Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyâm folyamatosan zsarol a...

Anyâm folyamatosan zsarol a lakâssal?

Figyelt kérdés
Nem szimpatikus neki a pârom,gyakorlatilag mintha nem is lètezne neki.Volt egy konfliktusuk,és azòta nem âllnak szòba egymâssal nem teheti be a lâbât anyâmèkhoz.Anyâm folyamatosan mondja,hogy nem segît lakâst venni addig ,amìg nem hagyom el a pârom.Nyilvân ezèrt èn nem fogok vele szakîtani.Ki akarnâm bèkìteni,dw mindemfèle gusztustalansâgot fröcsög a pâromra.

#beteg #Mèrgező szülő
febr. 12. 09:14
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
82%

"tudja,hogy bârmilyen ocsmànysâgot ìr a pâromra,akkoris ìrok mindennap neki"


ÉS MIÉRT??? HA lenne kis eszed, nem írnál neki, nemhogy minden nap, de egyáltalán soha!

febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
36%

20!


Nem tudom mi a jó eget akar jelenteni a "fogalmatlan vagy". Az biztos, hogy nekem megy az értő olvasas, neked nem. Segítek, jo?

"Amúgy meg bizony, van olyan, hogy a szülő mindent megad, a gyerek meg xarik rá." Annyit jelent, hogy vannak olyan szülők, akik bizony jó szülők, érzelmileg és anyagilag is mindent megadtak a gyereknek, nem a külvilág felé, hanem a gyerek felé voltak bizony minta szülők.


Amúgy te nem magyar anyanyelvu vagy? Fogalmatlan, kigáncsol, elnyugodtak, felhantorgatás....

febr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelmű hogy manipulálni akar és rád erőltetni a szülői hatalmát ha ennyire nyíltan kijelenti, addig nem segít a lakásprojektben amíg nem szakítasz a sráccal. Most ha félretesszük vajon erre megvan e az oka a személyes véleményem hogy akármiért is nem szimpatikus neki, a lányom egy felnőtt nő akit tisztelnem kell és a lakhatását nem a párkapcsolati döntéseivel azonosítom! Féltjük a gyerekeinket igen de hagynunk kell őket döntéseket hozni és hibázni is néha. Ha hagyni fogod hogy mindig rád telepedjen és nem szabsz gátat az erőszakoskodásának, legyen az csak egy véleménynyilvánítás, az az életedre rendesen rá fogja tenni a bélyeget nemcsak a párkapcsolataidban de ha szeretnél gyereket akkor később a gyermeknevelésedben is ki tud majd bukni. Az én családomban van nem egy energiavámpír akik kimondottan értenek ahhoz hogyan bizonytalanítsanak el másokat, meg kell próbálni őket kiiktatni amíg nem késő..
febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
76%

Hagyjuk ezt a mai világban nem lehet lakást venni szöveget.

Mindenki így érezte mindig is. Én is. Belevágtam, aztán összejött.

Szerintem gusztustalan, hogy sokan a szüleiktől várnak mindent, sőt, van, akik konkrétan várják, hogy örököljenek.

febr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
84%

Akkor veszel magadnak anyád nélkül. Felnőtt vagy, nem gyerek már. Vagy nem lesz lakásod.

Őket meg nem erőltetheted egymásra, ha ennyire nem jönnek ki.

febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk épp csak a konfliktust nem írod ide.


Nemrég volt egy kérdés, ott a terhes nőt a párja elkezdte szidni, majd az anyukával is üvöltött, mire apuka kidobta a francba.


Na, ha az én gyerekem párja is ilyen balhét csapna, fixen nem léphetné át a házam küszöbét.

febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

Sząrd le a lakást, na még mit nem enged meg anyád veled szemben? Még ő is rendezné be? Tutira a saját nevére iratná és ott ugráltatna téged, és még meg is mondaná, hogy ha nem tetszik elmehetsz. Kell ez neked? Inkább menjetek Németo. vagy Ausztriába 2-3 évre, hidd el, az ottani fizetésből, ha ügyesek vagytok össze tudtok sprórolni egy lakásravalót,, vagy legalábbis egy indulótőkét. Tök lényegtelen mi volt a konfliktus, a kérdező nyilván a párjának ad igazat.

Én csak azt nem értem, hogy miért vagyég kontaktban anyáddal? Egyértelműen mérgezi az életed

febr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
26%

22 Van egy rossz hírem. neked nem csak az értő elvasás, hanem az információk elemzése, és a logikus gondolkodás sem megy.


Ezt írtam:

"Ne mosdassuk már az alkalmatlan szülőket. A szülő-gyerek kapcsolat 80%-90%-ban a nevelésen és a bizalmon múlik."


Ami nem zárja ki ezt:

"Amúgy meg bizony, van olyan, hogy a szülő mindent megad, a gyerek meg xarik rá."


Igen, erre adtam 10-20%-ot tapasztalatból. Az hogy te csak két színben látsz, nem az én hibám.


Ebből adódik az is, hogy amilyen kifejezést még nem hallottál, az nincs is számodra.


Elnyugszik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Dícséretes, hogy Jókainál jobban tudsz magyarul. 🤡


Kigáncsol (még ha nem is honosodott meg, használják):

[link]


Felhán(y)torgat (elgépelés is lehetne, de az öregek így használták bizonyos tájszólásban):

[link]


Fogalmatlan (nem szép kifejezés, erőltetett, de ha nem buborékban élsz, és olvasod a gyakorit, rendszeresen használják, itt tanultam el):

[link]


Akár külföldi mintára mondhatnám (mert a szógyártás máshol is megy ám), hogy az előző kommentárod tökéletesen értelemmentes. Bár nincs ilyen szó, de mindenki tudja mire gondolok.


"Amúgy te nem magyar anyanyelvu vagy?"

Nem tudom, mi az az anyanyelvu. Ez valami idegenszó? És a "jo" meg a "xarik"?

Ez valami újmagyar?


"Minta szülő"


Az ki? Aki mintát szül? Döntsd el, hogy "mint a szülő"-t, vagy "mintaszülőt" akartál volna írni? A szövegkörnyezetből az utóbbi a logikus. Az ilyen szószétszedések meg nem a legmagasabban iskolázott rétegnek a szokása.


Ilyen, amikor a buta okoskodik, de iskolában csak osztályfőnökire meg énekre járt be.

febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
72%
Igen, így van.
febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 Metionin ***** válasza:
100%
Akkor ne vegyen lakást, csá. A te sztoridtól függetlenül is sok ilyet látok, hogy vettek a szülők lakást vagy segítettek benne és aztán hánytorgatják, jogot formálnak rá, hogy cserébe mindenbe beleszóljanak, hát én amondó vagyok, hogy az ilyen szülő dugja a seggébe a lakását.
febr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!