Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen miért tagadták ki...

Régen miért tagadták ki szinte mindenért a gyereket?

Figyelt kérdés
Más felekezetbe házasodott, disszidált, egyetemre ment/nem ment egyetemre, kiszállt a családi vállalkozásból.
jan. 17. 08:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
35%

Ezt nagyon jól elmondta huszas. Az a szomorú, hogy ez azért az elszigetelt családoknál és közösségeknél volt elterjedt, mégis manapság a városban is vannak akik elszigetelődnek. De a primitivitás is sterepet játszhat, higy valakaki a másik ellen beszél, mert azt hiszi haszna lesz belőle, például egy testvér, aztán néz bután hogy hoppon maradt.

Például volt egy falu, ahol egy orvos asszony vidéken azt javasolta a nőknek hogy öljék meg a férjeiket, és adott nekik mérget, mert akkor jobb lesz nekik, aztán ezt néhányan meg is csinálták, aztán gondolhatjátok milyen emberi viszonyok maradhattak ott. Sza ez is, hogy: Na ezért én kitagadlak a kutyaúristenit, ez is csak arra jó hogy ártsál a másiknak és aki nem alkoholista és leépült szellemileg vagyis egy átlag normál ember ilyet nem mond. Ezt azért mondja, mert szeretne kérni valamit, de nem tudja, nem meri megfogalmazni szerintem. És akkor dühében hárítja a feladatot és a felelősséget. Persze ha vki pl tolvajjá vált, erőszaktevő azért az érthető ha kitagadják. Vallási okokból például nem tudom, azért a paraszti társadalom nem volt feltétlen műveletlen, de lecsúszottabb rétegek akkor régen is voltak, meg értelmiségiek. Ráadásul ma amikor kevesebb helye van, és szerintem a városban magyarnak lenni valahogyan, maradnak a jó magyar filmek, amiben menőnek hangzik, hogy akkor kitagadom, majd megtanulja, mintha ilyen vagányok és erősek lennénk. Ez egy elfojtott agresszió, azzal szemben aki közel áll hozzád és szeretned kéne, persze a gyerek ragaszkodna a szülőhöz, de nincs jobb dolga mint hogy a gyerekével keménykedjen...

jan. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
35%
Visszatérve a parancsolási vágy normális, csak nem megfelelően használják nem a megfelelő helyen. Végülis van ez a mondás is, hogy:Parancsoljon! Parancsot teljesít. Parancsára. Vagy egy kutyára is rá kell parancsolni, ha rád ugrál, nem ül le és nem ért a szóból, akkor rá kell parancsolni. :)
jan. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Régen a családok hierarchiára épültek. Nem volt egyenjogúság nő és férfi között, a gyerek felnőttként is alárendelt maradt (pl. megparancsolta a szülő. kivel házasodjon). A családok kevésbé érzelmi, inkább gazdasági érdekek mentén jöttek létre. Mint előbb valaki mondta, kis közösségekben sokszor a megélhetés is a közösség véleményétől függött, ezért inkább elhatárolódtak attól a családtagtól, aki vétett a morális törvények ellen.

Szomorú, hogy ma is vannak hasonló családok. Szerintem egyrészt az ultrakonzervatív családokban lehet ennek divatja, másrészt a szimplán zsarnok emberek, ha a gyerek nem úgy táncol, ahogy ők fütyülnek, bosszúból kitagadják. Szerencsére van egy köteles rész, a magyar jog védi az alanyokat az ilyen szülőktől. Csak részben tagadható ki a gyerek. Teljes kitagadásra csak akkor van lehetőség, ha valaki bizonyíthatóan érdemtelenné vált, pl. súlyos köztörvényes okból ült börtönben (pl. gyilkosság).

febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!