Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgoztátok fel a szerett...

Hogy dolgoztátok fel a szerettetek halálát? Sírás elkerülése?

Figyelt kérdés

Valószínűleg megfog halni. Tudom hogy neki jobb lesz, mert rossz körülmények között élt, teli stresszel, mindennapos veszekedésekkel, mindennapi fájdalommal. Viszont tudom hogy ő mindig élni akart, rettenet nagy volt az életereje, több nagy műtét is volt ahol kevés esélye volt mégis túlélte.

Megszakad a szívem hogy tehetetlen voltam és nem tudtam neki segíteni hogy nyugalomban éljen. Egész életében rengeteget tett, nem ezt érdemelte volna egyébként sem.

Nekem itt van a családom, nem roppanhatok össze. Van egy fél éves babám is neki van rám szüksége.

Eddig is mondtam neki hogy majd kijön és láthatja meg majd megfogja, milyen jó lesz. / Már egy jó ideje kórházban van.

Most intenzíven van, gépek tartják életben. Beakarok hozzá menni, de nem tudom jó ötlet e. Egyszerűen nem fogom tudni nem elsírni magam, de nem akarom hogy úgy lásson. / X ideje volt egy nagy balesetem, agyrázkódásom volt, na azóta elég könnyen elsírom magam...


2023. aug. 11. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Menj be hozzá, és sírj hogyha kell. Ezek most nehéz idők, ne várj el magadtól lehetetlent. Légy mellette, amíg tudsz. Kitartást kívánok.
2023. aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem jó, ha próbálod elnyomni. Nekem pont az segített feldolgozni, hogy nem tettem és a halála után kisírtam magam, megengedtem magamnak, hogy szomorú legyek. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy teljesen összezuhantam és nem csináltam semmit, mert én sem tehettem meg, de jobb, ha nem nyomod el az érzéseket. Amúgy miért lenne baj, ha látna sírni? Nem hinném, hogy zavarná, legalább érezné, hogy hiányozni fog valakinek.
2023. aug. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nincs a sírással semmi baj, ha sírnod kell, akkor sírjál. Utána megkönnyebbülsz hidd el. ;)
2023. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogy ne érezze hogy nagy a baj, hanem legyen reménye. Ezzel csak az a baj hogy szinte 100% hogy sírás lesz a vége. Már a gondolattól is sirnom kell. Ő a második akit így kell látnom és a gyomrom szorul össze tőle.
2023. aug. 11. 20:12
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Intenzív osztályon gépek között valószínűleg már nincs magánál. De ha magánál van, akkor is tudja, hogy menthetetlen. Így legalább van mód elbúcsúzni.
2023. aug. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj be hozzá.
2023. aug. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem itt van a családom, nem roppanhatok össze. - igen, ez nálunk is megvolt - csak ott a család várta el, hogy erős maradjak.

20 év alatt nem gyászoltam el rendesen anyámat, mert mindenki más bajával kellett foglalkoznom.


Te ne ess ebbe a hibába, ha sírnod kell, sírj, akár a gyereked előtt is, ha akkor kell. Neki sem árt, ha megtanulja, anya sem sziklaerős, neki is vannak érzelmei.

2023. aug. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ohh már kaptam egypár mondatot itthon ami még megfordította bennem a kést.


Embertelen állapotban van. Fájt így látni. Nagyjából tartottam magam, bár nem sokat látott mert néha -néha tudta kinyitni a szemét. Remegett az egész teste, mindenhol csövek, elkönnyezte magát. Olyan rossz hogy nm tudok neki segíteni...

2023. aug. 12. 13:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azzal tudsz neki segíteni, hogy ott vagy vele, megsimogatod, esetleg fogod a kezét. Milyen szerettedről van szó?

Ki mondott neked otthon késforgató mondatokat? Felül kéne vizsgálni az ilyen ártó kapcsolatokat!

2023. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Anyukámról. Nagyon közel álltunk/állunk egymáshoz.

Elég messze élek, nem tudok minden nap elmenni hozzá, másfél hetente tudjuk megoldani.

Azóta sajnos nagyon könnyen elsírom magam, tisztában vagyok vele. Leginkább érzelmes pillanatokra vonatkozik ez. Ált egy hónapban egyszer biztos valaminek sírás a vége. Igazából én ezt nagyjából elfogadtam. Csak ne kapnám folyton azt hogy remélem a gyerek nem lesz ilyen mint te. Vagy légy már felnőtt, vagy szedd már össze magad. Próbál támogató lenni, mindig elmondja hogy mindig mellettem lesz, de ezekkel nagyon meg tud bántani.

Most ebben a helyzetben méginkább folytogatónak érzem.

2023. aug. 12. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!