogy barmit is mondjanak?
máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%

Sajnálom, az ilyenekkel szerintem redukálni kell a kapcsolatot, különben te mész rá lelkileg.


A házhoz viszont gratulálok! :)

máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
84%
6.: A szüleik vergődnek, hogy ők mennyire okosak, csak hát gondolom még le sem tudtak érettségizni. Mit kéne mondania a kérdezőnek? "jajjj mi milyen hülyék vagyunk a diplomáinkkal, ti meg milyen okosan tudjátok lapátolni a tyúksz@rt a 8 osztályotokkal?"
máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
95%

Én egy szatyor ruhával jöttem el otthonról, 5Ft-al nem támogattak azóta sem.

Férjem ugyan ez.

Mi is spóroltunk nem keveset, plusz vettünk fel hitelt, így sikerült megvenni a házunkat.

Annyi volt részükről a reakció: ennél jobbra nem futotta?

Én elengedtem a fülem mellett. Én büszke vagyok rá, hogy ezt ketten teremtettük meg. Igaz, hogy kicsit foglalkozós, mert egy kádárkocka igazából, de a mienk. Úgy és akkor alakítjuk, ahogy akarjuk.


(anyám a mamáék házára építkezett, mamáék nem kis segítségével. Itt volt a gyerekkorom. Majd ezt nevelőapám eladatta vele, a pénzt elherdálták és leköltöztek nevelőapám szülői házába,a ami egy kádárkocka, csak szarabb állapotban mint a mienk :D )

máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%

Egyetem előtt én ezt hallgattam otthon apámtól, aki szakmunkás:

"minek mész egyetemre, úgy is szakmunkás leszel"

"minek mész egyetemre, úgy sem fejezed be"

Egyetem alatt

"minek tanulsz, úgy is a soron végzed"

"minek tanulsz, csak egyre hülyébb leszel"

Diploma után:

"te vagy az első diplomás a családban" /Anyám/ :))

"Tanultál volna valami értelmes szakmát, aztán már rég dolgoznál" /apám/


Gépészmérnök vagyok. Anyámmal jó a viszonyom, apámmal kb. 10 éve nem beszélek, mióta elváltak. Érettségi után önfenntartó voltam, csak otthon laktam. Szüleimnek innentől kezdve kb 0 ft-ba kerültem 6 évi képzésem alatt.

Apám testvérei azóta nem beszélnek velem, mióta megtudták építkezni kezdtem. 3 éve bent lakok a házamban, amit 0 szülői segítséggel értem el egyedül. Apám egyszer jött kunyerálni, mikor beköltöztem, de elzavartam, be se engedtem (ekkor már 7 éve nem beszéltünk).

A baráti köröm egy részével megszűntettem a kapcsolatot, mert az irigységük elnyomta a barátságot. Szóval az irigység, az önerőből elért céljaitok okaként nem egyedi eset, úgy érzem.

Majd mikor pár hónap múlva megérkezik az új kocsim, egy Golf 8 facelift, biztos kiver majd sokaknál 1-2 biztosítékot. :))

máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!