Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl lehet lendülni valaha...

Túl lehet lendülni valaha azon hogy anyám gyűlölt és soha nem akart engem?

Figyelt kérdés
Most 25 éves vagyok de még mindig vannak napok hogy élénken bevillannak anyám szavai és tettei. Első számú fegyelmezés nála a verés volt. És nem arról van szó hogy néha rácsapott a fenekemre vagy adott pár pofont. Hajamnál fogva leráncigált a földre és úgy rugdosott a földön. Ez volt az alap. Ehhez társult a fakanál is ha olyan passzban volt épp. Volt hogy bezárt az ágyneműtartóba és ráült hogy ne tudjak kimenni. Próbáltam felnőttektől segítséget kérni a környezetemben de senki nem hitt nekem. Anyám mások előtt teljesen máshogy viselkedett. Nagyon kedves volt. Kétszínű. Apám nem vert meg de sohasem szólt rá anyámra. Hagyta hogy azokat tegye velem. Kihangsúlyozta hogy bánta hogy a vilàgra hozott jobb lenne ha nem lenne gyereke mert velem csak a baj van. Nem akart engem ezt is többször a fejemhez vágta. 18 èvesen elköltöztem otthonról, 3 évig anyámmal és apámmal nem tartottam a kapcsolatot. Nem voltam hajlandó. De időnként felbukkan és engem állít be butának hogy nem jól emlékszem mert nem úgy volt aztán meg már bevallja de azzal védekezik hogy szeretetből tette hogy jó ember legyek. Undorodok tőle. Az zaklatott fel újra ennyire hogy múlt hétvégén mondtam neki hogy undorodok tőle amiket tett és hogy ne keressen többet mert egy kétszínű hazug dög és legnagyobb meglepetésemre elkapta a hajam gondolom újra meg akart verni és én felpofoztam és ellöktem. Elborult az agyam. Ruhájánál fogva kirángattam a kapuba és becsuktam utána. Soha nem kért bocsánatot a tettei miatt. Úgy érzem lelki roncs vagyok. Azóta egyébként férjhez mentem, ő sem tartja vele a kapcsolatot. A férjem ritkán kiabál velem mert alapból ritkán veszekszünk. De soha nem mond rám csúnya szavakat. De ha picit is megemeli a hangját összerezzenek és azt érzem mint gyerekként amikor anyám kiabált velem. Félek. Van esély hogy túllendülök ezeken? Valaki volt már benne ilyen helyzetben?
2023. nov. 20. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképpen keress fel egy pszichológust.
2023. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Túl lehet lendülni, ha akarsz.

Kell legyen benned élni akarás. Itt vagy, megszülettél, mindegy hogy az analfabéta szadista anyád mit miert döntött. Lényeg hogy itt vagy es meg tudod tapasztalni a világot.

Becsüld te magad ! Az életedet, az idődet.

Itt csak az élni akarás segít az életösztön.

Anyád egy emberi lénynek nem nevezhető állat. Belátni nem fogja a tévedéseit. Bocsánatot nem fog kérni.

Ahányszor előadod neki a sérelmeid es ő nem ismeri el őket es nem validálja es hulyet csinal belőled, annál jobban csúszol még mélyebbre a fájdalomba es megalaztatásba

2023. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha akarsz igen.
2023. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Szakember segítsége nem volna rossz.
2023. nov. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Pszichológussal igen, de 100% NEM.


Hiába akarod, ez már halálodig benned marad, mert olyan mélyre vésődött sebek.

Velem is sokat kiabáltak gyerekkoromban, kamaszként - meg míg otthon éltem.

12 éve elköltöztem, éveken át jártam pszichológushoz, de ha a barátom kicsit is felemeli a hangját, rögtön félek. TUDOM, hogy sohasem üvöltene velem - megütni meg főleg nem -, mégis.


Ez van, akad olyan lelki sérülés, ami örökre szól, bármennyire támogató is az új környezet, nem mindent lehet kiirtani.

2023. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ők ketten nagyon fejletlen emberek és mellé nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon betegek.

Normális, hogy sose fogja belátni sem, nem hogy bocsánatot kérni. Élete végéig hazudni fog magának mind a kettő selejt.


A nagyját meg tudod oldani aránylag könnyen, de hogy nagyon mélyre hatóan kidolgozd ezt magadból, az hatalmas munka. Azt is el lehet érni, hogy ne legyen félelem, amikor a szerelmed hangos.


Nagyon sajnálom.

2023. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lezárni úgy nem fogod tudni, hogy tőle varod a bocsánatot, mert csak ártasz magadnak. A legjobb lezárás az hogy eszedbe jut miket csinált. Es nem várod hogy ő ezt neked belássa. Nagyon nehez tudom, mikor anyádról van szó es nem egy idegenről, de ez van
2023. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a sebek sosem gyógyulnak be,maximum halványodnak,vagy meg tanulod

kezelni magadban.. :-(

Ennél szörnyűbb nincs,mint amikor azok bántanak akiknek a legjobban

kellene szeretnie és törődnie veled..

Egész életen végig kíséri az embert,és mikor látod hogy másoknak

normális szülő jutott,minden ilyen egy késszúrás a szíved közepébe..

Nekem is ez volt,az az egy szerencsém lett,hogy korán megismertem

a férjem,és onnatól volt valaki akire számíthattam minden téren.

De ettől még önbizalomhiányos,kapcsolatfüggő,konfliktuskerülő,

és még sorolhatnám miket hurcolok magammal emiatt...

Még az anyává válást is befolyásolja,mostanára tanultam meg szeretni

a gyerekeimet,úgy szívből..Szerettem volna őket az első pillanattól fogva,de szerintem a lelki traumák miatt ez is félrement valahogy eleinte..

2023. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!