Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok kezdeni a túl sokat...

Mit tudok kezdeni a túl sokat posztoló anyámmal?

Figyelt kérdés

Anyám mindent kiposztol Facebookra, már sok éve ezt csinálja.

Mindent meg akar örökíteni ami nem baj amíg magának csinálja emlékként de nem bírja ki posztolás nélkül, csak akkor történt meg ha megossza Facebookon.

Olyan képeket rak ki rólam és a bátyámról amikről nem is tudunk mert "sunyiban" fotózta és tök előnytelenek pl karácsonyi vacsora vagy punnyadok a kanapén és meg se kérdezi, hogy kirakhatja, pedig többször is szólva lett régen.

Azért kínos mert több ismerős is láthatja.

Nekem teljesen privát a profilom, ritkán posztolok a saját oldalamra.


2023. dec. 29. 01:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%

10, Ez nagyon szomorú. De ha a Facebook nem tesz semmit, még mindig be lehet perelni személyiségi jogok megsértése miatt. Tudom, az ember nem szívesen tesz ilyent családon belül, de legalább egy fenyegetést megér, ezt a kérdezőnek is tanácsolom. Nem privátban kell fenyegeti, hanem ügyvéddel íratni egy felszólítást, hogyha nem szedi le a képeket, illetve írásos engedély nélkül újakat rak ki, akkor további jogi lépéseket teszel.

A kérdező részére további lehetőség a kapcsolat megszakítása mindaddig, amíg le nem kerülnek a képek, és nem ígéri meg az anya, hogy többet nem rak ki.

2023. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

10 vagyok.

A fenyegetésen mi túl vagyunk. Ügyvéd egy ilyen levelet 30ezer ft-ért írt volna meg. Ha bíróságra megyek, hozzájön a perköltség.

Mi kb 2.5 éve megszakítottunk minden kapcsolatot vele. A régi képek viszont azóta is fenn vannak.

2023. dec. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%
10#,12#, Én rászántam volna a 30.000 Ft-ot, ez valószínűleg méghozzá volna az eredményt. A perbe is bele mentem volna, a perköltséget végül a vesztes fizeti. Mondjuk azt megértem, hogy a párod miatt nem akartál perelni, de a levelet elküldhettétek volna. Az viszont szomorú, hogy a kapcsolat megszakítása sem hatott rá.
2023. dec. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Semmire nem mentünk volna vele.

Nem a férjem miatt nem lett feljelentve, hanem az anyagiak miatt. Akkor úgy álltunk, hogy nem fért bele, azóta meg nem foglalkozunk ezzel a témával.


A kapcsolat azért szakadt meg, mert férjem nevére felhalmozott 400 ezer tartozást, amit férjemtől behajtottak. Hívtuk anyóst, hogy fizesse ki, hisz az ő sara. Annyi volt a válasza, hogy férjem jól keres, oldja meg...

Ott bíróságra mentünk vele. Még a mai napig is van tartozása felénk belőle.

2023. dec. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Nekem be van állítva hogy senki nem tud megjelölni a képeken (vagyis engedélyeznem kell, hogy látszódjon a megjelölés). Ez segít abban, hogy legalább az idővonalamon ne jelenjen meg semmi. Persze ettől függetlenül a képeket kirakhatja rólad, vagy leülsz és elbeszélgetsz vele, vagy jelented Facebooknak. Szerencsére nekem egyik családtagom se ennyire függő, de van ismerősöm Facebookon aki napi szinten posztol a gyerekéről, amit elég undorítónak tartok alapból. Nem vészmadár akarok lenni meg eskü nem is vagyok paranoiás, de kifejezetten veszélyes, ha mindent megosztasz magadról a közösségi médiában hogy mindenki lássa. Lehet hogy egy rosszakaró látja hogy épp nyaralsz és betör hozzád, vagy megtudja merre jársz haza és betalál az utcán stb. Vannak ilyen elborult emberek... Szerintem alap beállításnak kéne lennie, hogy csak az ismerősök lássák a profilodat, és nem kell minden mozzanatról posztolni. Ha valakinek ennyire közlés kényszere van, az vezessen naplót, ne ország-világ előtt mutogassa az életét. Ha meg mégis ezt akarja, akkor legalább legyen tekintettel a normális emberekre, akiknek nem a közösségi média körül forog az életük.


Na de kicsit eltértem a témától. A lényeg hogy mindenképp intézkedj az ügyben és iktasd be a beszélgetést anyáddal és magyarázd el neki hogy ez nem normális amit csinál.

2023. dec. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%

Hány éves vagy? Úgy sejtem még kiskorú. Nekem 13 éves a lányom és 16 a fiam. Valószínűleg anyukád korosztálya vagyok. Én is szoktam posztolgatni de a gyerekeimről csak az engedélyükkel. Kicsi koruktól kezdve mindig megbeszéljük közösen, mit rakhatok ki. Van amit engednek van amit nem. Mostanában már leginkább nem, de tiszteletben tartom és vissza is fogom magam.

Szerintem beszélgess el anyukáddal. Magyarázd el neki, milyen érzés ez neked. Tudod a mi korosztályunk nehezen érti meg, mert a mi gyerekkorunkban nem volt Facebook így sok felnőtt most naiv gyerekként viselkedve posztolgat mindent sajnos.

Beszélgess vele úgy, mintha egy gyerek lenne, akivel meg kell értetni, hogy tiszteletben kell tartania mások személyiségi jogait, a gyerekeiét meg főleg!

Jelezd neki, ha szép szóval nem megy, akkor letiltod mindenhonnan! Ezt a szülők nem szokták szeretni...

És jogod van megkérni, szedje le a képeket, de csak akkor jelentsd ha a szép szó beszélgetés nem használt.

2023. dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
#10 ha a pucér képekért feljelented, ahhoz nem kell ügyvéd, bilincsben viszik el. Mondhat a facebook bármit, a rendőrségnek kissé sarkosabb ezekről a véleménye.
2023. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen mindegy, jelented-e, nem fogják leszedni.


Kiköveted, és ennyi. Hiába mondanád neki ne posztolgasson, szrik bele, tipikus no-lifer, aki ott éli ki az unalmas "életét".

2023. dec. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
20%

16-os, szóval a te korosztályod idióta... lényegében ezt mondod :D De legalább bevallod, hogy boomerek vagytok, akik nem is AKARNAK tanulni az online tér használatát illetően.


Na, EZ viszont szomorú.

2023. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
12%

Az, hogy mi van a facebookon, az csak azoknak számít, akik folyton a facebookon lógnak.

Nekem pl. fogalmam sincs hogy milyen fotó ven rólad, még akkor sem érdekelne, ha tudnám a neved.

2023. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!