Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mièrt lepődnek meg a barátaim,...

Mièrt lepődnek meg a barátaim, hogy segítem èdesanyámat?

Figyelt kérdés
Èdesanyám egyedül nevel, engem, öcsèm, ès kishugomat. Èn abba nőttem fel, hogy segíteni kell. Amikor kicsi voltam akkor mosogattam, kutyátsètáltattam, ettem. Mikor nagyobb lettem akkor fát vágni, kertet ásni, metszeni. Ma már dolgozó ember vagyok, jól keresek, ès továbbra is segítem anyámat. (otthon èlek) ès èn kifizetem a hitelet ami van, meg a számlát, max ha olyan van akkor testvèremnek ruha vagy az apró kiadások. Anyum számlát fizet, főz mos takarít. Testvèreim nem szenvednek hiányt. Ezt elmondtam barátaimnak, ès teljesen meglepődtek... Ez azèrt van mert nem termêszetes, vagy nem ebben nőtek fel?
2023. szept. 27. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Mert ma az a menő, hogy magasról kell tenni szülőre, testvérre, rokonra, mindenkire. Engem is a béka segge alá szoktak itt pontozni, ha elmondom, hogy az anyósom velünk él, mert ápolásra szorul.
2023. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Talán arra gondolnak, feláldozod a saját életed, hogy te légy a családfő a testvéreidnek. Meg nem fogsz tudni így könnyen ismerkedni, mert neked már ott egy család, akikről gondoskodsz.


Egyébként azzal nincs baj, hogy segítesz. Csak talán a mértékét sokallják. Sok egyedülálló anya nevelt fel gyereket/gyerekeket, de általában szeretnék, ha a gyerekük munkába állva a saját életét építse.

Lehet, te leszel a testvérek közül az, aki beáldozza magát, a többiek pedig ezt természetesnek veszik, és ők majd dobbantanak.

2023. szept. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Konkréten te tartasz el 3 embert + magadat. Gondolom a barátaid is úgy gondolják hogy a saját életedre kéne gyűjteni.

Nem azt mondom hogy ne adj semmit de hogy a gyerekem fizesse az én hitelem.. Főleg hogy nem arról van szó hogy éhen halnának nélküled, hisz míg nem dolgoztál is eltartott titeket és most meg már -1 gyerek van olyan értelemben hogy már meg tudod venni magadnak a mindennapi dolgaidat.

Inkább beszéljétek meg hogy havonta leadsz egy fix összeget (nem, nem annyit amiből az egész család megél).

2023. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy a 3-as írja. Nem azzal van a baj, hogy segítesz, hanem a mértékkel. Ha te tartod el félig anyád meg a testvéreid, neked miből lesz saját otthonod és családod?
2023. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Mert náluk nem ez a termsézetes.
2023. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezt èn ajánlottam fel neki. Tehát semmi kènyszer nincs benne. Ez kb a fizetèsem 1/3. Ha elmennèk albèrletbe, ugyanezt fizetnèm ki, sőt többet, mert kaja, vegyszerek stb, ès ezt a pènzt egy idegennek adnám. Így èdesanyámnak adom.Nem szeretnèm, hogy a testvèreim bármit nèlkülözzenek. Anyum nem iszik, nem dohányzik, ès mi vagyunk a mindenei. Rengeteget megtett èrtünk... Szerintem megèrdemli ezt, ès mèg többet is... (Annyi, amit nem írtam le èdesapám meghalt, ès ő ezèrt nem tud segíteni.)
2023. szept. 27. 15:19
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Lehet. Én abban nőttem fel, hogy a szülő tartja el a gyereket. De már elnőttem, és megismertem más embereket, nem lep meg, ha valaki másként él.
2023. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Anyámnak én is szoktam pénzt adni, volt, hogy vásároltunk is neki, nem gond, bmire megkér, csak hát 100 km - re lakik.

Szerintem segíts, ha van pénzed és ezt akarod. Te pénzed, arra költöd, amire akarod, normális ember a szeretteire és magára költ. Azért tegyél is félre későbbre.

2023. szept. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Akkor anyukád kap özvegyi nyugdíjat is (ha még két tesód tanul), és árvaellátást is a két gyerekre. Tudom, mert van ilyen a rokonságomban, ez két gyerekre kitett egy fizetést.
2023. szept. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg nagyszerű ember vagy és pont. Kinek mi közel ehhez amúgy. Én 18 évesen költöztem el otthonról. Meg se merem mondani hogy most hány éves vagyok. De a mai napig mindenben segítem az édesanyámat. Anyagilag, érzelmileg, mindenhogy. Így nem érzi azt, hogy egyedül hagytuk.


(apám 30 éve meghalt).

2023. szept. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!