Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igazságtalanság,...

Szerintetek igazságtalanság, ha a szülők csak az egyik gyereknek vesznek lakást?

Figyelt kérdés
Ketten vannak testvérek, az egyik még tanul, a másik már évek óta dolgozik. A másik spórolt pénzéből (1/3 rész) + a szüleinek a segítségével (2/3 rész) vettek egy lakást, a tulajdonmegosztás ugyanilyen a hányadban történt. A másik testvért ebből a buliból persze ki lett hagyva, hiszen neki még nincs keresete, spórolt pénze. Szerintetek ez igazságos? Vagy inkább nem kellett volna lakást venni?

ápr. 17. 08:41
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
92%

Én igazságosnak tartom. A szülők nem az idősebbek vettek lakást hanem befektették a pénzüket egy lakást 2/3 részébe. Ez a 2/3 nem a nagyobb testvér tulajdona.


A kisebb gyerek ne hőbörögjön, mert a nagynak egy forintot sem adtak!

ápr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Grizesteszta ***** válasza:
74%

Kérdező, szerintem is igazságos, mert pont az történt, amit a 12 ír. És vélhetően -egyelőre csak feltételezés- majd a kicsinek is segítenek, kipótolják az ő pénzét is és az arányokhoz igazítják a tulajdonviszonyokat.


Egyébként én minden gyerekemnek vettem lakást, de nem egyszerre, hanem egymás után. És egyik gyerekem se hőbörgött, hogy miért az kap éppen, aki kapott, mert mindegyik értette a célt, a motivációt, a lépéseket, a praktikumot... És tudták, hogy majd szép sorban, akinek szüksége lesz rá, az kap. Így is történt. De aki verte volna a nyálát, az nem biztos, hogy kapott volna...

ápr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
0%
10+ A nővér: férj+ 3 gyermek, a húg: elvált+2 gyerek.
ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Grizesteszta ***** válasza:
81%

#9-10: Ha tényleg az írta ki, akit te feltételezel, akkor piszkosul alternatív valóságban él valamelyikőtök, vagy te vagy a kérdező. De valószínűbb, hogy nem az írta ki, akit te utálsz, ergo: két tök különálló sztori. Akkor meg jó lenne, ha nem szemetelnél ebbe a kérdésbe névtelenül, mert nehéz ám kiválogatni a te hozzászólásaidat a másik témából:)


Írd ki inkább külön kérdésbe a szíved bánatát és kérdezd meg a világtól: jogos, hogy gyűlölöm?

ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hogy kedves kérdező, hiába próbálod széttördelni a kérdések alá jövő válaszokat-ország-világ előtt van a valóság. Én szóltam.
ápr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
4%
15 Én nem gyűlölöm, mert már évtizedek óta nem ember. Én megvetem, mert már semmi benne ami ember lenne. Az "alternatív" valóságról annyit, hogy az írásomra tanuk vannak, meg férj, meg már felnőtt gyermekek, meg még egyéb személyek.Akik élnek, bár vannak közöttük olyanok akik már meghaltak.
ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
92%
17, kezelnek már?
ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
0%

8.

Szerintem ő a nővér.

ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
92%
Párom 10 évvel fiatalabb a 2 tesójánál. Mire ő nagykorú lett a 2 tesójának külön lakása volt. Apukájuk segitett benne. Mikor párom mondta, hogy szeretne lakást venni az apukája mondta, hogy van rá félretéve. Minden gyerek lett segitve amikor eljött az idő, hogy saját életet kezdjenek. Mit kell ezen túlgondolni? Egy tanulónak én se vennék. Minek még? Ez kb az irigység kategória.
ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
90%

Te ugye egész lakást 1/1 tulajdonba szeretted volna?

Én ezt nem látom igazságtalannak, persze lehet azért mert soha, semmit nem kaptam és 1/3-nak is örültem volna.

Az igazságtalanság akkor következne, ha a fiatalabb tesó kedvezőbb tulajdonrésszel kapna lakást, pedig ő is csak 1/3-ot tenne bele.

Én így látom. Azt gondolom az igazságtalanság kérdése a jövőben fog eldölni, annak függvényében, hogy a tesó mit tesz bele és mennyi tulajdonrészt kap.

ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!