Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám durván megsértődött rám....

Apám durván megsértődött rám. Jogosan?

Figyelt kérdés

Holnapra megbeszéltem Budapesten 4 órakor egy találkozót egy lengyel haverommal, egy nyilvánosan meleg sráccal, aki ma érkezett meg és szeretnénk összefutni. Apám ezt elutasítja teljes erővel, mert nyíltan meleggyűlölő. Amikor megtudta, hogy jövök fel Pestre (Ő is Pesti, én meg 100KM-re élek vidéken) akkor kitalálta, hogy "előtte" össze kéne ülni délelőtt egy plázában online munkakeresésre (kereken 1 éve nincs munkám és szenvedek a munkakereséssel, ezt ő megunta és saját kezébe vette a dolgot, erőltet coaching kurzusokra és webináriumokra, meg csesztet folyamatosan, hogy akkor együtt jelentkezünk meg cheklista alapján dolgozzunk a dolgon és hasonló).

Na most én ezt nem szeretném, mert 2 hónapja ugyanezt eljátszotta, csak akkor pakolással. Akkor vasárnap 4-re megbeszéltem egy Pesti haveri társasággal, hogy beülünk egy társasjátékra egy játékbárba. Apám kitalálta, hogy előtte kéne neki segíteni akkor pakolni, ha már úgy is Pestre jövök. Megbeszéltük, hogy reggel 9-kor találkozunk és lesz bőven időnk. Na sajnos ez nem így volt, mert apámnak megszokása, hogy késik és 9 helyett már 11-kor találkoztunk. Aztán kiderült, hogy nem vett dobozokat előző nap, tehát akkor irány a MÖMAX. Ott is eltöltöttünk másfél órát, mert nem tudta eldönteni milyet kell venni és amikor kiválasztotta a 10 darabot ami kell neki, egyesével vette meg mert így volt minden termékre 20% leárazás, amivel húzta az időt. Így lényegében 1-kor kezdtünk neki a pakolásnak, ami aztán 5-ig elhúzódott és a haverjaim nagyon durván mérgesek voltak rám, hogy 1 órát késtem. Főleg azért, mert olyan haverok, akiknek szűk idejük volt csak, mert kisgyerekük van és a nagyszülőknél volt, ahol csak pár órát tudtak rá vigyázni.

Apám nem tiszteli az időmet és nem szeretném, hogy ez megint megismétlődjön és hogy nekem kelljen magyaráznom, hogy apám miért zár be a bérgarázsba 24 évesen és miért volt kötelező pakolni olyan dolgot nekem, aminek semmi értelme nem volt sajnos. (Mert végül kiderült, hogy értelmetlenül pakoltunk)

Amikor mondtam apámnak, hogy kösz de nem találkozunk holnap, akkor teljesen berágott rám és megsértődött, hogy hálátlan vagyok és nem törődöm semmivel, csak a szórakozással meg a meleg "hülyékkel". Azóta nem tudok megszólalni és a telefont sem veszi fel.



2023. szept. 30. 16:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
60%
19-es, az apjának joga lenne kidobni... én már rég kiraktam volna, ha egyéve csak vakarja, aztán mellette még beszólogat. ;)
2023. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
41%
#19 hát pedig, aki eltartatja a seggét, ott a főnök az aki eltartja, aki fizeti. Ahogy egy munkahelyen is a főnök diktál, akitől a fizetést kapod. Ott se pofázol bele.
2023. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%
Úgy látom, jópár ember leragadt a középkorban!
2023. okt. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
95%
Azért sem jogos, mert egy dolog, hogy eltart, de ha van egy előre betervezett programod, akkor arra neki is tekintettel kell lennie. Az megint más lenne, ha amúgy nem segítenél neki, de jelen esetben nem erről van szó.
2023. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

23as például azok, akik szerint a szülőnek kötelessége eltartani a semmittevő gyerekét, és könyörögnie kell hogy segítsen neki?


Apád helyében ultimátumot adnék. Van két hónapod munkát találni, vagy elzárom a pénzcsapot. Hidd el, egyből találnál...Persze ehhez anyád is kell, mert gondolom neki se jó hogy eltart a semmiért

2023. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
95%

25-ös: láthatólag nem tudsz szöveget értelmezni!

Nem arról van szó, hogy "a szülőnek kötelessége eltartani a semmittevő gyerekét", hanem arról, hogy a gyereknek van egy lebeszélt programja, ezért az apától nem jogos, hogy direkt akkorra akar szervezni valamit - csak azért, hogy a gyereket akadályozza!

Ha fordítva lenne - az apa ELÖBB szól, akkor jogos, ha nem tetszik neki, hogy a gyerek mást akarna, de így nem!

2023. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!