Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyâm folyamatosan zsarol a...

Anyâm folyamatosan zsarol a lakâssal?

Figyelt kérdés
Nem szimpatikus neki a pârom,gyakorlatilag mintha nem is lètezne neki.Volt egy konfliktusuk,és azòta nem âllnak szòba egymâssal nem teheti be a lâbât anyâmèkhoz.Anyâm folyamatosan mondja,hogy nem segît lakâst venni addig ,amìg nem hagyom el a pârom.Nyilvân ezèrt èn nem fogok vele szakîtani.Ki akarnâm bèkìteni,dw mindemfèle gusztustalansâgot fröcsög a pâromra.

#beteg #Mèrgező szülő
febr. 12. 09:14
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:
Illetve anyâmnak nem tetszik,hogy ahol vagyunk a pârommal albèrletben, kb 80 szâzalêkban èn csinãlom a hâzimunkãt.Illetve nen tartja fêrfinak a pârom,hanem egy gyereknek,mert szerinte rendetlen,nem lett rendesen megnevelve,ès ên senki anyja ne legyek.
febr. 13. 09:25
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

"A zsarolással senki sem ért egyet, de a kérdező elvileg felnőtt, oldja meg akkor anyuci nélkül a pasijával a lakhatást.Így a továbbiakban nem lesz zsarolható."

Egyébként csinálhatsz akármit, az ilyen szülő akkor is zsarolni fog, legfeljebb változtat az eszközein. Nálunk is ez van, ha elfogadom a támogatást, én vagyok az önző disznó aki semmit nem nyújt viszonzásképp (viszonzásképp valamiféle jólnevelt kiskutya viselkedést várna, engedelmességet, felnézést, körberajongást), ha meg nem fogadom el a támogatást, akkor meg megy az érzelmi drámázás, hogy én teljesen le akarom vele építeni a viszonyt, azt szeretném, hogy ne is legyen anyám, stb.

febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
Dettò ugyanez.Hogy akkor nincs szüksègem anyâmra,ès elmar a pârom a csalâdom mellől.
febr. 13. 11:51
 44/57 anonim ***** válasza:
83%
41 na ebben speciel igaza van. Nem akarja hogy házicseléd legyél. Miért te csinálod 80%ban? Azért nem kell rögtön a kérdező anyját szidni..
febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:
Mert ő főz nagyrèszt.Èn meg nem vagyok rendetlen,megcsinãlom a dolgokat.
febr. 13. 11:58
 46/57 Metionin ***** válasza:
36%
45. Akkor nem 80%, mert a főzés is házimunka. Nálunk fordítva van, én többet főzök de párom többet takarít. De akárhogy is van, a lényeg, hogy nektek jó legyen.
febr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
14%
45 akkor most hozzatesz ő is a hazimunkahoz vagy nem? Fozes is idetartozik, bevasarlas stb
febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
76%

"na ebben speciel igaza van. Nem akarja hogy házicseléd legyél. Miért te csinálod 80%ban? Azért nem kell rögtön a kérdező anyját szidni.."

Lényegtelen, hogy a szülő, vagy te, vagy én, ki hogy gondolja helyesnek. Az, hogy a felnőtt gyereked hogyan intézi a párkapcsolati dolgait (beleértve a házimunka leosztását), az az ő magánügye. A párján kívül senki felé nem tartozik indoklással.

Az én anyám is nagyon nyomatta az ő vélt igazát - nálunk amúgy felesben van leosztva a házimunka, de ő minden jelet úgy értelmezett hogy én ki vagyok használva, és erről próbálta is telebeszélni a fejemet. Annyit ért el vele, hogy semmi itthoni dolgomat nem osztom meg vele.

febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
A takarìtàs nagy rèszèt ên csinâlom,vàsàrolni is szoktam ,főzni is azèrt,ha nincs ideje.Ő főzni szokott ,ês időnkènt porszìvozni.Illetve anyâmnak nem tetszik,hogy felezzük a kiadâsokat.Szerinte a fèrfinak több mindent kêne fizetnie,illetve neki kène segìteni bevàsârolni,nen hagyni,hogy egyedül cipekedjek.
febr. 13. 12:11
 50/57 anonim ***** válasza:
100%
Az "én csak jót akarod neked" is a zsarolás egyik formája. A szülő nem tud túllépni azon a felálláson, hogy ő a gyereke igényeit jól ismerő és kézben tartó bölcs nagyfőnök, akinek az irányítása nélkül a gyereke elveszne.
febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!